Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40
 Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren
 Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 

Cum se numește filmul?

* * * * * 6 votes
  • Please log in to reply
8284 replies to this topic

#8101
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018
Taman săptămâna trecută am revăzut cele trei părți. Filmul pe care îl caut nu este așa vestit.

#8102
sconxx

sconxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 06.08.2008
Ar putea fi The Hunting Party (1971).

#8103
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018
Ar putea fi.

#8104
Master_the_cat

Master_the_cat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 420
  • Înscris: 23.12.2022
Caut si eu 2 filme, nu ma ajuta deloc robotii, poate gasesc solutia aici ...

A. Primul e cu un cuplu instarit care trebuie sa ajunga nu mai stiu unde si gresesc drumul , ajung in mahala si de aici incepe dezastrul ... e din ce in ce mai rau ...

Actiunea - anii '80-90

Am cautat cu 3 roboti AI , nimic :

A movie starring Michael Douglas and a blonde that begin with an car accident and all became worst
A movie starring Michael Douglas and a blonde
A movie starring a rich couple that missed the proper route and have bad luck
A movie with Michael Douglas and Melany Griffith
A movie with Michael Douglas and Meg Ryan

Poate n-o fi cu Michael Douglas.

B. Un tip care nu mai apuca sa ajunga la serviciu deoarece il loveste o masina exact cand traverseaza sa intre in cladirea bancii (?) unde lucra , se intampla 1000 de chestii legate intre ele ca intr-un final - dupa 24 h ? - sa fie aruncat exact in fata usii de intrare a bancii.

Deja am 2 zile de cand le caut, mai am o viata inainte.

https://www.whatismy...08-d4ffa6e8bc30

#8105
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostMaster_the_cat, on 04 martie 2023 - 22:20, said:

A. Primul e cu un cuplu instarit care trebuie sa ajunga nu mai stiu unde si gresesc drumul , ajung in mahala si de aici incepe dezastrul ... e din ce in ce mai rau ...

Actiunea - anii '80-90


Nothing But Trouble
1991

https://www.imdb.com...m_flmg_t_14_act


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/5uOBF6r040U?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#8106
SharonCollins

SharonCollins

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,192
  • Înscris: 07.04.2017
Nu e filmul cumva Breakdown- Kurt Russel?   https://www.cinemagi...isparitia-6229/

Edited by SharonCollins, 05 March 2023 - 03:13.


#8107
Sinmbad

Sinmbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 22.04.2022
Din păcate nici unul. Și eu am căutat filmul, l am văzut când eram in liceu.

Erau în blanuri scumpe când ajung în Bronx și li se sparge cauciucul. Era iarnă probabil.

Este o comedie neagra. Peripețiile le pun la grea încercare relația, nu sunt uniți că la Chavy Chase.

Edited by Sinmbad, 05 March 2023 - 09:00.


#8108
Razvan319

Razvan319

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,891
  • Înscris: 07.06.2021
Cu filmele din amintire e că telefonul fără fir

#8109
lely

lely

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 937
  • Înscris: 03.02.2010

View PostSinmbad, on 05 martie 2023 - 08:59, said:

Este o comedie neagra. Peripețiile le pun la grea încercare relația
Îmi aduce vag aminte de "Cum să devii newyorkez", parcă sunt două ecranizări.

#8110
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,053
  • Înscris: 10.09.2005
Stie cineva cum se numeste filmul de la minutul 3:18?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/UJKUI07w9Yc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#8111
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 gerbil, on 09 martie 2023 - 11:05, said:

Stie cineva cum se numeste filmul de la minutul 3:18?

Twilight (2008)

https://www.imdb.com/title/tt1099212/


Este o serie
https://en.wikipedia...ga_(film_series)

Edited by MembruAnonim, 09 March 2023 - 11:10.


#8112
MindArchitect

MindArchitect

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,952
  • Înscris: 30.11.2021
Am vazut un film horror, poate si comedie neagra.

O echipa de televiziune se duce la o scoala sa filmeze un film horror si un criminal incepe sa omoare actori.
Ce tine minte este faza de la final, de fapt cadavrele puse in fata la cladire, cei din saci respectivi erau in viata. S-au ridicat, echipa de filmare. Si au plecat.
Au ramas cei de la politie care nu stiau ce se petrece cand au disparut cadavrele.

#8113
crs222

crs222

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 03.10.2012
Buna

Caut un film frantuzesc de prin anii '70 cand un golan la cravata intra intr-o cofetarie, merge la pult, ia o prajitura in  mana, o miroase si ii spune cofetarului ca prajitura lui  pute a cacat, dupa aceasta faza cofetarul ii spune golanului sa il scuze pt ca vine imediat, cofetarul merge in spate si dupa cateva secunde apare cu o pusca de vanatoare in mana cu care  il impusca in plin pe golan care sare prin vitrina cofetariei direct in strada pe trotuar.

Multumesc

#8114
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 24.06.2008
Va salut....
Am vazut un film acum ceva timp (cateva luni) la TV si stiu ca era vorba despre o fata/fetita undeva la 15 ani, foarte cuminte, care traia doar cu taica-su si care ramane insarcinata.Tin minte ca actrita era una creata la par,umbla cu bicicleta,iar filmul era parca intr-o limba nordica (dar nu mai stiu sigur).
Eram foarte obosit si am adormit pe la jumatea lui si ma tot sacaie oare cum se termina....
Va multumesc anticipat pentru ajutor!

#8115
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018
Hanna?

#8116
crs222

crs222

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 03.10.2012

 crs222, on 14 martie 2023 - 16:12, said:

Buna

Caut un film frantuzesc de prin anii '70 cand un golan la cravata intra intr-o cofetarie, merge la pult, ia o prajitura in  mana, o miroase si ii spune cofetarului ca prajitura lui  pute a cacat, dupa aceasta faza cofetarul ii spune golanului sa il scuze pt ca vine imediat, cofetarul merge in spate si dupa cateva secunde apare cu o pusca de vanatoare in mana cu care  il impusca in plin pe golan care sare prin vitrina cofetariei direct in strada pe trotuar.

Multumesc

Ce imi mai amintesc e ca secventa a fost la inceputul filmului, posibil ca subiectul filmului se fie despre taxe de protectie, film cu mafioti.

#8117
crs222

crs222

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 03.10.2012
Mai am un film, genul comedie,  pe care l-am vazut mai demult si nu stiu cum se numeste. Era un film slav, posibil  cehoslovac, oricum se vorbea o limba slava in film, de prin anii 80-90, in care era vorba  despre un om sarac, simplu si  care a avut un conflict (nu mai retin de ce natura era conflictul) cu un om foarte bogat care si-a batut  joc de el, ulterior omul simplu i-a cerut omului bogat sa isi ceara scuze, acesta din urma refuzand, omul simplu l-a blestemat pe omul bogat sa il pupe in cur toata viata, ba mai mult, l-a blestemat ca si toate neamurile lui, prietenii si toate cunostintele lui sa il pupe in cur. Dupa aceea, blestemul s-a prins, iar omul sarac s-a trezit la usa casei lui cu omul bogat care s-a pus in genunchi si umbla dupa el sa il pupe in cur, iar dupa un timp au aparut si neamurile bogatasului care toate umblau in genunchi dupa omul sarac sa il pupe in cur, acesta la un moment dat s-a saturat sa tot fie pupat, deoarece la usa casei lui s-a adunat foarte multe neamuri care stateau la coada si nu mai putea face nimic de acestia, a incercat sa anuleze blestemul dar nu s-a mai putut.

#8118
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
hei, am si eu un film pe care il caut de ceva vreme si nu il gasesc nici in lista mea de filme din pacate

e vb de un tip ce ajunge din intamplare la o casa pt o petrecere, adoarme beat intr-un dulap si cand se trezeste da peste cativa ramasi de la petrecere care de fapt sunt niste criminali si au o intalnire pt a povesti de crimele lor sau cam asa ceva

el se da drept unul din cei care ar fi trebuit sa vina si nu a ajuns la intalnire, insa se da de gol ca nu e ciminal si ajung astia sa incerce sa-l omoare pt a nu divulga secretul

la final prin alianta cu o tipa din acest grup, care nu ii placea pe ceilalti, ajung sa-i omoare pe toti

asadar, cum se numeste filmul? multumesc

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate