Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

viata in regie

- - - - -
  • Please log in to reply
68 replies to this topic

#1
Ramses91

Ramses91

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 12.04.2009
Salutari am intrat la poli si voi sta in regie:) insa nu stiu cum e cu mancarea acolo,se poate face abonament pe o luna acolo sau se cumpara cu bani in mana?..se da mancare si dimineata si seara?..cat ma costa o mancare buna pe toata ziua in regie? sunt intrebari la care astept un raspuns .multumesc

#2
GigiMaciuca

GigiMaciuca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 940
  • Înscris: 27.01.2010

View PostRamses91, on 31st July 2010, 20:01, said:

Salutari am intrat la poli si voi sta in regie:) insa nu stiu cum e cu mancarea acolo,se poate face abonament pe o luna acolo sau se cumpara cu bani in mana?..se da mancare si dimineata si seara?..cat ma costa o mancare buna pe toata ziua in regie? sunt intrebari la care astept un raspuns .multumesc
Hohoho!!! Da' unde te crezi sa ai abonament la mancare si 3 mese pe zi? :lol:

Abonamentele standard de regie sunt in principiu urmatoarele:
- Piranha/21/Roxy in functie de unde gasesti loc (minim 5 beri/saptamana)
- Shawormaria de la Maxx (minim 2 shaworma/saptamana, in special cand te-ntorci de la bere sau dimineata la mahmureala)
- Pizza de la Roxy/21/BigBrother cu livrare la camera (mai au si meniuri cu gratar/cartofi prajiti & shit)
- Florady si gang-ul pentru tigari si bere la pet (dupa o vreme abonamentul la Piranha/21/Roxy n-o sa ti se mai para rentabil)
- Carrefour - maxim odata pe saptamana, in general pentru nimicuri care se termina in 1-2 zile si ocazional bere, cand vrei sa iei mai mult de 3-4 peturi odata (ca sa iesi mai ieftin).

...Si mai ai mancarea si vinul de acasa care daca ai noroc prinzi si loc in frigider sa le tii. Have fun! :D

Edited by GigiMaciuca, 31 July 2010 - 19:27.


#3
djandrey08

djandrey08

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,150
  • Înscris: 04.03.2008
Mancarea-i fudulie, bautura-i temelie.

#4
nightboy

nightboy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 394
  • Înscris: 18.05.2007
numai bere aveti in cap , rahat de complex studentesc , numa penali p`acolo si jegosi.am stat 3 zile si mi`a ajuns.cadea apa din tavan la dus.mai bine dai un ban si stai relaxat si ai un mediu de trait foarte bun , inveti si muncesti , nu bei si ragai bere de 3 ori pe zi , si te joci alte 12 ore pe zi fifa in retea.

Edited by nightboy, 31 July 2010 - 19:33.


#5
GigiMaciuca

GigiMaciuca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 940
  • Înscris: 27.01.2010
Daca esti la poli, in regie mai ai si avantajul ca circula repede si la orice ora informatia (cursuri/explicatii/subiecte de examene). In sesiune o sa ai un avantaj considerabil fata de cei care nu stau in regie ;)

Edited by GigiMaciuca, 31 July 2010 - 19:37.


#6
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004

View PostRamses91, on 31st July 2010, 20:01, said:

Salutari am intrat la poli si voi sta in regie:) insa nu stiu cum e cu mancarea acolo,se poate face abonament pe o luna acolo sau se cumpara cu bani in mana?..se da mancare si dimineata si seara?..cat ma costa o mancare buna pe toata ziua in regie? sunt intrebari la care astept un raspuns .multumesc
Salut
Nu stau in regie insa prietenul meu da; din cate stiu nu exista cantina cu abonament (a existat o cantina la Maxx dar e demolata si acum e o fundatie si cam atat), lumea mananca ce isi cumpara si gateste de la Carrefour ( daca ai unde sa iti gatesti.... in caminele de la poli stiu ca nu e bucatarie; poti sa iti cumperi mancare gata gatita si sa o incalzesti doar), la terasele din zona ( ti le-a enumerat cineva mai sus, nu prea renteaza, eu n-as putea sa mananc zilnic la terasa), ce se gaseste la chioscuri ( exista un fel de minimarket mai ok, Florady, la P1 sau la 290 e cam jecmaneala, adica preturile sunt ceva aleator si exorbitant, adica costa cat vrea tanti/ nenea, azi intr-un fel maine in altul, uita sa iti dea rest, au produse care expira maine, inghetata recongelata, daca nu casti ochii ala esti, chestii d-astea) sau la cantina de la Drept (asta e la Eroilor.... aproximativ). O fi si la Poli vreo cantina dar nu stiu, in Regie sigur nu e, poti sa mananci la 21 mancare gatita buna ( mai e un loc unde se mananca mancare gatita ok da' nu-mi vine acum).

Edited by rox, 31 July 2010 - 20:01.


#7
GigiMaciuca

GigiMaciuca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 940
  • Înscris: 27.01.2010
Mai e si cantina de la Leu si Roxy unde se poate manca mancare gatita. Era odata si cantina de la R3 dar a fost inchisa acum vreo 3 ani si nu stiu daca au redeschis-o de atunci.

Edited by GigiMaciuca, 31 July 2010 - 20:06.


#8
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008
Regia e un mare rahat...cel putin asa era cu ceva ani in urma, ultima data am fost in "vizita" (de curiozitate :P) cand am fost prin Romania in 2008...tot plin de rahat era...
Am stat si eu in camine, Agronomie, Belvedere...si alea erau mizerabile, dar Regia le intrecea pe toate..daca vrei viata de noapte (mai degraba de sobolan), galagie non-stop..chestii la care viseaza toti adolescenti si vad in filme :rollingeyes: atunci "go for it ! Desi daca vrei o educatie solida si un mediu unde poti sa realizezi asa ceva, Regia iti va pune multe piedici.... :band:

View Postrox, on 31st July 2010, 20:46, said:

Salut
Nu stau in regie insa prietenul meu da

Vai "Rox" dar cati ani ai, ca te-am vazut de multi ani pe softpedia, cu mult inainte de "inscrierea" mea oficiala...Aveai 12 ani cand te-ai "abonat" la SP ?

L.E. m-am lamurit, m-am uitat pe profil ... ;)

Edited by lawrence38, 31 July 2010 - 20:18.


#9
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004
nu, eram pe minus si acum am atins suta. (acuma serios vorbind eram inainte de admiterea la facultate si acum mai am un an pana o termin, deci ...cum ziceam, suta :) )
app de cantine, cred ca mai e una si la Leu...
e naspa in regie da' unde ati vrea sa stea omu' daca acolo are campus facultatea lui??? parca e un " depravat care vrea sa bea si sa se distreze si nu sa isi formeze o educatie solida" fiindca a ajuns sa stea acolo. get real

LE: a, s-a mai zis aia de la leu :lol:
http://infocampus.ro...m-supravietuit/

Edited by rox, 31 July 2010 - 20:23.


#10
muaddib10

muaddib10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,623
  • Înscris: 20.11.2007
Am stat in regie 1 saptamana, cat am avut treaba in Buc.
Ce pot sa zic, dimineata ma trezeau niste arabi care se jucau fotbal si cantau, zbierau si tipau si seara e mult zgomot.
E bine seara in parcul ala din apropiere, cand ieseam sa alerg erau numai bunaciuni care alergau pe acolo.
Conditii bunicele, depinde ce camin prinzi, eu am stat in P1, era decent.

#11
nightboy

nightboy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 394
  • Înscris: 18.05.2007
in p24 e rai , cade apa din tavan la dush , bec ciuciu la baie .

#12
me_raul

me_raul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,549
  • Înscris: 05.01.2007
Ramses91, eu stau in regie si te asigur ca nu e chiar asa de rau. O sa te obisnuiesti. Sunt doua cantine in Leu - nu foarte departe de Regie, si mai exista o cantina in cladirea rectoratului la etajul 5. In toate locurile astea poti manca insa e fara abonament. Acum cativa ani era deschisa cantina in R3, dar de ceva timp e in renovare. In regie, in timpul zilei poti lua masa la Maxx, unde pe langa pizza and stuff e si mancare la autoservire la pret cat de cat ok. Alte optiuni mai sunt cele enumerate de Gigi sub denumirea de "abonamente" - "prietenii stiu de ce". Oricum, repet, nu te speria, o sa te adaptezi, n-a murit nu stiu pe nimeni sa fi murit de foame in regie. O sa vezi tu mai bine cum sta treaba la fata locului. In plus locul e plin de studenti ca si tine, nu o sa fii singur, e si distractie, sunt cluburi, terase, gagici, toate cele ^_^ Zic ca o sa ti placa viata acolo chiar daca conditiile nu sunt cele mai grozave dar daca tot nu faci militarie.. :lol:

View Postnightboy, on 31st July 2010, 20:32, said:

numai bere aveti in cap , rahat de complex studentesc , numa penali p`acolo si jegosi.am stat 3 zile si mi`a ajuns.cadea apa din tavan la dus.mai bine dai un ban si stai relaxat si ai un mediu de trait foarte bun , inveti si muncesti , nu bei si ragai bere de 3 ori pe zi , si te joci alte 12 ore pe zi fifa in retea.

Nightboy, faza asta cu berea si cu fifa nu se invata in regie neaparat, aia care ragaie bere si rup tastaturile in jocuri faceau asta inca de acasa.
Oriunde te-ai duce poti gasi jegosi. Dar daca incepi de la inceput cu pretentiile, atunci nu-ti ramane decat sa scoti banul, sa stai mai relaxat... si sa debitezi in stil de rahat apoi pe forumuri despre lucruri pe care nu le stii, ca tu de fapt ai vazut si stii multe.

Edited by me_raul, 31 July 2010 - 20:59.


#13
tzily

tzily

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 12.09.2008
Toti jegosii in regie. Din cauza voastra se adreseaza bucurestenii astia prosti la cei din afara bucurestiului cu tarani si provinciali. De parca noi am sta toti in provincie adica la tara adica in padure la sate. De parca ar fi bucurestiul singurul oras din tara.
Pentru nimic in lume nu as sta mai mult de cateva zile in complexul ala jegos plin de ''clubberi'' prosti si increzuti.

Edited by tzily, 31 July 2010 - 21:02.


#14
me_raul

me_raul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,549
  • Înscris: 05.01.2007

View Posttzily, on 31st July 2010, 22:01, said:

Pentru nimic in lume nu as sta mai mult de cateva zile in complexul ala jegos plin de ''clubberi'' prosti si increzuti.
Vezi sa te scuturi bine cand iesi de pe topicul asta sa nu ramai cu vreun miros de jegos pe tine.

#15
UncleAdolf

UncleAdolf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 05.04.2010
apropo de "jegosi" ... cand am dat admitere la automatica mi s-au parut toti de treaba ... or fi si cocalari dar ce sa-i faci
caminele P am inteles ca au fost renovate .. stie cineva cum sunt acu ?

#16
me_raul

me_raul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,549
  • Înscris: 05.01.2007
sunt mai bine de cum erau inainte sa fie renovate, mult mai bine, nu mai faci un efort asa de mare de acomodare :)

uncle, daca-ti miroase unul ala sigur e jegos :lol:
poti sa l intrebi, si daca ti spune ca vine din afara regiei atunci e bine, poate se intoarce de unde a venit

Edited by me_raul, 31 July 2010 - 22:51.


#17
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008

View Postnightboy, on 31st July 2010, 20:32, said:

numai bere aveti in cap , rahat de complex studentesc , numa penali p`acolo si jegosi.am stat 3 zile si mi`a ajuns.cadea apa din tavan la dus.mai bine dai un ban si stai relaxat si ai un mediu de trait foarte bun , inveti si muncesti , nu bei si ragai bere de 3 ori pe zi , si te joci alte 12 ore pe zi fifa in retea.
De acord cu partea cu "rahat"-ul dar sa nu extindem si asupra persoanelor...intr-adevar cu zicea si "Rox" unii nu au de ales...Am vazut destui pe acolo care chiar invatau si aveau si alte ambitii decat sa bea si sa joace jocuri pe retea...mai ales prin U-uri. Si destui care au ajuns pe la MIT sau alte institutii celebre. Ce vroiam eu sa subliniez, cel putin cand eram eu prin Bucuresti la facultate, Regia avea imaginea de fun-party, o imitatie daca pot sa spun asa a ceea ce se intampla si prin multe universitati americane unii mai dai si o carca de bani cel putin la noi pe vremea aia erau multi "bugetari" iar cei de la "taxa" nu plateau prea mult.


View PostGigiMaciuca, on 31st July 2010, 20:37, said:

Daca esti la poli, in regie mai ai si avantajul ca circula repede si la orice ora informatia (cursuri/explicatii/subiecte de examene). In sesiune o sa ai un avantaj considerabil fata de cei care nu stau in regie ;)

da, un avantaj extraordinar, copii la examene ca sa ajungi dupa aia C.E.O. mai departe in viata... :thumbup:  P.S. stiam si eu pe unul Gigi Kent, tu cine esti, fratele lui de cruce ? :deadtongue:

View Posttzily, on 31st July 2010, 22:01, said:

Toti jegosii in regie. Din cauza voastra se adreseaza bucurestenii astia prosti la cei din afara bucurestiului cu tarani si provinciali. De parca noi am sta toti in provincie adica la tara adica in padure la sate. De parca ar fi bucurestiul singurul oras din tara.
Pentru nimic in lume nu as sta mai mult de cateva zile in complexul ala jegos plin de ''clubberi'' prosti si increzuti.
Ce am scris si mai sus..sa nu incurcam locul cu oamenii, luati toti la gramada. Erau si destui oameni destepti, oameni care venisera sa invete ceva. Intr-adevar, multi smecherasi multi scapati din fraul parintilor pt. care Regia reprezenta prima sansa din viata lor sa-si faca de cap. Si multi golani, poate cineva cu state mai vechi tine minte afacerile cu telefoane/electronice furate...Era un tip Mihnea pe acolo care pe la inceputul anilor 2000 avea o masina de 15.000 $ adusa din Germania cumparata cu banii din telefoane furate, tot Bucurestiul venea sa cumpere Nokia 3310 de pe acolo...

#18
rAzDD

rAzDD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 16.12.2008

View PostRamses91, on 31st July 2010, 20:01, said:

Salutari am intrat la poli si voi sta in regie:) insa nu stiu cum e cu mancarea acolo,se poate face abonament pe o luna acolo sau se cumpara cu bani in mana?..se da mancare si dimineata si seara?..cat ma costa o mancare buna pe toata ziua in regie? sunt intrebari la care astept un raspuns .multumesc

In Regie nu iti este facilitat modul in care iti procuri mancarea.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate