Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

"Injghebare" copertina

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
bambino_00

bambino_00

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 05.11.2005
Salut,

Iata o mica problema, pe care nu stiu exact cum sa o rezolv. Am o casa in renovare si extindere, si prin dispunerea accesului la beci de pe terasa, a desenului acoperisului dar si a unor usi de exterior, cred ca in timp voi avea o problema cu precipitatiile. Mai exact, ma gandesc la ploaia si ninsoarea care vor bate fix in usi si gaura de acces in beci, si ma gandesc sa le protejez cu o copertina sau pergola , care sa nu permita sa imi ploua si sa ninga pe golul pivnitei ( va avea un chepeng) si pana la pragul usilor. Tind spre o structura simpla de metal gen pergola, peste care sa dispun "ceva" care sa permita atat trecerea luminii ( pentru iluminarea camerei de pe colt si a bucatariei) , dar sa si opreasca ploaia si ninsoarea...ceva gen policarbonat , dar stiu ca vara se face foarte cald dedesubt si ca placile de policarbonat se deterioreaza repede.
O pergola normala nu imi convine pentru ca opreste precipitatiile, iar o copertina simpla acoperita cu tabla nu imi convine deoarece imi va lasa in umbra cele 2 ferestre de pe colt, de la bucatarie si dormitor.
Caut o solutie de acoperire pentru acest cadru de metal, care sa satisfaca pe cat posibil cele 2 conditii , si care sa si fie estetica ...si nu in ultimul rand accesibila, nu vreau sa bag multi bani in asta.

Atasez si planul, pentru a vedea cum sunt dispuse toate cele, plus o vedere frontala a extinderii.
MUltumesc pentru sugestii.

Attached Files



Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate