Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

UMF Carol Davila

- - - - -
  • Please log in to reply
1266 replies to this topic

#37
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
voi astia de la medicina care va perindati pe aici sunteti un argument bun pentru care rox n-ar trebui sa dea acolo  :w00t:

#38
ebola23

ebola23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,219
  • Înscris: 02.01.2005

shumilica, on Jul 23 2005, 19:03, said:

voi astia de la medicina care va perindati pe aici sunteti un argument bun pentru care rox n-ar trebui sa dea acolo  :w00t:

<{POST_SNAPBACK}>



Hm,o remarca de prost gust.Ma asteptam la mai mult de la tine.Probabil ca virsta e de vina.

#39
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004

ebola23, on Jul 23 2005, 19:06, said:

Hm,o remarca de prost gust.Ma asteptam la mai mult de la tine.Probabil ca virsta e de vina.

<{POST_SNAPBACK}>

nu am spus ca nu sunteti plini de calitati, m-ai inteles gresit, dar sunteti flegmatici rau ( adica nu inteleg de ce nu aratati putin mai multa intelegere, si nu ma refer la intelegerea ironica pe care ...easca o afiseaza, n-are voie omu ala sa aiba parerea lui ?   :w00t: )

#40
ebola23

ebola23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,219
  • Înscris: 02.01.2005
Pai n-ai ce intelegere sa arati unuia care spune ca medicina e frumoasa si ca iti trebuie putin noroc.Pe tine si pe altii ii scuz(daca nu esti implicat nu stii cu ce se maninca).In fond si la urma urmei noi ne-am ales,nu ne-a obligat nimeni.Dar se mai trezeste cite un din asta si n-ai cum sa-i zici vreo 2.
Si e pacat,ca citeste poate cineva care vrea sa dea la medicina.Si afla ca e frumoasa si nobila&sheat.

Numa bine Shumi.

#41
...easca

...easca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 815
  • Înscris: 21.06.2005

shumilica, on Jul 23 2005, 19:36, said:

nu am spus ca nu sunteti plini de calitati, m-ai inteles gresit, dar sunteti flegmatici rau ( adica nu inteleg de ce nu aratati putin mai multa intelegere, si nu ma refer la intelegerea ironica pe care ...easca o afiseaza, n-are voie omu ala sa aiba parerea lui ?   :w00t: )

<{POST_SNAPBACK}>




@shumi, omul ala are voie sa aiba parerea lui, atata timp cat si-o spune fara sa jigneasca ( “Ati terminat cu smiorcaiala?”, “astia sunt cei care au ratat!!”, “Bai.. sunteti futere” ). Si atata timp cat vorbeste in cunostinta de cauza. Dar cand incepe sa ma trimita sa muncesc la Roma, ca si cand aia, saracii, nu au ce face, abia ne asteapta pe noi, da-mi voie sa reactionez. La fel, cand imi povesteste cu duiosie ce bucurie are in ochi mama lui dupa 12 ore de spital. Sa fim seriosi...

#42
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004

ebola23, on Jul 23 2005, 19:53, said:

Pai n-ai ce intelegere sa arati unuia care spune ca medicina e frumoasa si ca iti trebuie putin noroc.Pe tine si pe altii ii scuz(daca nu esti implicat nu stii cu ce se maninca).In fond si la urma urmei noi ne-am ales,nu ne-a obligat nimeni.Dar se mai trezeste cite un din asta si n-ai cum sa-i zici vreo 2.
Si e pacat,ca citeste poate cineva care vrea sa dea la medicina.Si afla ca e frumoasa si nobila&sheat.

Numa bine Shumi.

<{POST_SNAPBACK}>


trebuie sa recunosti ca MEDICINA in general e nobila, ca principiu, in teorie...
acum daca ne referim la FACULTATEA de medicina.... voi stiti mai bine, eu doar cu simtul auzului am avut tangenta cu ea... voi cu toate, deci sunteti in cunostinta de cauza

#43
ebola23

ebola23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,219
  • Înscris: 02.01.2005
Shumi,esti baiat bun,ca altfel ma luam si de tine :P

In principiu.In teorie.Probabil.Oricum ceea ce se intimpla acum in practica nu are nici o legatura cu teoria.
Asa se intimpla intotdeauna.Se mai trezesc pilosi din astia sau "neuron free" si incep sa abereze.
Are dreptate ...easca:au aia somerii lor,nu mai au nevoie si de noi.Sigur,sint cazuri in care au reusit acolo,dar mult prea putini si cu foarte mari sacrificii.

#44
Clayman

Clayman

    InFlamer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,063
  • Înscris: 28.04.2004
Caciuio esti prea junior ca sa-ti dai cu parerea. Sumi la fel. Nu tot ce zboara se mananca. Habar n-aveti de nimic. Terminati inainte o facultate si dup-aia veniti cu comentarii. S-o sa vedeti apoi singuri de ce e de kkt actualmente sa termini medicina.

Caciuio, daca mama-ta e miezu, poate-ti aranjeaza un post de preparator pe undeva, ca sa poti sa zici ce bine e sa fii medic, copil de medic!

#45
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004

...easca, on Jul 23 2005, 20:29, said:

@shumi, omul ala are voie sa aiba parerea lui, atata timp cat si-o spune fara sa jigneasca ( ?Ati terminat cu smiorcaiala??, ?astia sunt cei care au ratat!!?, ?Bai.. sunteti futere? ). Si atata timp cat vorbeste in cunostinta de cauza. Dar cand incepe sa ma trimita sa muncesc la Roma, ca si cand aia, saracii, nu au ce face, abia ne asteapta pe noi, da-mi voie sa reactionez. La fel, cand imi povesteste cu duiosie ce bucurie are in ochi mama lui dupa 12 ore de spital. Sa fim seriosi...

<{POST_SNAPBACK}>


la faza cu jignitul ai dreptate
80% din parerea voastra v-o sustin, dar nu pot sa nu ma gandesc cum de sunt atatia doctori care nu se plang, propail pe langa pasiune si vointa au avut si ceva "ajutoare" si pun pariu ca si voi ati avut pasiune si vointa in acest domeniu ca altfel sunt sigur ca nu v-ati fi inscris la o astfel de facultate si inteleg ca sistemul de invatamant din romania v-a jignit pasiunea si dorinta pe care voi o aveati in domeniul asta, tratandu-va ca pe un somalez in excursie in europa si de aici aceasta repulsie fata de medicina, asa-i ?

#46
...easca

...easca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 815
  • Înscris: 21.06.2005

shumilica, on Jul 23 2005, 20:55, said:

la faza cu jignitul ai dreptate
80% din parerea voastra v-o sustin, dar nu pot sa nu ma gandesc cum de sunt atatia doctori care nu se plang, propail pe langa pasiune si vointa au avut si ceva "ajutoare" si pun pariu ca si voi ati avut pasiune si vointa in acest domeniu ca altfel sunt sigur ca nu v-ati fi inscris la o astfel de facultate si inteleg ca sistemul de invatamant din romania v-a jignit pasiunea si dorinta pe care voi o aveati in domeniul asta, tratandu-va ca pe un somalez in excursie in europa si de aici aceasta repulsie fata de medicina, asa-i ?

<{POST_SNAPBACK}>



@shumi, facultatea e parfum fata de ce urmeaza imediat dupa, incepand cu examenul de rezidentiat.
De ce nu se plang doctorii? Citeste ce a scris @sapho mai sus si ai sa afli. Sunt doua variante: sau accepti spaga si te complaci in situatia asta, sau accepti sa mori de foame. Ei bine, normal ar fi sa existe cea de-a treia varianta, cea fireasca: sa fii platit corespunzator muncii pe care o prestezi. Si atunci nu mai esti invidios pe femeia de serviciu de la nu stiu ce firma.

#47
katsuchyo

katsuchyo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 22.04.2005
lool .. ajunge la ora asta pt ca isi doreste sa faca cat mai mult.. Pt ca munceste la spital, pentru ca are cabinet, pentru ca lucreaza la clinik. Inceark sa faca rost de bani, sa-si deschida un cabinet mai mare, sa-si poata lua aparatura si tot ce-i mai trebuie.

Nu vrea sa fie angajata, vrea sa aiba afacerea ei proprie, sa ajunga sa-si deschida si ea clinik ei. Nu avea u griji, la cat castiga, nu-i mai trebuie 2 ani pt cabinetul ei nou.

The poin is ca dak nu esti din bransa, si nu te numeri printre cei tari, nu vb.. petru ca piedici, toata lumea are, si nu mai avem nevoie si de ale tale. Bv fetei ca are vointa si vrea ink sa dea la medicina, in ciuda tuturor cate s-au zis.

Nu e dracul chiar asa de negru!!..

#48
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003
rugati-i pe courage si tyby sa va spuna si parerea lor, din ce stiu si ei au facut medicina.

edit: moron, scrie romaneste, ca un copil de medic ce te afli..

Edited by addicted, 23 July 2005 - 20:23.


#49
ebola23

ebola23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,219
  • Înscris: 02.01.2005
"stii.. eu sunt si eu elev de liceu.. dar imi place tare mult softpedia si.. dak as sti ca va pot ajuta cu ceva.. as lucra si ca voluntar.."(katsuchyo)


Daca stiam ca e la liceu nu mai ziceam nimic.Daca pina acum credeam ca te dai rotund,acum imi dau seama ca esti complet paralel cu subiectul(tare de tot:mama e doctor orl si am si prieteni la medicina,deci stiu despre ce vorbesc).Scuza-ma pt tot ce ti-am zis pina acum.Nu e vina ta.Spor(si cu asta eu am inchis subiectul)

#50
katsuchyo

katsuchyo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 22.04.2005
nu am vrut sa jicnesc pe nimeni.. Iar @...easca, greseli dak am facut sunt pentru ca ma grabeam si am scris repede. Dar vad din raspunsul tau ca si u esti cu nasu' pe sus, poate mai mult ca mine.. imi cer scuze, pentru ca poate ai dreptate, si n-ar fi trebuit sa folosesc un ton asa acuzator..

Incercam doar sa spun ca sunt mult mai multi cei care s-au impiedicat, si care au renuntat din cauza greutatilor, dekt cei care au continuat sa lupte si au invins.. Iar @rox trebuie sa aiba si o alta persectiva, nu numai ca akolo e amar si jale.. nu e chiar asa..

Pt @sapho.. sa stii ca bani nu a avut, tocmai asta am vrut sa spun cand am amintit ca nu venea dintr-o familie instarita.. Dar s-a angajat pe unde a putut, a avut mereu bursa, si a invatat sa economiseasca..

#51
katsuchyo

katsuchyo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 22.04.2005
@ebola23.. Da.. se pare ca in fata unei somitati in materie asa cum esti tu.. trebuie sa-mi tin capul plekt.. Varsta e cel mai important lucru cand judeci oamenii, nu? sunt in clasa a 12, si am aproape 19 ani.. Nu ma judek, pt ca nu ma cunosti..

Si anume cu ce am gresit in fata ta ca sa merit.. iertarea majestatii tale? doar i-am aratat fetei ca nu e chiar atat de greu si ca lumea are si alte pareri..

Plecaciuni.. @ebola23 ! :worthy:

#52
katsuchyo

katsuchyo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 22.04.2005
:( NU am vrut sa supar.. NU am facut pe nimeni ratat.. am spus ca poate ati ratat in latura asta a medicinii.. Si Tiriac poate e un ratat in basket.. poate e prost tare la jocul asta.. dar nicidecum nu e un ratat in viata.. Ma rog.. dak vreti sa interpretati doar cum vreti voi, si sa alegeti extremele..

De exemplu dak cineva doreste sa se apuce de alpinism profesionist.. Si vb cu un prieten de-al lui.. dak acest prieten, prima data cand a urcat pe munte a cazut, si s-a infricosat ca .. dak se juleste in timp ce urk si s-a restras.. normal ca ii va spune ca e greu si sa nu urce niciodata..

Eu la varsta mea, asa vai de capul lui cum ma credeti, am facut si alpinism profesionist.. am urkt mult, si nu exista traseu de la categoria c in sus care sa il termin si sa nu-mi curga sangele pana la cot..  

Dar am inceput pt ca am avut p cineva care sa-mi pov ce frumos e cand ajungi sus dupa un tur de 6 ore, pe ghetar..

#53
invisible

invisible

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 764
  • Înscris: 06.07.2005

katsuchyo, on Jul 23 2005, 21:07, said:

:( NU am vrut sa supar.. NU am facut pe nimeni ratat.. am spus ca poate ati ratat in latura asta a medicinii.. Si Tiriac poate e un ratat in basket.. poate e prost tare la jocul asta.. dar nicidecum nu e un ratat in viata.. Ma rog.. dak vreti sa interpretati doar cum vreti voi, si sa alegeti extremele..

De exemplu dak cineva doreste sa se apuce de alpinism profesionist.. Si vb cu un prieten de-al lui.. dak acest prieten, prima data cand a urcat pe munte a cazut, si s-a infricosat ca .. dak se juleste in timp ce urk si s-a restras.. normal ca ii va spune ca e greu si sa nu urce niciodata..

Eu la varsta mea, asa vai de capul lui cum ma credeti, am facut si alpinism profesionist.. am urkt mult, si nu exista traseu de la categoria c in sus care sa il termin si sa nu-mi curga sangele pana la cot.. 

Dar am inceput pt ca am avut p cineva care sa-mi pov ce frumos e cand ajungi sus dupa un tur de 6 ore, pe ghetar..

<{POST_SNAPBACK}>



ce incearca lumea sa-ti explice,si poate cand o sa fii mai mare o sa intelegi,e ca tipa de care vorbim este exceptia de la regula.am vazut prea multe tampenii si magarii in sistemul sanitar ca sa mai fiu optimist in privinta asta.si atat timp cat vorbesti din auzite,nu baga mana in foc pentru nimeni.ok?

#54
katsuchyo

katsuchyo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 22.04.2005
Ai dreptate.. dar park vb despre o poveste.. nush ce ati sarit toti asa.. Park astia care ne plaace si care vrem sa facem medicina, suntem pierduti dinainte de a incepe..

Dak e cum spui u..
Magarii nu sunt in politik? sa nu fim politicieni!
Magarii nu sunt in fotbal? sa nu fim fotbalisti!
Magarii nu sunt in instanta? sa nu fim avocati! sa nu fim notari! sa nu fim procurori!
Magarii nu sunt in politie? Sa nu fim politisti!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate