Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Cum se numește filmul?

* * * * * 6 votes
  • Please log in to reply
8281 replies to this topic

#37
Nozavi

Nozavi

    Retired Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,576
  • Înscris: 13.01.2003
Era vorba de Bill Murray si se numeste Groundhog Day ;)

#38
pavaroti

pavaroti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 08.04.2004
:worthy:  Daca va amintiti de un film chinezesc sau Hong-Kong, unde eroul principal (fost luptator in trupe speciale) casatorit cu fica unui "big boss" (ea gravida - la final naste cu politaiul) se bate in toate stilurile (pusti, pistoale, karate si sport extrem) intr-un bloc de locuinte... please and thanks  :worthy:

#39
roxanne23

roxanne23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 09.03.2005
Poate reusiti sa ma ajutati si pe mine...
Filmul incepe cand unui  politist blond si bine facut i se propune sa intre sub acoperire intr-o banda de motociclisti Fratia care erau suspectati de niste crime!!
Motociclisti considerau raiul -Valhala si in momentul cand mureau erau urcati pe motociclete si li se dadea foc!Ei colectau taxe de protectie de prin cartierele care le aveau in raza lor de actiune!Detectivul este primit in banda imediat, insa printre motociclisti exista unul, care era de fapt mana dreapta a sefului bandei(Lance Henriksen), care nu avea incredere in el.La un moment dat este trimis sa omoare un turnator si ca dovada sa-i aduca una dintre urechi care era tatuata.Reuseste sa pacaleasca la momentul respectiv dar la final e dat de gol chiar de persona in cauza!Filmul se incheie la procesul in care era judecat unul din membrii importanti ai bandei!Cladirea este atacata de motociclisti si locul devine un camp de lupta!!
Acest film a fost si la TV de mai multe ori dar n-am reusit sa retin care este numele original al filmului!!!!

Edited by roxanne23, 06 April 2005 - 09:36.


#40
CrisGo

CrisGo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 27.08.2004

roxanne23, on Apr 6 2005, 09:34, said:

Poate reusiti sa ma ajutati si pe mine...
Filmul incepe cand unui  politist blond si bine facut i se propune sa intre sub acoperire intr-o banda de motociclisti Fratia care erau suspectati de niste crime!!
Motociclisti considerau raiul -Valhala si in momentul cand mureau erau urcati pe motociclete si li se dadea foc!Ei colectau taxe de protectie de prin cartierele care le aveau in raza lor de actiune!Detectivul este primit in banda imediat, insa printre motociclisti exista unul, care era de fapt mana dreapta a sefului bandei(Lance Henriksen), care nu avea incredere in el.La un moment dat este trimis sa omoare un turnator si ca dovada sa-i aduca una dintre urechi care era tatuata.Reuseste sa pacaleasca la momentul respectiv dar la final e dat de gol chiar de persona in cauza!Filmul se incheie la procesul in care era judecat unul din membrii importanti ai bandei!Cladirea este atacata de motociclisti si locul devine un camp de lupta!!
Acest film a fost si la TV de mai multe ori dar n-am reusit sa retin care este numele original al filmului!!!!

<{POST_SNAPBACK}>

"Stone cold" :naughty:
http://www.imdb.com/title/tt0102984/

#41
roxanne23

roxanne23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 09.03.2005
Asa este!!!Multam  CrisGo!!! :peacefingers:

#42
Giovanny

Giovanny

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 25.03.2005
Stiti careva cum se keama filmu' cu Cristophor Columb cand descopera el America, avand in coloana sonora Vangelis - Conquest of Paradise ?? Ma refer la titlul original... Pls ?!

#43
horatzica

horatzica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,436
  • Înscris: 20.03.2002
1492: Conquest of Paradise

#44
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,591
  • Înscris: 28.11.2001
Acum citiva zeci de ani am vazut filmul francez "Politistul Ghinionist" dar nu mai stiu care era titlul original al filmului. Ma poate ajuta cineva?

#45
G_Unit_Soldier

G_Unit_Soldier

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 418
  • Înscris: 20.12.2004
am vazut reclama la TV la un film nou facut, cred ca prin 2004, se prezentau ultimele 12 zile de viata ale lui Adolf Hitler. are un nume mai nashpa. stie cineva?

#46
marioland

marioland

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 10.06.2004
Probabil e vorba de filmul asta:

Der Untergang [2004]

#47
G_Unit_Soldier

G_Unit_Soldier

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 418
  • Înscris: 20.12.2004

marioland, on Apr 10 2005, 07:11, said:

Probabil e vorba de filmul asta:

Der Untergang [2004]

<{POST_SNAPBACK}>


da asta e, multumesc!

#48
AcerMate

AcerMate

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 14.05.2003
Am vazut si eu de vreo doi ani un horror in care erau niste actori nu prea cunoscuti. Actiunea (foarte singeroasa) este ca acolitii unui tip (ceva mafiot si el) incearca sa-l ucida si dupa niste grenade la asta acasa, o omoara doar pe prietena lui. Apoi asta angajeaza pe 2 criminali sa-i ucida pe fostii lui tovarasi, care taman se reunisera intr-o casa. Practic majoritatea filmului este cum cei doi criminali angajati ii omoara pe cei din casa (legati de scaune etc), folosind ciocane, fierastraie, pusti si altele. Practic povestea cu tipul asta este spusa de un batrin angajat la un cimitir unei reporterite si bineinteles la final o omoara si pe aceasta.
Chestia e ca dupa vizionare am sters filmul ca mi-am zis ca e o porcarie, dar dupa aceea am vrut sa-l recomand cuiva si nu mai stiu cum se numea.

#49
Giovanny

Giovanny

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 25.03.2005

horatzica, on Apr 7 2005, 15:01, said:


thanks :peacefingers:

#50
pleteab

pleteab

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,429
  • Înscris: 18.06.2003
Si eu o intrebare: un film de prin anii '80.....cand americanii ataca castelul nemtilor aflat pe varful unui munte.....
In romaneste era: Castelul din Carpati sau Vulturii din Carpati, parca....
Care stie numele original in engleza?? Sa-l cat si eu....:)
10x

#51
CrisGo

CrisGo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 27.08.2004

pleteab, on Apr 12 2005, 20:11, said:

Si eu o intrebare: un film de prin anii '80.....cand americanii ataca castelul nemtilor aflat pe varful unui munte.....
In romaneste era: Castelul din Carpati sau Vulturii din Carpati, parca....
Care stie numele original in engleza?? Sa-l cat si eu....:)
10x

<{POST_SNAPBACK}>

Cred că este vorba despre acesta:
http://www.imdb.com/title/tt0065207/
"Unde se avântă vulturii" și este făcut după cartea cu același nume a scriitorului Alistair MacLean.

#52
crocodiluQ

crocodiluQ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 01.06.2004
daca stie cineva cum se cheama....era un film de groaza, l-am vazut pe caseta video acum o gramada de ani. Actiunea se petrecea intr-un fel de castel care avea o gramada de monstrii/zombie/etc in fiecare camera. Un grup de tineri ajung acolo, iar stapanul castelului trebuie sa omoare nu stiu cate gagici ca sa o poata invia pe gagica lui care murise in noaptea nuntii (or something). Mai era pe acolo si un pitic mic si urat, ajutor de sef de castel, care se alege pana la urma cu mireasa inviata.
Filmul se termina cand mireasa este alergata de zombie, se suie intr-o masina care aparuse brusc si deodata vede ca la volan era piticul fioros.
Mai mult nu imi aduc aminte.....

Edited by crocodiluQ, 13 April 2005 - 12:47.


#53
anonimix

anonimix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 18.10.2004

AcerMate, on Apr 11 2005, 14:34, said:

Am vazut si eu de vreo doi ani un horror in care erau niste actori nu prea cunoscuti. Actiunea (foarte singeroasa) este ca acolitii unui tip (ceva mafiot si el) incearca sa-l ucida si dupa niste grenade la asta acasa, o omoara doar pe prietena lui. Apoi asta angajeaza pe 2 criminali sa-i ucida pe fostii lui tovarasi, care taman se reunisera intr-o casa. Practic majoritatea filmului este cum cei doi criminali angajati ii omoara pe cei din casa (legati de scaune etc), folosind ciocane, fierastraie, pusti si altele. Practic povestea cu tipul asta este spusa de un batrin angajat la un cimitir unei reporterite si bineinteles la final o omoara si pe aceasta.
Chestia e ca dupa vizionare am sters filmul ca mi-am zis ca e o porcarie, dar dupa aceea am vrut sa-l recomand cuiva si nu mai stiu cum se numea.

<{POST_SNAPBACK}>


E vorba de Beyond the Limits (2003).

#54
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,591
  • Înscris: 28.11.2001

badmania98, on Apr 9 2005, 17:10, said:

Acum citiva zeci de ani am vazut filmul francez "Politistul Ghinionist" dar nu mai stiu care era titlul original al filmului. Ma poate ajuta cineva?

<{POST_SNAPBACK}>


Cred ca am imbatrinit. Chiar nu stie nimeni despre aceasta comedie?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate