Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

bilet on-line la turnul eiffel

- - - - -
  • Please log in to reply
90 replies to this topic

#73
areal51

areal51

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 08.09.2006
care ati fost recent, cat se mai sta la rand la scari ori la lift? cand sunt mai mici cozile? Nu mai sunt bilete online pt. varf pana prin iunie.

#74
Licu31

Licu31

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.06.2015
Si noi am fost in mai la Paris...am stat la OPERA LAFAYETTE. a fost ok Intr-adevar este de groaza cu cozile la biletele de acces la muzee

la versailles si la turnul eiffel ne-a luat bilete electronice agentia prin care am plecat http://www.vacanta-e...trip.ro/  dar la luvru am stat la niste cozi:( ....am uitat sa cerem la agentie bilete si la luvru
oricum este nevoie de mai mult de 4 zile pentru vizitat parisul in liniste, altfel totul este pe fuga...este recomandat sa-ti faci planul de vizitare din tara si sa-ti achizitionezi biletele de intrare de aici, salvezi mult timp si nervi

#75
tempusro

tempusro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 05.02.2007
Vad ca a "reinviat" acest topic.

Asadar intreb si eu cum sa mai fac rezervari la turnul eiffel? Pe siteul http://ticket.toureiffel.fr/ orice simulare as face zice ca sunt indisponibile. Mai e si alt site?

#76
alexuts2oo4

alexuts2oo4

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 20.05.2009
Pe getyourguide: asta e una din mai multe optiuni: http://www.getyourgu...-access-t44575/

E mai scump decat biletul normal, dar sari peste statul la coada. Plus ca daca bilete normale nu gasesti online, ori stai la coada la fata locului ori iti cumperi un astfel de bilet online.

#77
kondas

kondas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,012
  • Înscris: 01.10.2014
Sa inteleg ca biletul normal costa 15.5 e iar pe acel sitte pleaca de la 39 e?
Sau imi scapa ceva?

#78
mihaelagt

mihaelagt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 30.08.2013
Am vazut ca sunt mai multi utilizatori care spun ca nu gasesc bilete disponibile on-line pe site-ul Eiffel; in urma cu 20 minute am gasit ore disponibile in mai multe zile din iulie si august, atasez si cateva imagini. Daca nu vreti sa stati la coada la bilete, cheia reusitei este perseverenta: trebuie urmarit site-ul zilnic, de mai multe ori pe zi.

Attached Files



#79
kondas

kondas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,012
  • Înscris: 01.10.2014
Da, ms mult.
Acum, daca fac rezervare pt 2 pers va aparea doar numele meu pe rezervari, sau cum e ca nu-mi dau seama. Sau trebuiesc facute individual?

Ca timp, dupa ce ai intrat, la cat esti limitat?

Edited by KONDASAS, 25 June 2015 - 10:32.


#80
mihaelagt

mihaelagt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 30.08.2013

 KONDASAS, on 25 iunie 2015 - 10:24, said:

Da, ms mult.
Acum, daca fac rezervare pt 2 pers va aparea doar numele meu pe rezervari, sau cum e ca nu-mi dau seama. Sau trebuiesc facute individual?

Ca timp, dupa ce ai intrat, la cat esti limitat?

Poti sa cumperi cate bilete vrei, va aparea pe fiecare doar numele celui care are cont pe site-ul lor, nu te afecteaza asta in niciun fel.Este o intrare speciala pt cei cu bilete on-line, sunt instructiuni detaliate pe bilet. Odata intrat poti sa stai cat vrei, sa cobori sau sa urci la fiecare etaj de cate ori vrei tu, ai libertate totala. O mare parte din timpul petrecut in turn ti-l petreci la coada la lifturi Posted Image

#81
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,944
  • Înscris: 03.08.2008
In afara de biletele online mai exista si alta posibilitate de cumparat biltete in afara de stat la coada la fata locului. Am inteles de la cineva, care aparent nu stia prea multe detalii ca poti cumpara si de prin Paris

#82
ursul-alb

ursul-alb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 16.12.2006
Un mic pont, poate mai apare pe undeva; nu stati la cozile de la picioarele turnului; urcati 20 de minute pe scari pana la urmatorul nivel; veti gasi case de bilete LIBERE (am fost efectiv socat realizand cat de mult se plateste lenea) pentru a urca pana unde vreti voi; asta pe langa placerea de a vedea Parisul urcand pas cu pas.

#83
alexuts2oo4

alexuts2oo4

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 20.05.2009
Noi am fost saptamana trecuta si desi in weekend cozile erau foarte mari, luni seara a fost mult mai lejer ..  la baza am asteptat cam jumatate de ora la coada, iar la al doilea nivel am mai asteptat sa zic inca jumatate de ora ca sa urcam in varf. Per total a fost ok, chiar m-as fi ofticat sa fi cumparat bilet care te sare peste coada la 40€, doar ca sa nu astept jumatate de ora (ca pentru varf tot trebuie sa stai sa astepti la al doilea nivel). Noi am fost pe la ora 19.00, intrucat am vrut sa prindem apusul si sa se aprinda luminile.

Edited by alexuts2oo4, 08 July 2015 - 13:01.


#84
Jidanu

Jidanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 08.02.2009

 ursul-alb, on 03 iulie 2015 - 13:12, said:

Un mic pont, poate mai apare pe undeva; nu stati la cozile de la picioarele turnului; urcati 20 de minute pe scari pana la urmatorul nivel; veti gasi case de bilete LIBERE (am fost efectiv socat realizand cat de mult se plateste lenea) pentru a urca pana unde vreti voi; asta pe langa placerea de a vedea Parisul urcand pas cu pas.

Sa inteleg ca se poate urca si pe scari si nu te costa nimic?

#85
alexuts2oo4

alexuts2oo4

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 20.05.2009

 Jidanu, on 08 iulie 2015 - 14:10, said:

Sa inteleg ca se poate urca si pe scari si nu te costa nimic?

Cel putin cand am fost eu, era o casa speciala cu bilete pentru urcat pe scari. Nu era gratis, ci mai ieftin. Si pana si acolo era coada, nu la fel de mare ca la lift, dar pe jumatate tot era. Si de la al doilea nivel pentru varf tot trebuie sa cumperi bilet.

Preturi: http://www.toureiffe...conditions.html

Edited by alexuts2oo4, 08 July 2015 - 15:23.


#86
kondas

kondas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,012
  • Înscris: 01.10.2014
Da,  am perseverat cum a zis @mihaelagt si de ciuda ca nu gaseam bilete on-line pe site, am stat la panda pana am luat, nu unul, ci doua. In doua zile diferite intr-una cu intrare la 9.30 AM si in alta la ora 9.30 PM. O fi devreme, o fi tarziu orele ce le-am ales?
Initial am vrut sa iau doar un bilet dar vazand ca sunt asa de greu de prins am luat 2. (probabil ca asta e rezultatul unui marketing de al lor, caci daca erau disponibile tot timpul cum era pana acum un an, sigur ca luam doar un bilet).
Ca si pont, incercati dupa ora 10 AM pana pe la 3-4PM, dar cu precadere dimineata.

#87
mihaelagt

mihaelagt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 30.08.2013

 KONDASAS, on 11 iulie 2015 - 14:14, said:

. In doua zile diferite intr-una cu intrare la 9.30 AM si in alta la ora 9.30 PM. O fi devreme, o fi tarziu orele ce le-am ales?

Felicitari! Biletul de la 21.30 este perfect, vei vedea Parisul de sus si pe timp de zi si pe timp de noapte.

#88
Jidanu

Jidanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 08.02.2009

 alexuts2oo4, on 08 iulie 2015 - 15:19, said:

Cel putin cand am fost eu, era o casa speciala cu bilete pentru urcat pe scari. Nu era gratis, ci mai ieftin. Si pana si acolo era coada, nu la fel de mare ca la lift, dar pe jumatate tot era. Si de la al doilea nivel pentru varf tot trebuie sa cumperi bilet.

Preturi: http://www.toureiffe...conditions.html
Multumesc frumos,va dati seama ca nu este problema de bani dar cand nu cunosti pui tot felul de intrebari,poate poate te dumiresti cum functioneaza sistemul:))

#89
kondas

kondas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,012
  • Înscris: 01.10.2014

 Jidanu, on 13 iulie 2015 - 18:06, said:

Multumesc frumos,va dati seama ca nu este problema de bani dar cand nu cunosti pui tot felul de intrebari,poate poate te dumiresti cum functioneaza sistemul:))

Cum a fost la Tour Eiffel? Placut impresionat?
ps: Ti-am lasat o intrebare si la topicul http://forum.softped...s/page__st__468, daca esti amabil.

#90
valentinag

valentinag

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 10.08.2007
Da jidanu, te rog, hai cu impresii, la anu' m-am hotarat la Paris si deja strang info.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate