Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Despre telecomenzi universale.

- - - - -
  • Please log in to reply
167 replies to this topic

#1
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006
Vă rog să postați numai aici despre telecomenzi universale.

#2
incepator20

incepator20

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 24.05.2009
Am o telecomanda universala (ALB-0732 Made in China) si i-am schimbat bateriile (1.5V) !

Cum aflu codul si modul de introducere al acestuia ? Se aprinde ledul rosu, dar nici un buton nu functioneaza! :huh:

Interesant e , ca daca las bateriile vechi, telecomanda functioneaza! Le-as lasa p-alea vechi, dar au cam "transpirat"!

Am incercat sa tin apasat "OK"+"TV/TXT" in speranta ca va cauta automat codul, dar nu merge!

Edited by incepator20, 07 July 2010 - 15:06.


#3
dacotec

dacotec

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,300
  • Înscris: 13.12.2007
pt humax-ul de RDS CARE ESTE CODUL?

#4
Burke

Burke

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 27.05.2010
Maine iau asta. Am inteles ca e 22 de lei in Selgros si merge cu Humax. E numai buna de scapat pe jos :)


LE Si parca e si oleaca mai sexy decat asta

Edited by Burke, 07 July 2010 - 15:50.


#5
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,508
  • Înscris: 16.12.2006

View Postcrematoryro2005, on 6th July 2010, 00:20, said:

Conform manualului de utilizare poate invata functiile telecomenzii sau prin introducerea codului corespunzator recunoaste din prima dispozitivul.
Nu am gasit manualul pt UR14, insa am gasit pentru UR12. Pentru Humax codurile sunt: 568, 762 si 770 iar pentru Hyundai 577, 755. E vb aici de receivere satelit, insa in mod sigur merge si pt STB-urile RDS.


leto, vezi si pdf-ul, poate te ajuta codul 720 :)

Attached Files



#6
leto2a1

leto2a1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 618
  • Înscris: 16.03.2007

View Postdacotec, on 7th July 2010, 16:32, said:

pt humax-ul de RDS CARE ESTE CODUL?
Depinde ce fel de cod iti primeste telecomanda: de 3 sau 4 cifre?
@catalinman: mersi, dar codurile nu sunt bune la telecomanda de LG

Edited by leto2a1, 07 July 2010 - 17:18.


#7
vierme

vierme

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 31.08.2007
eu am o telecomanda care stie sa invete codurile. Am stat mai mult sa o "instruiesc" dar acum merge pe un TV Samsung, UPC Digital, DVD player Eboda si o combina Philips. Doar pt Tv Samsung a mers codul...
:)
Daca ai ceva scule no-name prin casa mi se pare alegerea ideala

#8
dacotec

dacotec

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,300
  • Înscris: 13.12.2007
Lcd-ul meu Samsung are telecomanda programabila pentru mai multe receivere, dar codul era de 4 cifre.inca nu am incercat la Humax codurile din 3 cifre, sper sa mearga

Edited by dacotec, 08 July 2010 - 07:13.


#9
ole

ole

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,224
  • Înscris: 10.07.2003

View Postcatalinman, on 7th July 2010, 18:11, said:

leto, vezi si pdf-ul, poate te ajuta codul 720 :)

Din cate vad chiar pentru acelasi producator la modele diferite de telecomanda universala codurile difera. Eu am UR 8 SE de la Vivanco si sunt alte coduri in lista pentru Humax de exemplu.

#10
leto2a1

leto2a1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 618
  • Înscris: 16.03.2007
Taman ce am vazut mail-ul de la LG: nu exista cod cunoscut pentru receiverele Humax. Good job...

#11
dacotec

dacotec

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,300
  • Înscris: 13.12.2007
Am incercat aseara codurile si la telecomanda televizorului (cod de 3 cifre) dar nu-mi intra in comunicare cu STB-ul....Alte coduri pentru Humax mai are cineva?
Am si o telecomanda universala dar si aceasta tot nu intra in comunicare, are un mod de cautare automat dar imi ia o.... ora sa gasesc codul

#12
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
Ok, vorbim aici despre telecomenzi universale. Ce model ar trebui sa iau pentru a fi compatibil cu receiverul Hyundai hss-1160na folosit la DigiTV? Am doua receivere si ambele telecomenzi functioneaza necorespunzator, desi au baterii noi?

#13
ole

ole

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,224
  • Înscris: 10.07.2003

View PostMarius3k, on 9th July 2010, 08:28, said:

Ok, vorbim aici despre telecomenzi universale. Ce model ar trebui sa iau pentru a fi compatibil cu receiverul Hyundai hss-1160na folosit la DigiTV? Am doua receivere si ambele telecomenzi functioneaza necorespunzator, desi au baterii noi?
Vezi ca esti pe aria de "Televiziune prin cablu". Noi avem versiunile de STB-uri pentru DigiTv Cablu. In speta de la Hyundai avem HSC-1170NA.

#14
aschiuta

aschiuta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 959
  • Înscris: 24.06.2004
Detin urmatoarele echipamente electronice:
1. TV LCD 32B651 SAMSUNG
2. STB HUMAX HD de la RCS/RDS
3. Media Player E-Boda HD for all 500
4. Sistem 5.1 jazz 9941B

Ma intereseaza sa iau o telecomanda sa le controlez in special pe cele de la punctele 1,2 si 3, daca se poate si sistemul audio ar fi excelent. Am vazut multe telecomenzi,dar care recomandati din cele prezente pe piata.
Multumesc

#15
leto2a1

leto2a1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 618
  • Înscris: 16.03.2007

View PostMarius3k, on 9th July 2010, 08:28, said:

Ok, vorbim aici despre telecomenzi universale. Ce model ar trebui sa iau pentru a fi compatibil cu receiverul Hyundai hss-1160na folosit la DigiTV? Am doua receivere si ambele telecomenzi functioneaza necorespunzator, desi au baterii noi?
Sunt foarte ciudate Hyundai-urile. Si eu am incercat cand aveam TV CRT sa iau o telecomanda universala pentru a controla TV si STB de digi satelit, dar nu mergeau decat 3 taste cel mai mult. Si am incercat 4 telecomenzi. Asa ca lasa-te pagubas...

#16
logatul

logatul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,330
  • Înscris: 15.07.2003
pt cei cu multe device-uri eu as recomanda clar ceva cu functie de invatare, asta pana acum e cea mai ieftina dar nu si cea mai aratoasa: http://www.teleafili...c3639cf754fb540

#17
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006

View Postleto2a1, on 9th July 2010, 17:26, said:

Sunt foarte ciudate Hyundai-urile. Si eu am incercat cand aveam TV CRT sa iau o telecomanda universala pentru a controla TV si STB de digi satelit, dar nu mergeau decat 3 taste cel mai mult. Si am incercat 4 telecomenzi. Asa ca lasa-te pagubas...
Nu ma intereseaza TV-ul, vreau o alternativa mai buna la trompetele de telecomenzi de la kiundaee.

#18
leto2a1

leto2a1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 618
  • Înscris: 16.03.2007

View PostMarius3k, on 9th July 2010, 22:28, said:

Nu ma intereseaza TV-ul, vreau o alternativa mai buna la trompetele de telecomenzi de la kiundaee.
Am avut 4 ani Hyundai si in afara de faptul ca voiam sa controlez tot dintr-o telecomanda nu am avut alte nemultumiri.
Daca stii ce sa faci cu acel STB extrem de simplu, devine o scula extraordinara, inclusiv telecomanda lui. Pentru mine STB-ul Hyundai de la Digi reprezinta perfectiunea prin simplitate.
Respect!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate