Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 

Ideea afaceri, buget limitat !

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
gflorin00

gflorin00

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 16.08.2010

View Postmaxila77, on 13th September 2010, 19:07, said:

Asta da afacere nu? asa ca se castiga si din online si nu am facut investiti in reclama, nu vreau sa te jignesc, dar daca esti constructor si nu ai 1000 eur pe luna profit, munceste mai mult, tinteste mai sus... banii multi se fac cu cap, munca e pentru utilaje.

O sa muncesc mai mult , azi mi-am cumparat un felinar si o sa muncesc si noaptea , programul nu o sa se mai termine la 9-10 seara ci dimineata pe cand o sa ma intorc la lucru , si cu ocazia asta nu mai am cheltuieli cu transportul, dimineta sunt deja acolo , si eu m-am gandit ca ii cam putina munca de la 7:00 la 22:00.

In constructii ce-i care au uncit cu cap , acum se spanzura ca nu pot sa plateasca ratele la banci , au lasat balta cartiere intregi si au tras teapa la oameni , sute de mii de oameni au achitat apartamente integral si acum sunt cu buza umflata, mai exact au cumparat cu 100.000 de euro o pagina A4 pe care era desenat apartamentu. Sunt cativa care intamplarea a facut de au reusit , dar se pot numara pe degete.

View Postfloraur, on 13th September 2010, 19:30, said:

Eu am un spatiu de vreo 20mp, pe care l-am inchiriat unui tip cu 1.000lei/luna. Omul a lucrat la un centru de incarcari cartuse de imprimanta si acum e pe cont propriu. Vad ca incepe sa se miste, usor-usor ii creste cifra de afaceri si cred ca o sa ajunga pe la 10.000lei pe luna. Aici adaosul este destul de mare, TVA nu e... e bine. Ramane cu mai mult de 1.000e, insa e jobul lui, nu AFACEREA secolului, la care viseaza toata tara romaneasca. Omul stie meserie, daca vrei sa faci asa ceva, trebuie sa muncesti vreo cateva luni la un centru de profil.

El a platit doua luni avans, ceva mobilier si tonerul de inceput. Cred ca a cheltuit 1.000e si restul de bani l-a tinut pentru capital de lucru pentru primele luni, care nu i-au adus profit. Deci 10.000lei sunt bani destui, daca stii ce faci.

Stai linistit ca in cateva luni va primi o amenda de sare inapoi 10 luni , iar daca nu va primi o amenda va lua foc apartamentul , si daca nici asta nu se va intampla , va avea grija statul roman , finantele, sa nu ramaie cu nimic , ai putina rabdare.

#20
deianadrian

deianadrian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 21.01.2005
deci si eu is constructor si pot spune ca mai nou pentru 1000 de euro pe luna profit ( dupa ce platesc rate... taxe.. tva... muncitori si etc) trebuie sa muncesti. Asta daca esti un constructor mic .. ca aia mari care au contracte cu statu la aia ii alta problema.  oricum cu 10.000 de ron (si eu ii am si vreau sa ii investesc in ceva dar nu stiu ce) poate iash investi in online daca as fi la curent cu domeniul si in rest nu stiu ce ca daca stiam bagam io banii..

#21
gflorin00

gflorin00

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 16.08.2010
Online, cartile au fost facute cu catva ani in urma , la fel si constructiile in 2005 , acum deja este tirziu. Eu de profesie sunt programator analist , dar acum este tirziu , cand a trebuit si mi sa propus sa intram in afacerea asta eram de parere ca nu se merita ,cu toate ca investitia era de 2 mil lei . Trebuia sa facem pagina orasului , anunturi , etc , acum cel care a facut pagina castiga din anunturi si publicitate 100 mil pe luna si asta nu avea nici o legutura cu internetul . Asta este, acum ii prea tirziu.Trebuie sa vii cu o idee stralucita sa dai lovitura , si totusi in fiecare an a aparut ceva pe care eu le stiam si mi se parea o porcarie , jocuri online cu plata prin sms, facebook, hi5 , pagina cu 1 mil  de dolari, (cine dracu sa gandit sa inparta o pagina intr-un milion de pixeli si dupa acea sa vinzi 1 pixel pentru publicitate cu un dolar , la fel fortumo , si altele, asta a facut un milion de dolari cu o investitie de 30 de dolari.

#22
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,025
  • Înscris: 24.02.2006
si sa vezi surpriza, se intampla ca tocmai tu sa fii furnizor de echipamente TEHNOVAP :). ce coincidenta fericita! :)

#23
verera

verera

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 11.09.2011

View Postmaestro30, on 15th September 2011, 21:10, said:

am privilegiul de a fi primul care va prezinta acesta afacere pe acest site. nu vreau sa pierd vremea si sa va retin prea mult timp in acelasi timp si va voi spune pe scurt despre ce este vorba.in aceasta afacere legala trebuie sa investiti min 10$ si veti primi pt fiecare zi lucratoare(luni-vineri) o dobanda de 1.5%. durata contractului este de 30 zile lucratoare. asadar la sf contractului veti avea in total 15.50$.daca reinvesti suma castigata dupa alte 30de zile lucratoare veti avea in total 24.03$ deci deja v-ati dublat suma! puteti sa scoateti banii la sf celor 30 de zile,firma e britanica si inregistrata,si are foarte bune referinte pe forumuri.pt detalii adresa mea de mess:marian_dumitru2006
trebuie sa aveti neaparat cont de spam.spam sau liberty reserve pt a trimite si a scoate
bani.
https://www.neoprogr...om/?ref-OQCIb5T

Mai sa fie, din cate stiu eu jocurile piramidale sunt interzise.  :naughty:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate