Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Bitdefender Internet Security 2011

- - - - -
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#37
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Intotdeauna au stat bine la detectie.

#38
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,990
  • Înscris: 15.04.2011
Am instalat astazi Bitdefender Total Security 2012 pe PC-ul tatalui meu si nu m-a lasat sa il instalez pana nu am sters Malwarebytes' Anti-Malware, destul de ciudat si enervant. Daca era versiunea Pro mai intelegeam dar asa...

Merge instalat ulterior ?

Edited by Papillon_, 24 December 2011 - 11:33.


#39
qlimax1975

qlimax1975

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 750
  • Înscris: 07.03.2010

View PostPapillon_, on 24th December 2011, 11:31, said:

Am instalat astazi Bitdefender Total Security 2012 pe PC-ul tatalui meu si nu m-a lasat sa il instalez pana nu am sters Malwarebytes' Anti-Malware, destul de ciudat si enervant. Daca era versiunea Pro mai intelegeam dar asa...

Merge instalat ulterior ?

Merge, dar la mine de multe ori dupa ce dau o scanare cu mbam, se incetineste timpul de raspuns in meniul start si in general in taskbar. Dupa rr totul e ok, deci pt un mic efort eu zic ca se merita :)

Edited by qlimax1975, 24 December 2011 - 11:52.


#40
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,990
  • Înscris: 15.04.2011
O sa il instalez mai incolo.

Cam scump BTS 2012, l-a cumparat pe firma cu 255 de lei(3 licente, 1 an) de la emag. Mai bine achizitiona BIS 2012 de pe cel.ro , 150 de lei 3 lic 1 an Retail + 1an Bonus. Nu se merita BTS.

Edited by Papillon_, 24 December 2011 - 12:38.


#41
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007

View PostPapillon_, on 24th December 2011, 11:31, said:

Am instalat astazi Bitdefender Total Security 2012 pe PC-ul tatalui meu si nu m-a lasat sa il instalez pana nu am sters Malwarebytes' Anti-Malware, destul de ciudat si enervant. Daca era versiunea Pro mai intelegeam dar asa...

Merge instalat ulterior ?

Mai toare programele din ziua de azi au functionalitatea de versiune "Pro/cu licenta" implementata si in versiunea gratuita.

Adica modulele si driverele sunt prezente, accesul la ele facandu-se doar dupa introducere licentei.

De aia cabn instalezi Bitdefender trebuie sa scoti alte solutii de securitate ca sa eviti pe viitor conflictele.

#42
nikolas

nikolas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 545
  • Înscris: 12.11.2003
Am instalat azi BIS 2012 si am o nelamurire legata de Firewall. Spre ex. am bifat la Firewall - aplicatii sa interzica total Mozilla Firefox si totusi tot pot rula aplicatia; nu interzice accesul la net.
Ce setare trebuie sa mai fac?
Am pus pe Agresiv

#43
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Salut

Trebuie sa blochezi pentru toate setarile predefinite din firewall.

De asemena, trebuie sa stergi regula creata initial la instalare pentru programele instalate.

#44
epuru

epuru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,125
  • Înscris: 27.03.2007
Salutare! Folosesc BDTS cu licenta de cativa ani buni. Zilele trecute mi-a expirat vechea licenta si am activat inca una, tot platita. Azi am primit un e-mail prin care sunt anuntat ca am primit 5 licente gratuite BDIS 1an pe care le pot face cadou prietenilor si sa ma grabesc deoarece in 25 de zile vor expira daca nu sunt activate.

Este pe bune? Chiar sunt 5 licente BDIS full gratuite sau este vreo promotie pe care nu am inteles-o complet?

Atasez un printscreen cu e-mail-ul. Unde este bulina rosie chiar sunt trecute 5 coduri de licenta.

Attached File  bitdefender_licenta.jpg   195.9K   40 downloads

Edited by epuru, 08 February 2012 - 19:21.


#45
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Uite ce am gasit pe net

http://www.bitdefend...afeenvironment/

Deci e pe bune :)

#46
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,990
  • Înscris: 15.04.2011
Nu inteleg de ce au facut interfata atat de urata pentru utilizatori obisnuiti, pe partea de business sta mai bine.

Plus ca afiseaza evenimente aiurea in functia/pictograma "events "si nu le rezolva.

NIS mi se pare mult mai reusit si se impaca bine cu Malwarebytes.

Edited by Papillon_, 14 February 2012 - 16:51.


#47
epuru

epuru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,125
  • Înscris: 27.03.2007

View Postcrysty2k5, on 14th February 2012, 11:05, said:

Uite ce am gasit pe net

http://www.bitdefend...afeenvironment/

Deci e pe bune :)

Da, asa ii. Am intrebat si pe forumul bitdefender si mi s-a confirmat. Sunt 5 licente retail valabile 1 an. Chiar azi am activat una din ele.

#48
AlinaMichelle

AlinaMichelle

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.02.2012

View Postepuru, on 14th February 2012, 17:08, said:

Da, asa ii. Am intrebat si pe forumul bitdefender si mi s-a confirmat. Sunt 5 licente retail valabile 1 an. Chiar azi am activat una din ele.


da, daca achizitionezi o licenta de TS2012, primesti 5 de IS 2012, iar daca achizitionezi IS 2012, primesti 5 de AV Plus 2012. Cele 5 licente trebuie activate cat mai repede, intrucat ele au perioada determinata de activare.
Este tare oferta, chiar merita achizitionat.

#49
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Din ce am vazut pe pagina aia, promotia este pana la sfarsitul lunii.

#50
rafan

rafan

    Banned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,143
  • Înscris: 04.05.2008
http://download.cnet...ecurity-suites/
Bitdefender si Avast!

Edited by ursu_florin2002, 13 March 2012 - 17:07.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate