Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

doctori de familie

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
adriantoma1

adriantoma1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 30.05.2010
am avut de curand o problema cu copilul de 2.5 ani si am sunat pt.o programare.mi s-a spus ca nu se poate a doua zi,a treia zi pleaca in concediu 3 sapt. ,dar se poate totusi a doua zi daca platesc o taxa de 10 lei.am ramas cu gura cascata de cata marlanie este.nu se fac decat 20 consultatii dar daca dai 10 lei se poate.cine poate dovedi     ca exista cu adevarat atatea consultatii.si ce fac daca copilul raceste sau contacteaza o alta boala usoara?sunt obligat,eu asigurat cu toate taxele la zi care vin o data pe an la doctor,sa platesc taxa de 10 lei(este o suma modica,adevarat,dar pe care o platim prin asigurare)daca vreau o consultatie.daca imi convine,daca nu...,asa am primit raspunsul de la doctor.trebuie sa facem ceva sa scapam de aceasta programare la doctorul de familie,sa fie obligati sa aiba atatia asigurati cat pot consulta si restul sa se inscrie la altul care e disponibil.mai nou desteptii din min. san. vor sa bage si coplata la servicii medicale.mi se pare un lucru normal sa platesti pt.ce primesti dar sa nu ne mai bage mana in buzunar cu procentele din salariu pe care le platim fara sa beneficiem de absolut nimic.sa ne dea voie sa alegem:ori plata serv. medicale ,ori CAS-ul la stat.multumesc daca ati avut rabdare sa cititi pana aici.sunt curios ce comentarii se pot face pro sau contra pe aceste subiecte.

#2
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006
da, astea sunt noile reguli, medicii au voie să consulte/trateze 20 de CNP-uri pe zi, cu programare. Pentru cazurile acute se poate doar cu plata consultației, altfel sunt amendați cu 5000 de lei. Noi.
Îmi pare rău, dar pentru băieții deștepți tu și copilul tău sunteți doar CNP-uri.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate