Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...
 Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei
 

Unde e folderul Java la LG U8330?

- - - - -
  • Please log in to reply
352 replies to this topic

#1
Stars

Stars

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 24.06.2005
Am de foarte putin timp un telefon fatos (/fitos, whateva..), LG U8330. L-am luat cu tot ce-i trebuie, printre care si cablul de transfer date USB si CD de instalare cu LG Phone Manager. Problema este ca in LG Phone Manager gasesc toate folderele telefonului in afara de cel Java, ceea ce inseamna ca (..v-ati prins!) nu pot transfera jocuri si aplicatii pe el via USB! La banii care i-am dat pe el, ma cam dispera treaba asta!!  :death:

Cine stie vreun soft compatibil cu U8330 cu care sa pot accesa si folderul Java? ..sau ce alte solutii aveti?

#2
CTC-Raku

CTC-Raku

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 18.07.2005
Dupa ce o sa citesti reply-u' asta .... cred k o sa fii putin mai vesel.Afla ca poti sa iti pui aplicatii java p lg 8330 , dar nu cu Phone manageru'.Exista un program facut special pt asta si se numeste G-Thing....cauta-l cu google-ul si o sa-l gasesti sigur. Pa Pa

#3
shugu

shugu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 03.03.2005
Dupa ce o sa citesti reply-u' asta .... cred k o sa fii putin mai mult mai vesel :D
Aceeasi prb am avut-o si eu, GTHING este bun dar costa 7$ si nici nu poti sa cumperi softul pt k plata se face prin PayPal bla bla Romania sucks si softul se bazeaza p IMEI-ul telefonului, deci nu mere orice versiune;
Am descoperit un alt soft numit LG 81** Uploader care merge perfect.
p.s lg8330 am si eu, cand selectezi tipul telefoului alegi lg8130, fiindca are aceeasi platforma cu 8330 si mai mult la decodare a fost facuta defapt o resoftare prin care ti s-a bagat soft de 8130  :huh:

#4
Stars

Stars

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 24.06.2005

shugu, on Jul 19 2005, 01:27, said:

Dupa ce o sa citesti reply-u' asta .... cred k o sa fii putin mai mult mai vesel :D
Aceeasi prb am avut-o si eu, GTHING este bun dar costa 7$ si nici nu poti sa cumperi softul pt k plata se face prin PayPal bla bla Romania sucks si softul se bazeaza p IMEI-ul telefonului, deci nu mere orice versiune;
Am descoperit un alt soft numit LG 81** Uploader care merge perfect.
p.s lg8330 am si eu, cand selectezi tipul telefoului alegi lg8130, fiindca are aceeasi platforma cu 8330 si mai mult la decodare a fost facuta defapt o resoftare prin care ti s-a bagat soft de 8130  :huh:

<{POST_SNAPBACK}>


shugu, iti trimit o bere prin western union :D numai da-mi si mie te rog un link la programul asta sau fa-i un upload aici pe thread. can ye, can ye, can ye?? :)

#5
shugu

shugu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 03.03.2005
here u go, nu merge upload asha k iti dau linkul
http://www.glesius.i...onse.asp?id=540

Edited by shugu, 19 July 2005 - 13:08.


#6
Stars

Stars

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 24.06.2005

shugu, on Jul 19 2005, 13:04, said:

here u go, nu merge upload asha k iti dau linkul
http://www.glesius.i...onse.asp?id=540

<{POST_SNAPBACK}>


shugu, MULTZUMESC  :worthy:  ...uite ce oameni pe forumul asta  :w00t:
mersi mult shugu.. :)
..acu sa vad daca mere  <_<

#7
Stars

Stars

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 24.06.2005
mda...programul asta nu are nici help..si e si in italiana...si m-am chinuit toata seara sa fac ceva cu el da'...n-are rost..
pana la urma programul asta functioneaza? ce trebuie sa fac ca sa joc si eu un joc pe telefonul meu !?  :death:
..shugu..one last favour.. :notangel:

#8
ecstr3mist

ecstr3mist

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 21.07.2005
eu am reusit sa ma conectez la program stiu cam cum sta treaba dar unde gasesc jocuri pt` el?  :cursing:

#9
shugu

shugu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 03.03.2005
deci....  :)  , ca sa bagi jocuri p lg8330/lg8130/8230/ iti trebuiesc jocuri care au fisiere .jar si .jad
ca sa afli exact portul telefonului tau du-te in control panel -> phone and modem option -> a 2-a casuta de sus click si vezi pe ce port se conn telefonul ( sunt 2 ); porturile astea le alegi cand dai conn la java uploader ;
dupa ce esti conn, CARICA JAD E JAR ( mai inveti si putina italiana  :coolspeak: ), dupa ce a incarcat jocul dai invia si daca toate sunt bune apare o bara de progres si gata...
hai manilor mie mi-a iesit , nu m-a ajutat nimeni , u can do this
o sa bag niste jocuri care mie mi-au mers soon...


ecstremist muzica , poze, filme le bagi prin softul telefonului

Attached Files


Edited by shugu, 23 July 2005 - 14:34.


#10
Stars

Stars

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 24.06.2005
shugu, cred ca tu esti un exemplu fericit (..sau sunt eu unul nefericit  :cursing: ) dar in sfarsit.. ideea e ca
1. jocurile pe care le iau de pe net sunt compuse dintr-un singur fisier (.jar). De incarcat le incarca, sau cel putin asa raporteaza programul. Verific memoria telefonului si vad ca deja am strans peste 500Kb de Java, DAR UNDE SUNT???? Nu gasesc nicaieri in telefon jocurile pe care le-am incarcat. Le incarc 100% dar de ce nu le pot vedea?!?
2. E legat de punctul 1. adica daca sa-mi spuna si mie cineva din ce e compus un joc JAVA. Fisierele .jar sunt vazute la mine in comp ca si arhive. Am deschis odata un .jar si am vazut o groaza de fisiere in arhiva aia. De aici intrebarea stupida: Trebuie cumva sa dezarhivez jocul inainte sa-l incarc pe tel?
3. Nelamurire: Eu incarc in tel numai fisiere .jar insa cand intru in File Manager de la Uploader 81xx, in folderul Java al telefonului meu vad duplicate. Adica pentru fiecare fisier .jar exista pe aceeasi pozitie si un fisier cu acelasi nume dar .jad .. E normal asa ceva?
4. mi s-a zis ca este importanta si alegerea pozitiei jocului. in ce sens este importanta? Nu trebuie sa se repete pozitia cand incarc alte jocuri, sau e borba de ceva mai mult?
Profesionistii, aveti de treaba cu postul asta.. :D

edit: shugu a avut o idee buna sa puna aici pe thread niste jocuri, bravo man :) ..mai jos e tot ce am gasit eu pe net, pacat doar ca nu pot sa le joc  :crybaby:  :crybaby:

Attached Files


Edited by Stars, 24 July 2005 - 13:09.


#11
florincosmin

florincosmin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 03.01.2005
un mic ghid in folosirea programului Lg Uploader:

1.Instaleaza Lg Uploader.
2.Cand deschizi programul va apare o fereastra simpla si intuitiva

3.In campul "modello telefono" selectioneaza modelul telefonului tau.Daca aveti 8330 selectati 8130 si daca aveti 8180 selectati 8138 ptr ca sunt pe acceasi platforma.

4.In campul "porta comm" selectioneaza o valoare inferioara de 2 de cea selectata in "lg phone manager"(soft pe care l'ai instalat de pe discul original din pachet).Exemplu daca in LG PHONE MANAGER iti arata ca este pe poarta com 6 tu in LG UPLOADER selectezi porta com 4.Cand ai facut acesti pasi fa click pe "Connetti".Cant telefonul este conectat pe display'ul intern iti va arata ca este conectat.

5.In campul "posizione di inserimento" selecteaza o valoare cuprinsa intre 00 si 64,poti sa pui max 64 de jocuri pe tel.Cand incarci mai multe jocuri nu uita sa schimbi numarul 01,02,03,etc...daca nu iti scrie tot timpul peste ...

6.Cand ai terminat de setat totul fa click pe "carica jad e jar" incarca mai intai file'ul .jad si apoi file'ul .jar din cartela unde ai decomprimat jocurile.De multe ori daca file'urile sunt mai mari ti se va parea ca calculatorul e blocat...dar in realitate nu e.Cand e incarcat o sa apara numele jocului in spatiul galben "FILE CARICATO"

7.odata ce ai completat toti acesti pasi fa click pe butonul "INVIA".Operatiunea s'ar putea sa dureze putin timp,timp in care calculatorul pare a fi blocat....cand e gata incarcat jocul iti apare o fereastara de confirmare.

8.In sectiunea "aplicatii "din telefonul tau vei gasi jocul pe care l'ai incarcat.


Daca jocurile pe care le aveti sunt compuse doar din file .jar atunci trebuie sa creati voi file'ul .jad cu un program numit JADgen.
Va atasez Jadgen si niste pachete cu jocuri care au deja file'ul .jar si .jad deja.Nu trebuie decat sa le incarcati in tel.Nu am testat toate jocurile...am testat doar din primul pachet 2004 real Football si functiona f bine.

Sper ca acest mic ghid sa te faca si pe tine un exemplu fericit :D

Attached Files


Edited by florincosmin, 26 July 2005 - 14:03.


#12
florincosmin

florincosmin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 03.01.2005
alte pachete cu cate 10 jocuri  ;)
Cum mai am putin timp liber o sa mai atasez jocuri.

Attached Files



#13
ecstr3mist

ecstr3mist

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 21.07.2005
mda.. ma descurcasem de mult...  :P  ,defapt reusisem de mult sa imi bag`... acum problema e cand voi gasi un joc fain`... am gasit un fifa 2004 (insa pe italiana si l-am sters :naughty: ) si un soccer manager ma joc acum e tare doar ca nu se salveaza  si un lemonade tycoon iara joc fain`... in rest :angry:
ceva jocuri mai faine nu stiti si voi?.. de genul tycoon sau managere ceva... astea`s boala mea  :peacefingers:

#14
shugu

shugu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 03.03.2005
ma bucur k ai reusit ecstremist  :peacefingers:
ms pt jocuri florin, mai ales pt jadgen

Edited by shugu, 26 July 2005 - 23:23.


#15
Stars

Stars

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 24.06.2005
Intr-adevar, mii de multumiri florincosmin pentru sprijinul acordat  :coolspeak:

#16
florincosmin

florincosmin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 03.01.2005
Alte jocuri ;)

Attached Files



#17
adioperator

adioperator

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 501
  • Înscris: 17.05.2005
OARE MERG JOCURILE ACESTEA SI PE SPV C500 :huh:  TREBUIE SA INCERC!!!  :)

#18
ciuvak

ciuvak

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 01.08.2005
Dispun de untelefon LG U8330 shi cablu USb... spuneti va rog cum sa poate de conectat telefonul cu ajutorul aplicatiiei Gthing shi cablu USb, daca in rubrica unde se selecteaza portu sunt numai COM?

Attached Files



Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate