Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Instalare WinXP pe un stick USB

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
3 replies to this topic

#1
mellbo

mellbo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 885
  • Înscris: 07.06.2010
Salut. Vreau in primul rand sa ma fac inteles. Am citit pe forum inainte sa postez si nu s-a prea facut diferenta intre a instala un Windows pe un stick USB, cu cea de-a instala un Windows de pe stick. Eu as vrea sa instalez un windows XP de pe un CD-rom pe un Stick, BIOS-ul suporta sa faci emulare HDD dintr-un stick, mi-l vede, incepe instalarea, dar la prim-ul restart imi da bluescreen. In configuratia sistemului nu se afla HDD.

PS: vreau sa renunt la HDD. nu conteaza fiabilitatea, sau ca se va incarca windows in nusht cate minute.

Nota: imi cer scuze daca postarea nu a fost facuta in ramura destinata.


#2
auryke

auryke

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 836
  • Înscris: 13.10.2008
Mai simplu e sa-ti bagi linux pe stick.Merge mult mai rapid.Testat de mine pe dual core, 2 gb ram 1 gb memorie video.Cel putin placa video nu conteaza daca il ai pe stick.In plus iti trebuie si un stick rapid, care sa tina cat mai mult(dupa maxim o luna de rulare pe stick acesta se va strica).Deci mai fiabil e sa-ti iei un HDD.

#3
ear1976

ear1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,448
  • Înscris: 09.10.2006
Pentru instalare XP pe stick vezi discutiile de aici:

http://forum.softped...are xp pe stick

Sunt discutate acolo ambele cazuri, si pe si de pe.

#4
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
CLOSED

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate