Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

emag.ro paguba de 30000euro

- - - - -
  • Please log in to reply
81 replies to this topic

#19
Piktoree

Piktoree

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 942
  • Înscris: 28.12.2009

View Postjulia_kitty, on 31st July 2010, 14:32, said:

Strategie de marketing sau nu, astia de la emag sunt incredibil de prosti.
pai nu m`ar supara sa mai faca inca o data o gafa de asta :notangel:

#20
klaudyuhhz

klaudyuhhz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 07.04.2008
si eu imi doresc sa mai faca o gafa mare, dar sa fiu si eu pe faza, ca sa cumpa si eu ceva de la ei:D

#21
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
si uite cum si-au atins tinta
oamenii or sa intre zilnic pe site sperand in o a 2-a sansa, o noua pleasca.
azi nu a fost sa fie, dar poate maine
si daca nu maine, atunci poimaine

Edited by onlyone, 31 July 2010 - 14:29.


#22
Piktoree

Piktoree

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 942
  • Înscris: 28.12.2009
prima data cand am auzit am luat`o de buna, apoi am citi pe net p`aci si p`acolo si mi s`au deschis ochii <_<

#23
MaximusRo

MaximusRo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 14.11.2006
E o vorba, arunca un prost o piatra in apa si sar 20 de destepti dupa ea...
Nu va mai agitati atat...
Intre timp am ridicat televizorul, 224 ron in loc de 4300 sau 4500 sau ce pret e pe ziua asta, ca variaza de la o zi la alta.
Deschis ochii deci in ce sens??? Ce schimba care a fost cauza pana la urma?

bogdanar, daca nu ai habar, cum spui chiar tu, mai bine taci (ramai filozof).
E de inteles frustrarea celor care nu au prins nimic, dar totusi...

Edited by MaximusRo, 31 July 2010 - 16:50.


#24
bogdanar

bogdanar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,690
  • Înscris: 07.12.2002

View PostMaximusRo, on 31st July 2010, 17:45, said:

E o vorba, arunca un prost o piatra in apa si sar 20 de destepti dupa ea...
Nu va mai agitati atat...
Intre timp am ridicat televizorul, 224 ron in loc de 4300 sau 4500 sau ce pret e pe ziua asta, ca variaza de la o zi la alta.
Deschis ochii deci in ce sens??? Ce schimba care a fost cauza pana la urma?

bogdanar, daca nu ai habar, cum spui chiar tu, mai bine taci (ramai filozof).
E de inteles frustrarea celor care nu au prins nimic, dar totusi...

Amice, frustrarile sunt la tine. Am zis ca: "habar n-am pe unde s-a difuzat stirea, pentru ca nu ma uit asa de mult stiri/tv". In rest stiu bine ce zic, mai ales cand vine vorba de "pseudo-erorile" care determina aparitia unor preturi mult mai mici la anumite ore...

Cum a spus si onlyone, acum si in urmatoarele zile vor fi o gramada de gura casca pe site, in  speranta aparitiei unor "erori".

p.s. daca zici ca ai ridicat tv-ul, ia pune o copie e facturii aici.

Edited by bogdanar, 31 July 2010 - 17:17.


#25
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,266
  • Înscris: 22.07.2005
hmmm, cat de frustrat poti sa fii daca abia ai "castigat" 1.000e :) ?!
Mi se pare un pret foarte bun, 30.000e pentru atata expunere. Numai un clip TV ar fi costat 50.000e, fara spatiu publicitar.

#26
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006

View Postfloraur, on 31st July 2010, 18:27, said:

...
Numai un clip TV ar fi costat 50.000e, fara spatiu publicitar.
Un clip ar fi durat cateva secunde, asa au avut cateva minute de la mai multe televiziuni. Deci reclama moka la greu  :thumbup:

Au invatat si ei ceva de la udrea care isi face campanie electorala de vreo cativa ani :)

#27
bogdanar

bogdanar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,690
  • Înscris: 07.12.2002
@floraur, am mari dubii ca omu' chiar a castigat ceva. Mai degraba imi suna a "public relations". Asta dupa toata insistenta si mai ales dupa textul de mai jos.


View PostMaximusRo, on 31st July 2010, 10:20, said:

Totusi, pe termen lung, nu e o pierdere ci un castig pt emag din punct de vedere al imaginii (toate comenzile au fost onorate) si al marketingului (au aparut reportaje la tv, articole etc etc).

De unde naiba stie ca toate comenzile au fost onorate?

Inca o chestie, eram curios sa vad o factura de la emag cu preturile astea minune, nu de alta dar cei de la emag ar trebui sa scrie ceva pe factura, gen promotie, etc...

#28
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
Pai probabil "stie" de la cel care a aparut la tv si a spus asta :)

#29
MaximusRo

MaximusRo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 14.11.2006
hehe... exact, stiu ca toata lumea de la tv, dar bogdanar e agitat rau, sa nu zic altfel. Imi pare rau de el cand il vad asa agitat pt ceva care nici macar nu il priveste... pana la urma.
Ca sa nu mai zic ca e de o logica elementara ca daca nu ar fi onorate toate, s-ar fi auzit repede, pe principiul vestile proaste circula repede.
Si ca sa nu mai zic ca deja precizasem ca astept si alti castigatori sa spuna daca si lor li s-a spus initial ca tre sa plateasca pretul intreg...

TVul e de vanzare, cine doreste, sa imi dea un PM, pret 3500 ron. Multumesc emag, ca sa zic asa... :)
Link emag: http://www.emag.ro/t...g20--pTX-P42G20
GARANTIE 5 ANI, ecranul NU e glossy, e f f luminos, chiar si cu lumina batand in ecran se vede perfect, are Internet (LAN si wireless), 2 USBuri, SD card, THX, se poate pune tastatura si mouse USB direct la el, citeste Divx HD cu subtitrare, MPEG etc, MP# si photo deja e banal, deci aveti si un media player.

Pe factura apare asa:
pret: 4500
discount: 224
discount: 4000
Rest de plata: 224 (nu am mai pus zecimalele)

Edited by MaximusRo, 31 July 2010 - 20:04.


#30
>ficus

>ficus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,455
  • Înscris: 22.06.2007
cea mai buna reclama cu doar doi lei, auzi la ei eroare tehnica :lol:

#31
daniel21

daniel21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,092
  • Înscris: 03.04.2006

View Postjulia_kitty, on 31st July 2010, 14:32, said:

Strategie de marketing sau nu, astia de la emag sunt incredibil de prosti.


Se numeste publicitate neconventionala...prin faptul ca toate televiziunile si marile siteuri online+forumuri+bloguri etc, au preluat stirea, practic si-au facut reclama de zecii de mii de euro. Cei 30000 de euro "pierduti" vor fi recuperati in urmatoarele zile.

#32
bogdanar

bogdanar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,690
  • Înscris: 07.12.2002
@MaximusRo, ar trebui sa-ti para rau pentru tine. In afara de exaltat (vezi ca am primit post-ul original pe mail) nu mai sti altceva.
Apropo, vezi ca nu-ti da factura...

#33
Maresalul

Maresalul

    Gata cu joaca, la munca!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,346
  • Înscris: 18.09.2007
La Sigmanet am mai vazut ceva asemanator, dar nu la nivelul asta.
La astia mai mult ca sigur a fost greseala de operare pentru ca un Athlon X2 costa 600+ iar un Phenom X4 ~300 lei.

La garaj, modelul acesta costa ~270 lei, dar minunea nu a durat decat o zi. Nici la pretul acela nu m-am indurat s-o comand, din motive de... condensatori. :fear:

#34
MaximusRo

MaximusRo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 14.11.2006

View Postbogdanar, on 31st July 2010, 21:24, said:

@MaximusRo, ar trebui sa-ti para rau pentru tine. In afara de exaltat (vezi ca am primit post-ul original pe mail) nu mai sti altceva.
Apropo, vezi ca nu-ti da factura...
Ai problema majore tu. Factura e la mine in mana. Cum sa iti livreze un produs fara factura... pe unii oameni cand ii faci prosti nu ii jignesti. Doar constati. Iti doresc o seara placuta, ia niste calmante si sper sa poti sa dormi. Eu ma uit la plasma, pun niste filme si o conectez pe wireless la internet, dupa ce ma inscriu pe http://www.garantie-panasonic.ro/ cu codul facturii desigur pt garantia de 5 ani, care se ofera doar pana azi la ora 12 (31 iulie 2010).
Deci cine cumpara maine tvul il ia cu 2 ani garantie. Cine il cumpara de la mine il ia cu 5 ani.

#35
bogdanar

bogdanar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,690
  • Înscris: 07.12.2002
MaximusRo, te-ai caracterizat bine... si eu doar constat ca ai dreptate :console: Spun asta pentru ca esti cu factura in mana si ai gresit cifrele. Ma refeream la faptul ca e o problema cu sumele pe care le-ai trecut tu acolo. E o diferenta care nu este acoperita.

Si ca sa fiu on topic, ce coincidenta domne, si cu pret scazut si cu garantie 5 ani. Cum spuneam, defectiune, sigur ca da.... :rolleyes:

Edited by bogdanar, 31 July 2010 - 22:12.


#36
MaximusRo

MaximusRo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 14.11.2006
Ce sa mai discutam, ne-ai prins domne... ai descoperit conspiratia! Totusi, inca nu te-ai culcat, eu ma jos cu plasma, tu ce motiv ai de esti asa agitat pe subiectul asta, incat sa te faci de ras post dupa post... Te las in pace, sper ca ai implinirea ca ai descoperit adevarul, oricare ai crede tu ca e acela. Ai vazut ca am sters acel "exaltat", in loc sa apreciezi, tu o tii in continuare... scrie si tu ceva util, nu numai aiureli.

Ce am mai descoperit: inregistreaza pe hdd conectat la usb!!!
Si cum are 2 usb uri plus slot de card SD, poti avea un hdd conectat pt inregistrat, si un stick usb sau alt hard pe usb cu filme...
Impresionant!

Faza tare ca cine cumpara maine plasma asta din magazin, o sa aibe doar 2 ani garantie, doar pana azi era promotia cu 5 ani.
Deci daca eu asteptam pana luni sa vina curierul emag, pierdeam promotia...
O compar cu LCDul, LG 32LH5000, f performant si ala, si totusi parca e mai luminoasa plasma desi o tin in lumina cat mai puternica! Nu credeam sa vad asa ceva la o plasma, insa se pare ca e cea mai performanta generatie de ecrane plasma panasonic din punctul asta al vederii (luminozitate si lipsa reflexie).

Cant Produs Total cu TVA
1 x Televizor cu Plasma Panasonic, 106cm, FullHD, TX-P42G20 4.525,00 Ron
1 x Discount conform promotie: Promo Plasma Panasonic 42G20 -226,25 Ron
1 x Discount -4.074,31 Ron
Subtotal: 224,44 Ron
Taxa transport: 0,00 Ron
Taxa ramburs: 0,00 Ron
Total: 224,44 Ron


http://www.dailybusi...retul-real-9523

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate