Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

Unde e folderul Java la LG U8330?

- - - - -
  • Please log in to reply
352 replies to this topic

#37
JyMy

JyMy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 24.08.2005
Problema cu jocurile!!!

Am incarcat un joc cu lguploader.In memoria tel. imi arata ca la java am 521K, in lguploader la folderul java imi arata ca am 3 fisiere .jad si .jar dar cand intru in tel. la Applications-MyApplications apare:"No Applications presss Connect...."


Ma Poate Ajuta Cineva in legatura cu asta ?

#38
grig_sorin

grig_sorin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 25.08.2005
MULTUMIM MULT mai cosminflorin sunt din gl si in cartierul meumajoritatea avem lg u8330 :)) pe toti neai scos din gaura..Am o intrebare acum la tine daca stii Am citit undeva ca lg merge folosit si ca web cam stii ceva de treaba asta?

#39
flvlad

flvlad

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 30.08.2005

grig_sorin, on Aug 25 2005, 13:12, said:

MULTUMIM MULT mai cosminflorin sunt din gl si in cartierul meumajoritatea avem lg u8330 :)) pe toti neai scos din gaura..Am o intrebare acum la tine daca stii Am citit undeva ca lg merge folosit si ca web cam stii ceva de treaba asta?

<{POST_SNAPBACK}>

daca afli ceva te rog sa-mi spui si mie. Multumesc

#40
viiorell

viiorell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 03.09.2005

grig_sorin, on Aug 25 2005, 13:12, said:

MULTUMIM MULT mai cosminflorin sunt din gl si in cartierul meumajoritatea avem lg u8330 :)) pe toti neai scos din gaura..Am o intrebare acum la tine daca stii Am citit undeva ca lg merge folosit si ca web cam stii ceva de treaba asta?

<{POST_SNAPBACK}>



daca aflii cum il faci ca web cam te rog sa imi spui si mie ...ma chinui de mult sa aflu asta

#41
grig_sorin

grig_sorin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 25.08.2005
Si eu mam chinuit destul de mult darvad ca nu am gasit nimic EU citisem aia cu web cam-u la unu pe net care avea si el tel de vanzare si zicea acolo ca "Telefonul poate fi folosit si ca web-cam" dar mai zicea si ca  "Telefoanele sunt sigilate nule pot desigila doar pentru a le vedea sau sa le folositi"   Se poate ca sa fie vrajeala ca sa isi poate vinde marfa mai repede ..

#42
gabi20

gabi20

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 06.09.2005
vreau sa stiu daca ai reusit cu jocurile pe lg 8330? si daca m-ai putea ajuta?
sau oricine sa ma indrume spre ceva...

#43
gabi20

gabi20

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 06.09.2005
cred ca nu e nimeni... imi lasati si mie un mesaj cum sa imi pun si eu un joculet... please :helpsmilie:

#44
viiorell

viiorell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 03.09.2005

viiorell, on Sep 3 2005, 20:56, said:

daca aflii cum il faci ca web cam te rog sa imi spui si mie ...ma chinui de mult sa aflu asta

<{POST_SNAPBACK}>


nu cred ....eu am telefonul de la un var din italia....si el mi-a spus ca merge ca web cam

#45
gabi20

gabi20

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 06.09.2005
multumiri... se stie cui.... :rolleyes:

#46
dwarfchris

dwarfchris

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 10.09.2005
salutare, am shi eu o mika problema (care e putzin cam mare) si anume cu jocurile de la LG. am un lg 8120, am instalat lg81** uploader, am reushit sa bag jocurile dar nu imi apar la aplicatii, am vazut ca mai au si altzii problema asta dar nu am vazut nici un raspuns (e posibil sa nu fi vazut eu  :cursing: ). asthept cu mare nerabdare un raspuns. thx

#47
dwarfchris

dwarfchris

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 10.09.2005

Stars, on Jul 24 2005, 13:03, said:

shugu, cred ca tu esti un exemplu fericit (..sau sunt eu unul nefericit  :cursing: ) dar in sfarsit.. ideea e ca
1. jocurile pe care le iau de pe net sunt compuse dintr-un singur fisier (.jar). De incarcat le incarca, sau cel putin asa raporteaza programul. Verific memoria telefonului si vad ca deja am strans peste 500Kb de Java, DAR UNDE SUNT???? Nu gasesc nicaieri in telefon jocurile pe care le-am incarcat. Le incarc 100% dar de ce nu le pot vedea?!?
2. E legat de punctul 1. adica daca sa-mi spuna si mie cineva din ce e compus un joc JAVA. Fisierele .jar sunt vazute la mine in comp ca si arhive. Am deschis odata un .jar si am vazut o groaza de fisiere in arhiva aia. De aici intrebarea stupida: Trebuie cumva sa dezarhivez jocul inainte sa-l incarc pe tel?
3. Nelamurire: Eu incarc in tel numai fisiere .jar insa cand intru in File Manager de la Uploader 81xx, in folderul Java al telefonului meu vad duplicate. Adica pentru fiecare fisier .jar exista pe aceeasi pozitie si un fisier cu acelasi nume dar .jad .. E normal asa ceva?
4. mi s-a zis ca este importanta si alegerea pozitiei jocului. in ce sens este importanta? Nu trebuie sa se repete pozitia cand incarc alte jocuri, sau e borba de ceva mai mult?
Profesionistii, aveti de treaba cu postul asta.. :D

edit: shugu a avut o idee buna sa puna aici pe thread niste jocuri, bravo man :) ..mai jos e tot ce am gasit eu pe net, pacat doar ca nu pot sa le joc  :crybaby:  :crybaby:

<{POST_SNAPBACK}>


aceiaisi problema o am si eu, adica nu gasesc jocurile la aplicatii, daca ai aflat intre timp care e problema plssss zi-mi si mie. thx

#48
hipnotic

hipnotic

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 13.09.2005
pt cei care sunt interesati de faza folosirii telefonului  ca webcam,am cautat si eu fff mult pe net si am gasit ceva,trebuiesc 2 programe RemoteS60 si Softcam152,care cica tre instalate,si apoi remoteS60 cica tre intalat si pe mobil k sa mearga,dar nu am reusit sa-l instalez pe mobil,daca stie cineva cum,sa ma anunte si pe mine

#49
filimonovici

filimonovici

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 18.09.2005
Salut eu am un LG U8330. Mesteru, daca esti dragut, ne dai si noua un link de unde putem descarca acele programe. Mai incercam si noi si poate reusim ceva. Si inca ceva. Am acel LG 81** uploader, dar cu el nu pot incarca decat jocuri. Cum fac sa pun pe telefon melodii si sunete de apel? Daca ma scoate cineva din gaura dau si eu o bere :)).

#50
grig_sorin

grig_sorin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 25.08.2005
Vezi ma ca sa pui muzica si aleaalea pe el folosesti kitul de pe cd care ti la dat cand cumperi tel..Instalezi cacaturile alea si este unu LG |maneger" si cu ala pui muzica poze si aleaalea cu lg u8xx uploader pui doar jocuri ma...

#51
filimonovici

filimonovici

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 18.09.2005
Imi explica si mie cineva cum se lucreaza cu LG Phone Manager ca sa ma pot conecta si eu oadat(bagami-as :cursing: ), ca inebunesc de cate ori am incercat fara succes. Dar va rog sa-mi spuneti pas cu pas!!!!!

#52
blowwind

blowwind

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 25.09.2005
asa...intrebari...
1) stie cineva cum sa fac telul webcam... ???
2) stie cineva setarile MMS sau WAP ?? sau de unde le pot lua ? :)


cam atat pt moment :D ...ma intereseaza mai mult setarile MMS si wap :D
astept raspuns...ms :D

#53
raptyle

raptyle

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 30.08.2005

blowwind, on Sep 25 2005, 21:00, said:

asa...intrebari...
1) stie cineva cum sa fac telul webcam... ???
2) stie cineva setarile MMS sau WAP ?? sau de unde le pot lua ? :)
cam atat pt moment :D ...ma intereseaza mai mult setarile MMS si wap :D
astept raspuns...ms :D

<{POST_SNAPBACK}>

in privintza setarilor te pot ajuta dar cu web camu as vrea sa stiu si yo.ptr setari dai un search pe forum si vezi ca le pusese cineva pe un topic.de acolo leam luat si eu.norok la search :coolspeak:

#54
blowwind

blowwind

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 25.09.2005

raptyle, on Sep 25 2005, 21:05, said:

in privintza setarilor te pot ajuta dar cu web camu as vrea sa stiu si yo.ptr setari dai un search pe forum si vezi ca le pusese cineva pe un topic.de acolo leam luat si eu.norok la search :coolspeak:

<{POST_SNAPBACK}>



sa moara biji daca le gasesc :)....ma rog...am sunat la orange...am stat 20 min pe telefon...mi`au dictat setarile...le`am facut....si trebuie sa inchid telefonul si sa astept msg de la ei pt confirmare... OHA...stau de 5 ore si n`am primit nimix :(( .DC ? :))

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate