Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Problema LCD Philips 230E1

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
wayfarer

wayfarer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 06.01.2007
mi-a aparut dintr-o data pe ecran o ciudatenie si nu pot scapa de ea: in stanga jos e afisat SmartImage On, in dreapta jos SmartImage Off si o bara vericala alba penduleaza de la stanga la dreapta
butoanele de meniu de pe monitor nu mai raspund la comenzi, cu exceptia butonului ON/OFF
am reinstalat driverele, pana si driverele placii video!, nimic, apoi i-am dat si system restore sistemului la configuratia care imi mergea inainte, crezand ca o fi o problema de soft, dar mai mult ca sigur e o problema fizica a monitorului, pt ca si cand booteaza pc-ul, in logo-ul Windowsului, imi apare la fel...
e foarte enervant, mai e vreo alta solutie decat sa-l trimit in garantie?
nu de alta dar ar trebui trimis in Bucuresti, eu is din Timisoara si drumul e plin de hartoape...deci is sanse sa-mi ajunga inapoi cu alte probleme datorate transportului necorespunzator

#2
Florinbv

Florinbv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 28.05.2006
Cauta in manualul monitorului cum se dezactiveaza chestia aia sau fa-i un reset din meniul monitorului.

#3
andreipi

andreipi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 21.01.2010
Si eu am patit la fel nush de la ce dar ... tot asa imi apare o linie orizontala si in stanga scrie SMARTIMAGE on si in dreapta SMARTIMAGE OFF ,,,, linia se tot misca dintr-un capat in altul si ce se afla inaintea ei se vede clar iar cei in spatele linii se vede in ceatza ... daca are cineva ideei sunt deschis la orice ... plz help nu mai am garantie la el.

P.S am uitat sa specific ca niciunul dintre butoanele monitorului nu mai functioneaza de la aceasta problema decat on/off atat.

Mersi anticipat

#4
AdrianGTA

AdrianGTA

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 27.07.2007

View Postandreipi, on 14th August 2010, 01:59, said:

Si eu am patit la fel nush de la ce dar ... tot asa imi apare o linie orizontala si in stanga scrie SMARTIMAGE on si in dreapta SMARTIMAGE OFF ,,,, linia se tot misca dintr-un capat in altul si ce se afla inaintea ei se vede clar iar cei in spatele linii se vede in ceatza ... daca are cineva ideei sunt deschis la orice ... plz help nu mai am garantie la el.

P.S am uitat sa specific ca niciunul dintre butoanele monitorului nu mai functioneaza de la aceasta problema decat on/off atat.

Mersi anticipat

Tine apasat pe primul buton, si dispare. Butonul are logo'ul la smartimage, un ecran cu o sageata dupa el:

[ http://www.techbuy.com.au/images/extra/e2008102367898.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Toate cele bune

Edited by AdrianGTA, 15 October 2010 - 08:47.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate