Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

7600

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
norocel

norocel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 11.11.2003
salutare,
a facut cineva cursul de 7600 ?

#2
Jay`Z

Jay`Z

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 03.01.2004
poate ai putea sa detaliezi un pic, ca eu nu stiu de niciun curs cisco pt "7600"

#3
norocel

norocel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 11.11.2003

View PostJay`Z, on 9th August 2010, 23:26, said:

poate ai putea sa detaliezi un pic, ca eu nu stiu de niciun curs cisco pt "7600"

C7600 - Cisco 7600 Series Essentials v2

http://www.globalkno...y=United States

Edited by norocel, 10 August 2010 - 08:15.


#4
rolion

rolion

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 766
  • Înscris: 28.07.2005

View Postnorocel, on 10th August 2010, 07:09, said:

C7600 - Cisco 7600 Series Essentials v2

http://www.globalkno...y=United States


Fara a jigni si fara a sti ceva despre experienta ta in networking....acel monstru este de atins numai de CCIEs...juniorii li se permite accessul numai pentru a-si clati privirea ! :)

Incearca CCNA -> CCNP experienta o tona -> CCIE !

bafta.

#5
norocel

norocel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 11.11.2003

View Postrolion, on 23rd August 2010, 20:09, said:

Fara a jigni si fara a sti ceva despre experienta ta in networking....acel monstru este de atins numai de CCIEs...juniorii li se permite accessul numai pentru a-si clati privirea ! :)

Incearca CCNA -> CCNP experienta o tona -> CCIE !

bafta.

:) Am facut deja cursul

#6
rolion

rolion

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 766
  • Înscris: 28.07.2005

View Postnorocel, on 24th August 2010, 13:18, said:

:) Am facut deja cursul


Care curs,scuza-ma te pierd ! !

Acel echipamnet este pentru Enterprise Level,nu vad nici o firma mica sa iti permita asa ceva...si daca isi permite,cam greu de justificat la persoana care semneaza cec-ul !!
In Romania,poate RomTelecom-ul sa aiba asa ceva sau un alt mare ISP !

Oricum,este ceva sa poti sa bagi cablul de consola si sa ii dai 'enable' la acel monstru... :)

#7
norocel

norocel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 11.11.2003

View Postrolion, on 25th August 2010, 00:44, said:

Care curs,scuza-ma te pierd ! !

Acel echipamnet este pentru Enterprise Level,nu vad nici o firma mica sa iti permita asa ceva...si daca isi permite,cam greu de justificat la persoana care semneaza cec-ul !!
In Romania,poate RomTelecom-ul sa aiba asa ceva sau un alt mare ISP !

Oricum,este ceva sa poti sa bagi cablul de consola si sa ii dai 'enable' la acel monstru... :)


De cursul de 7600 zic , facut cu tot cu laboratoare la globalknowledge

Edited by norocel, 25 August 2010 - 08:25.


#8
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Ce vi se pare asa wow la un 7600? E un router, destul de destept insa nu e sfantul Graal, doar un alt echipament made by Cisco. :| Nu trebuie nu stiu ce curs / cursuri / certificari Cisco pentru a te juca cu un 7600.

PS: Cred ca toti ISPistii din RO including ex Evolva si ex Airbites au / au avut routere Cisco 7600. La 100.000 bucata de sasiu e o "nimica" toata :D.

#9
Jay`Z

Jay`Z

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 03.01.2004

rolion said:

[...]....acel monstru este de atins numai de CCIEs...juniorii li se permite accessul numai pentru a-si clati privirea ! :) [...]
[...] In Romania,poate RomTelecom-ul sa aiba asa ceva sau un alt mare ISP ! [...]

Heh, acuma sa nu exageram, eu am configurat la 7600 de m-am saturat si nu sunt decat un biet ccna :)
In ziua de azi 7600-le este ceva destul de comun incepand cu companiile de marime medie, niste echipamente mai impresionante si exclusiviste as putea sa zic ca sunt seria CRS-1/3
De exemplu in reteaua RoEduNet, 7600-uri sunt "cacalau", la fel si la RDS, iti spun din experienta.

Kagaroth said:

[...]Nu trebuie nu stiu ce curs / cursuri / certificari Cisco pentru a te juca cu un 7600.[...]
de acord, insa sa facem diferenta intre a da niste ip-uri pe interfete si rute....si a configura ceva gen firewall service module

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate