Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Sfat achizitionare Security Suite

- - - - -
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#1
J@XXOLINA

J@XXOLINA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 23.04.2007
Sal'tari.

1. Mai întăi vă rog să îmi spune-ti dacă e mai bine să iei antivirus sau Security Suite. Ce face unul si ce face celalat ?
2. Eu am pe cd/ul de la placa video asta - Norton Internet Security ( expira in 60 de zile ). L-am instalat si imi place cum lucreaza. Am cautat pe cateva site-uri de la noi dar nu gasesc cat ar costa licenta pentru el. Stiti pe unde pot gasi ?
3. Altceva mai performant decat asta ce sa cumpar ( pentru un home user care mai intra ba pe una, ba pe alta  :D ) ?
4. Astea cat timp au licenta, 1 an, 2 ?

Multumesc frumos pentru ajutor.

#2
funiest

funiest

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 31.07.2009
Recomand Avira sau Avast free ( amandoua sunt gratis ).

#3
daniel84

daniel84

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 714
  • Înscris: 05.02.2010
1.Un security suite contine mai multe chesti de securitate(firewall,webguard si multe altele)
2.Poti gasi pe site-ul oficial norton cat costa o licenta antivirus.Dar de preferat este sa te uiti prin magazine,site-uri romanesti de vanzari.
3.Uite ce prefera user-i softpedia in materie de security suite.
http://forum.softped...t...t=0&start=0
4.Pot sa aibe si pana la 3 ani de protectie antivirus unele.
Ideea este cum esti tu ca utilizator.Daca nu descari mult de pe net si nu intri pe site-ul x,y poti sa-ti pui un antivirus free(Avria free sau Avast free)si cu un firewall la fel free.

Edited by daniel84, 04 September 2010 - 22:34.


#4
ady1981

ady1981

    Numai o minte diabolica mai poate crede in dreptate. in Romania&

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,466
  • Înscris: 11.11.2009
Alege de AICI ai preturi. in rom.cred ca licenta este pe 1 an, daca vrei, pe mai multi ani AICI

#5
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009

View Postady1981, on 4th September 2010, 23:36, said:


recomand si eu ce a spus colegul de mai sus. Sunt protejat de suita de securitate Symatec de aproape 2 ani si sunt super multumit.

#6
J@XXOLINA

J@XXOLINA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 23.04.2007
Ann0nyym0us de unde ai cumparat si cat te-a costat ?

Thx.

#7
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
l-am cumparat pe acesta

#8
rizel1967

rizel1967

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 04.09.2010

View PostJ@XXOLINA, on 4th September 2010, 21:27, said:

Sal'tari.

1. Mai întăi vă rog să îmi spune-ti dacă e mai bine să iei antivirus sau Security Suite. Ce face unul si ce face celalat ?
2. Eu am pe cd/ul de la placa video asta - Norton Internet Security ( expira in 60 de zile ). L-am instalat si imi place cum lucreaza. Am cautat pe cateva site-uri de la noi dar nu gasesc cat ar costa licenta pentru el. Stiti pe unde pot gasi ?
3. Altceva mai performant decat asta ce sa cumpar ( pentru un home user care mai intra ba pe una, ba pe alta  :D ) ?
4. Astea cat timp au licenta, 1 an, 2 ?

Multumesc frumos pentru ajutor.
daca ai bani poti intra pe siteul norton daca iti place,daca nu ai o multitudine de aplicatii de securitate gratis sau cu bani...doar dai un search cu google,ti-as recomanda un antivirus de renume numai uitate pe av-comparatives.com si vei alege tu de acolo...eu unul am xp si folosesc urmatoarele piese de securitate:avast+comodo firewall+malwarebytes anti-malware+winpatrol....deci am 4 aplicatii,tu le poti avea in una singura daca iei security suite care inseamna tocmai mai multe aplicatii de securitate combinate{antivirus,firewall,hips,internet protection,kid protection,mail protection}... acum tu alegi..

#9
Leo32

Leo32

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 683
  • Înscris: 04.12.2008

View PostAnn0nyym0us, on 5th September 2010, 00:05, said:

l-am cumparat pe acesta

Pretul mi se pare extrem de ridicat... mai pui putin si face cat o licenta de Windows OEM.
Mai bine un BitDefender sau Kaspersky. Ambele sunt 160 de lei.

BitDefender: http://www.emag.ro/a...-pOB11031003-RO
Kaspersky: http://www.emag.ro/a...KL1831NBAFS-ROM

#10
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Daca vrei Norton si ai Romtelecom, poti sa-l iei cu 1 Euro/2 Euro pe luna.

http://www.romteleco...line/antivirus/

#11
J@XXOLINA

J@XXOLINA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 23.04.2007
crysty2k5 am rds.

Dar de ce are pret asa de mare Norton Internet Security comparativ cu celelalte ( BitDefender, Kaspersky ) ? Ii mai bun sau de ce ?
Vreau sa iau ceva care sa se ocupe de toate virusi, firewall, mail protection, sites protection.

Thx.

#12
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Norton este cel mai bine vandut si cel mai folosit antivirus la nivel global.

Dupa el la vanzari e McAfee si se chinuie Kaspersky sa treaca pe locul 3.

Daca vrei sa se ocupe de toate, ia Norton Internet Security2011.

NIS e 70 $ licenta pe 1 an pt 3 PC-uri. KIS e 80 $ pentru 3 PC-uri pe 1 an.

Daca vrei ceva romanesc, e o promotie la eMAG: 160 lei 2 ani pentru Bitdefender Internet Security 2011

http://www.emag.ro/a...-pOB11031003-RO

Edited by crysty2k5, 05 September 2010 - 13:20.


#13
J@XXOLINA

J@XXOLINA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 23.04.2007
crysty2k5 din ce am vazut pe internet o solutie buna ar fi promotia aia Bitdefender Internet Security 2011 - 159,00 RON licenta 2 ani.

Cateva intrebari:
- pe site la eMAG scrie Disponibil incepand cu 22 Septembrie. Adica trebuie sa mai astept pana sa-l pot cumpara nu ?
- care e diferenta intre BitDefender Internet Security 2011, BitDefender Internet Security 2010 si BitDefender Total Security 2010 ? De fapt am vazut vreo 10 versiuni de astea. Care e recomandata ?
- BitDefender Internet Security 2011 ii la fel de buna ca NIS 2010 sau Kaspersky Internet Security 2010 ?

Pana la urma eu pe cine ... cumpar  :D ?

Thx.

#14
ady1981

ady1981

    Numai o minte diabolica mai poate crede in dreptate. in Romania&

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,466
  • Înscris: 11.11.2009
Conteaza si ce sistem ai! daca ai unul bun, poti alege pe care il doresti, iti arat un site. cu niste oferte foarte bune, are bitdefender si kaspersky. si de obicei mai primesti, si ceva gratis, il cumperi online, iti ia doar 5 min, eu tot de acolo cumpar,  Bitdefender IS.  KIS., NORTONUL nu il au. preturile sunt mai bune si cape pagina producatorului

diferenta intre bitdefender este 2010-2011. sunt versiunile, si cateva modificari,Total Security, are cateva  lucruri in plus, dupa parerea mea inutile, pentru acele lucruri, gasesti gratuit,

Cei care propun gratuit daca omul  vrea sa cumpere, de ce sa ii prezinti ceva gratuit,  el a  inntrebat de vresiuni cu platanu free.

Edited by ady1981, 05 September 2010 - 14:33.


#15
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Daca vrei ala dai precomanda si primesti pe 22 licenta. 2011 e cel mai nou. Total Security e Internet Security + backup. Cele 10 versiuni sunt pentru diferite tipuri de licentiere.

Daca vrei le testezi pe toate in trial 30 zile si te hotarasti.

#16
capone_ro

capone_ro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 28.09.2009

View Postcrysty2k5, on 5th September 2010, 14:19, said:

Norton este cel mai bine vandut si cel mai folosit antivirus la nivel global.

Dupa el la vanzari e McAfee si se chinuie Kaspersky sa treaca pe locul 3.

Daca vrei sa se ocupe de toate, ia Norton Internet Security2011.

NIS e 70 $ licenta pe 1 an pt 3 PC-uri. KIS e 80 $ pentru 3 PC-uri pe 1 an.

Daca vrei ceva romanesc, e o promotie la eMAG: 160 lei 2 ani pentru Bitdefender Internet Security 2011

http://www.emag.ro/a...-pOB11031003-RO

NIS 2011 se comporta exemplar nu am ce sa-i reprosez dar ma mira faptul ca Mcafee este pe locul 2 la vanzari, citisem pe undeva ca a picat testele de la Av-Comparatives si totusi e pe locul 2 la vanzari??? Cum vine asta?

#17
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Symantec si McAfee sunt de multi ani primii la vanzari.

#18
nimsocsuciu

nimsocsuciu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 24.10.2008
[quote name='J@XXOLINA' date='4th September 2010, 22:27' post='8744203']
Sal'tari.

1. Mai întăi vă rog să îmi spune-ti dacă e mai bine să iei antivirus sau Security Suite. Ce face unul si ce face celalat ?
2. Eu am pe cd/ul de la placa video asta - Norton Internet Security ( expira in 60 de zile ). L-am instalat si imi place cum lucreaza. Am cautat pe cateva site-uri de la noi dar nu gasesc cat ar costa licenta pentru el. Stiti pe unde pot gasi ?
3. Altceva mai performant decat asta ce sa cumpar ( pentru un home user care mai intra ba pe una, ba pe alta  :D ) ?
4. Astea cat timp au licenta, 1 an, 2 ?

Multumesc frumos pentru ajutor.
[/quotiti recomand KIS 2011 ....  costa ceva , insa merita totii bani !

---nu cred ca se poate compara cu KIS 2010 sau 2011 !  il gasesti la un pret in jur de 50 de eur.
acum depinde si ce iti doresti si tu !?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate