Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

COMODO Internet Security 5.0

- - - - -
  • Please log in to reply
137 replies to this topic

#127
Don_Corleone99

Don_Corleone99

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 167
  • Înscris: 29.05.2011
Avast! Pro antivirus 2012 este foarte bun si nu ingreuneaza sistemul             http://top-10-antivirus.net/             .

#128
rafan

rafan

    Banned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,143
  • Înscris: 04.05.2008
Comodo Internet Security Free 5.9 a ajuns o solutie de securitate de nota 10.
http://www.matousec....-64/results.php
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/NWUfnFRN7GE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]!
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/gD7uhrNJAT8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by ursu_florin2002, 12 February 2012 - 12:46.


#129
blankaver

blankaver

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 498
  • Înscris: 19.02.2012
Recomand din toate incheieturile CIS. Am folosit pana acum 4 pachete diferite de securiatte(toate free sau crackuite, ce-i drept) dar de comodo am ramas profund impresionat. Deci firewallul comodo nu cred ca e de egalat pe internet la scara larga in momentul de fata. Are "interfata prietenoasa", vb aia, dar nimic nu se compara cu un firewall configurat de un expert sau cunostintele necesare pt asa ceva, faza e ca niciodata nu stii destule de aia e de preferat sa apelezi la cineva foarte bun. Si sunt convins ca acel cineva iti va spune ca firewallul comodo ajunge pt o configurare care sa te ajute sa ocolesti in proportie de 90% ratati in rl sau alte probleme de hacking pe net. Acuma am vazut ca si ei s-au bagat tare pe comercial cu http://www.comodo.co...ty-complete.php ceea ce era de asteptat dar dracu isi permite sa de-a 40 de dolari pe-o licenta d-aia care daca nu ma insel e si numa pe-un an. Eu nici macar nu am carte de credit... pt internet. Da stiu, paranoia, paranoia da eu unu nu mi-as afisa cartea de credit pe care iau salariu pt tranzactii pe net. Nu vreau sa va induc in eroare, momentan nu muncesc, si am chiar 2 carti de credit dar ziceam asa....

Edited by blankaver, 20 February 2012 - 17:21.


#130
rafan

rafan

    Banned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,143
  • Înscris: 04.05.2008
Se merita sa pun CIS 5.10 in loc de Avast Free + Windows Firewall ?  Nu vreau Avast + Comodo Firewall.

#131
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,000
  • Înscris: 15.04.2011
Antivirusul de la Comodo e slab rau ca detectie plus multe alarme false de ce oare ai vrea sa il folosesti ?  Avast + Comodo Firewall e cea mai buna combinatie free pe care am gasit-o. Pe bani KIS 2012 imi place cel mai mult, de altfel il si folosec.

#132
rafan

rafan

    Banned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,143
  • Înscris: 04.05.2008
De ce vreau sa-l folosesc ? pentru ca la mine mai  sta fiica-mea (6 ani) la PC .O mai las 1-2 ore/zi. Ea se joaca tot felul de jocuri , dar nestiind sa citeasca , mai ales engleza , da click pe orice. Ce sa-i fac , sa-i tai degetele ? E copil. Cand a auzit cele 3 beep-uri de la Avast ca a dat de site infectat sau de malware , si a mai vazut si fereastra aia rosie care aparea , mai mai ca ii facea placere........ia auzi tati :ding ding ding. Ce-mi place. Credea ca asa e jocul ei.

De aceea voiam sa-i pun ceva Internet Security. Mai astept promotii la Avira. Cineva mi-a zis ca imi da AVG IS are o licenta gold sau nush cum....dar n-as pune totusi AVG 9nu stiu ce detectie are , si cum ruleaza pe PC).

#133
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,000
  • Înscris: 15.04.2011
Am inteles.

BIS 2012 il gasesti pe la 100 de lei, daca nu te dereanjeaza interfata.

#134
rafan

rafan

    Banned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,143
  • Înscris: 04.05.2008
:)  Cred ca mai deranjant este consumul de resurse decat interfata. Tot aud ca, consuma enorm , merge greu PC-ul........nush , nu am testat decat versiunea Free , dar m-am intors tot la Avast! . Parca are mai multe protectii. Poate mi se pare mie , nush. Voiam totusi ceva cu web protection.

#135
Bukovina

Bukovina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,138
  • Înscris: 24.09.2009
Comodo Internet Security 7 (2014) va fi lansat in versiune Beta cat de curand (cel mai probabil luna aceasta). Pana atunci va pot oferi cateva informatii si screenshot-uri cu noul produs.
Doua noutati importante sunt: filtrul web si modul de control parental. Filtrul web va scana traficul realizat pe internet si va bloca site-urile periculoase si de asemenea va incorpora protectie anti-phishing.
Iata si aspectul probabil al noii versiuni conform forumului oficial Comodo.

http://www.faravirus...screenshot-uri/

Attached Files

  • Attached File  5ly3.png   133.25K   16 downloads
  • Attached File  6wbh.png   150.33K   16 downloads


#136
lbanias

lbanias

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 546
  • Înscris: 21.07.2004
Stie cineva cum dau voie catre DC++ s treaca de Comodo Firewall? Doar cu el inchis pot downloada. Fac reguli cu allow peste tot pentru DC++, ba cu porturi specificate si la firewall si la DC++ , ba cu DC pe auto si nu merge. Comodo pe training mode nici macar nu ma intreaba daca sa dau sau nu voie.

#137
eu69

eu69

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,376
  • Înscris: 01.04.2011

 lbanias, on 04 octombrie 2016 - 08:55, said:

Stie cineva cum dau voie catre DC++ s treaca de Comodo Firewall? Doar cu el inchis pot downloada. Fac reguli cu allow peste tot pentru DC++, ba cu porturi specificate si la firewall si la DC++ , ba cu DC pe auto si nu merge. Comodo pe training mode nici macar nu ma intreaba daca sa dau sau nu voie.

Vezi aici:
https://help.comodo....-451-4731-.html

#138
lbanias

lbanias

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 546
  • Înscris: 21.07.2004
merci, am alta versiune decit cea din tutorial , dar m-a inspirat totusi...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate