Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

emag.ro paguba de 30000euro

- - - - -
  • Please log in to reply
81 replies to this topic

#37
MaximusRo

MaximusRo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 14.11.2006
Vad ca a mai aparut un comentariu la emag la plasma panasonic TX-P42G20 de la inca o pers care a apucat sa il cumpere.
Cred ca daca era ceva premeditat, nu ar fi inclus in schema si produsele de 4500ron, s-ar fi oprit si ei la produse de max 1000ron.
Aparatul este superb... sint continuu uimit de calitatea imaginii.

#38
cocoi89

cocoi89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 28.01.2007
reclama de "Romania"

@MaximusRo, reclama de camin de bucale

#39
MaximusRo

MaximusRo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 14.11.2006
Sau poate chiar e un tv extraordinar, iar emag mi se pare o firma f tare ca a facut ce a facut. Intentionat, eroare tehnica, nu conteaza. Conteaza ce a urmat.

#40
Cata.

Cata.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 623
  • Înscris: 06.12.2004
Cine face eroare intentionata de 30 000 de euro pe criza asta ? :P
Daca era intentionat era undeva probabil pana pe la 10 000!

#41
cezarica

cezarica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 803
  • Înscris: 15.02.2004
"Eroarea" strecurată și-a atins bine scopul, și anume de a face nițică vâlvă și reclamă magazinului cu pricina în ideea de a atrage mai multi clienți care speră să prindă și ei vreo super-ofertă pe la ore târzii din noapte. :) Toată treaba e cusută cu ață albă pentru că cetățeanul din reportajul de la ProTV a primit în aceiasi zi pachetul, asta în condițiile în care comanda este analizată de un consultant vânzări și cu o confirmare telefonică în prealabil. Nu mai zic nimic de reprezentantul magazinului, care trebuia să fie pe domeniul tehnic ceva nu pe vânzări de a oferit "explicația" respectivă. :)

@MaximusRo : Dacă tot ți-a mers "comanda" cum de ai luat numai 1 televizor și nu 10 cum cred că ar fi făcut tot românul? Ia zi, cam ce tarif ai pentru reclamă? :D

Edited by cezarica, 04 August 2010 - 22:07.


#42
MaximusRo

MaximusRo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 14.11.2006
Deci tu asa faci acum, intri noaptea la emag si cauti superoferte.
Insa altii nu inseamna ca sint la fel de... ca tine. Asa esti tu. Nu generaliza. Nu ai de unde sa stii ce fac altii.
Am conectat tv ul intre timp si la net. Youtube, picasa, twiter, vremea, o gramada... e fenomenal.
Filme cu subtitrare pe media playerul incorporat... super tare.

Tu intreaba-te cat am luat... fa previziuni...cand ajungi la vreo concluzie mai zi si la altii :)))

Apropo, pe langa ca emag nu iti percepe nici o taxa de transport, pt comenzile plasate pana in ora 12 pt produsele aflate in stoc, livrarea se face in aceeasi zi.

Ce zici? Nu te simti penibil acum ? :) Glumesc... asta e, neinformat.. ignoranta e dominanta... intai vorbim si apoi ne informam.

De ce am luat doar un tv? Cred ca am mai scris... nu am mai apucat sa mai iau ca s-a blocat siteul. Plus ca nu sint asa de "roman" ca tine se pare.

#43
Sergiu_Q

Sergiu_Q

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 11.03.2005
reclama ieftina. :)
a devenit mai simplu sa spui ca esti prost si sa beneficiezi de reclama moca :)) (mai ales cand vanzariile s-au dus naibi )

#44
MaximusRo

MaximusRo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 14.11.2006
De ce "iieftina" ??? Presupunand ca a fost reclama, ceea ce nu STIM.

De ce s-au dus vanzarile naiba??? Siteul pare sa duduie de clienti.

Oricat as fi de carcotas, nu as putea sa nu laud gestul lor de a onora comenzile. Nu stiu cate alte magazine online mai fac asa ceva. Apropo, greseli de genul asta au mai fost si la alte mag online, in romania si strainatate...

#45
mxmx

mxmx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 821
  • Înscris: 15.01.2010
Da, mai, a fost o eroare... iar apoi au aparut pe blogul lor parca imagini luate de reporterii ProTV cu niste clienti eMag care primeau pachetul cu comanda acasa. E fantastic modul in care a reusit o "eroare" sa mobilizeze televiziunile, sa afle cine-s cumparatorii, sa-i filmeze pe cativa, iar apoi eMag sa publice inregistrarile.  B)

#46
HLG

HLG

    Like a baws!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,100
  • Înscris: 08.07.2007
MaximusRo... si eu cred ca e o reclama.
Tu esti singurul care sustine ca nu este o reclama impotriva a X useri.
Dovedeste, fa cateva poze TV`ului si uplodeaza`le aici.
Si ca sa stim ca sunt poze facute de tine si nu luate de pe net, pozeaza TV`ul in timp ce te uiti pe: ProTV, MTV, si Cartoon Networks.

Edited by HLG, 10 August 2010 - 10:39.


#47
Owidiu

Owidiu

    ***

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,360
  • Înscris: 11.08.2008
Ma bag si eu p-aici, nu am putut sa comewntez cand terbuia.
Deci, Emag a gresit anumite preturi si apoi a onorat comenziile la preturile gresite? Apoi am vazut ca este un link spre un filjulet protv, care considerati a fi reclama.
Cum sa fie ma fratilor asa ceva reclama? Adica demonstrezi ca serviciile tale au probleme, si tu consideri ca fiind reclama?

#48
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,374
  • Înscris: 16.03.2007
pai se vrea a fi un "incident" placut pentru "consumator"... deci e reclama... trist!

#49
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,383
  • Înscris: 10.08.2005
sa inteleg ca s-a platit doar acel comision de 5%/
ma intreb si eu ce defectiune tehnica iti lasa site-ul sa functioneze, afisand doar anumite campuri dintr-o baza de date.

fie este mana unui hacker, fie o eroare de  programare?

#50
drq101

drq101

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 25.03.2007
eu atunci am comandat cateva HDD-uri de 350GB parca cu 18 lei bucata, si la confirmarea de plata operatoarea mi-a cerut pe ele pretul real, asa ca am renuntat si la "oferta" de la sigmanet idem.
morala: nu credeti tot ce scrie pe net.
:naughty:

#51
X5

X5

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 20.02.2004

View PostMarianG, on 11th August 2010, 22:07, said:

fie este mana unui hacker, fie o eroare de  programare?
Eroare de programare nu are cum...nu exista asa ceva...datele le modifica ei manual.
Eu inclin sa cred ca e 99% strategie de a-si mai face reclama...si 1% sa fie vreun hacker de la concurenta.
Nu inteleg de ce s-ar preta la astfel de chestii cand stie toata lumea ca sunt pe primul loc la vanzari online din tara...practic ei au si preturile cele mai mari la majoritatea produselor care le vand pe site si cu toate astea sunt in top.

#52
Maresalul

Maresalul

    Gata cu joaca, la munca!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,346
  • Înscris: 18.09.2007

View PostOwidiu, on 11th August 2010, 20:19, said:

Cum sa fie ma fratilor asa ceva reclama? Adica demonstrezi ca serviciile tale au probleme, si tu consideri ca fiind reclama?
Confunzi magazinul online cu bancile.
La aia e o catastrofa o astfel de greseala, la saitul magazinului insa romanul va da navala o buna bucata de vreme de aici incolo.

Poate, poate...

Iar cine nu a auzit inca de eMag, iata ca a auzit acum.  :notangel:

#53
X5

X5

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 20.02.2004
Parca ii vad pe uni care stau acum pe la ora 2 noaptea pe site la ei doar doar sperand ca fac aia o asa zisa greseala si iau si ei ceva. :))

Edited by X5, 12 August 2010 - 09:40.


#54
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006
Voi l-ai uitat deja pe nenea cu gorilienii si serpilienii care promova emag-ul si alienware? Nu a trecut nici un an de atunci. Atunci sa va reamintesc, poate va ajuta sa intelegeti promotiile emag. Iar pentru cei care inca mai cred ca a fost o eroare tehnica, orice magazin online are dreptul sa corecteze astfel de probleme inainte de a face livrarea, evident cu acordul cumparatorului (care are dreptul sa o cumpere la pretul corect sau sa refuze comanda).

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate