Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

road sync

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
rares197

rares197

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 17.11.2006
salut!
am luat de curand un telefon Orange Boston (un Gigabyte de fapt facut pt Orange) cu Android 1.6 pe el si as avea mai multe intrebari-probleme:

1. stie cineva daca se poate face upgrade la sistemul de operare la un Android 2.1 sau 2.2?

2.exista o aplicatia roadsync cu care sincer nu reusesc sa ma descurc chiar deloc. la setari cere la un moment dat o adresa de mail -am pus-o pe cea de gmail (desi as fi vrut de fapt pe cea de yahoo) iar mai apoi se cere server si domeniu si habar nu am ce ar trebui completat. m-ar interesa atat pentru adresa de gmail cat si pt cea de yahoo, daca ma poate ajuta cineva.
tot aici in acea aplicatie apare si un calendar la care daca incerc sa adaug evenimente noi imi apare mesaj ÿou have no calendar"si cu asta basta nu mai fac nimic

3.stie cineva daca exista o aplicatia de sincronizare cu calculatorul (inainte am avut un HTC cu Windows Mobile si nu aveam nici o problema

va multumesc mult!

#2
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
In varianta cea mai simpla la Android totul e sincronizat cu contul tau google/gmail. Mailul, google chat, contacts, calendar, google latitude (daca nu ti-e frica de Google si ii dai voie sa te urmareasca), etc.
Acum evident exista tot felul de combinatii, aplicatii care iti sincronizeaza gmailul cu outlook-ul sau similar, eventual direct outlook<->android dar in general sint peste mina (unele trebuie cumparate) si nu se compara cu sincronizarea asta default care n-are nevoie de nici un program suplimentar si care nici nu iti dai seama cind se intimpla, doar ca totul e la locul lui fara sa faci tu nimic.

#3
rares197

rares197

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 17.11.2006

View Postf300, on 31st July 2010, 11:41, said:

In varianta cea mai simpla la Android totul e sincronizat cu contul tau google/gmail. Mailul, google chat, contacts, calendar, google latitude (daca nu ti-e frica de Google si ii dai voie sa te urmareasca), etc.
Acum evident exista tot felul de combinatii, aplicatii care iti sincronizeaza gmailul cu outlook-ul sau similar, eventual direct outlook<->android dar in general sint peste mina (unele trebuie cumparate) si nu se compara cu sincronizarea asta default care n-are nevoie de nici un program suplimentar si care nici nu iti dai seama cind se intimpla, doar ca totul e la locul lui fara sa faci tu nimic.



ok dar presupunem ca nu am cont de gmail, google si nici nu vreau sa imi fac (e doar o presupunere)
in plus cum am mai spus nu stiu cum sa fac setarile pt acea aplicatie roadsync

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate