Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

bilet on-line la turnul eiffel

- - - - -
  • Please log in to reply
90 replies to this topic

#1
jjy

jjy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 389
  • Înscris: 13.01.2009
am achizitionat 2 bilete on line la turnul eiffel, pentru mine si sotie. am primit confirmarea pe mail, am listat biletele, totul pare ok. dar pe ambele bilete apare numai numele meu. poate fi o problema? in timpul procesului de rezervare am putut introduce doar un nume si prenume, sau cel putin atit am vazut eu. am gresit undeva?
care este procedura acolo, la fata locului? acele bilete au niste coduri de bare care banuiesc ca se scaneaza, confirmandu-se valabilitatea lor. se controleaza si numele de pe bilet? iti cer actul de identitate si confrunta cu numele de pe bilet?
daca ma poate lamuri cineva (si linisti), raman profund indatorat.

#2
edy_3dz

edy_3dz

    Rau sau bun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,241
  • Înscris: 30.08.2008
Eu am fost in grup acolo, dar iti pot zice sigur ca nu iti va cere nimeni actul de identitate, nu mi s-a intamplat nicaieri, nici in Franta, nici in alta parte. Daca pe bilete sunt serii diferite, eu zic ca este super ok.

#3
alxanu

alxanu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 26.01.2009
Pe ce site trebuie sa intru ca sa cumpar bilete. Trebuie sa cumpar si pentru copil (9ANI); din câte stiu copii au gratuitate.

#4
dariuscha

dariuscha

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,524
  • Înscris: 14.04.2008
vezi aici http://www.tour-eiff...s-en-ligne.html
copiii n-au gratuitate, doar reducere . la turnul eiffel . la altele...

#5
Whiky

Whiky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 357
  • Înscris: 11.02.2010

 edy_3dz, on 4th July 2010, 23:10, said:

Eu am fost in grup acolo, dar iti pot zice sigur ca nu iti va cere nimeni actul de identitate, nu mi s-a intamplat nicaieri, nici in Franta, nici in alta parte.

Confirm, nu cere nimeni actul de identitate. M-am intors de la Paris pe 15 iunie, deci informatia e recenta. Biletul l-am luat de la casieria lor si am stat la coada cam 15 min, asta intr-o miercuri, pe la ora 5 dupa-amiaza. Sunt putini turisti in Paris, poate din cauza crizei, dar in orice caz asta e de bine pentru cel care merge acum. Daca ai intentia sa mergi la Versailles, cumpara-ti biletul online , eu am stat la coada vreo 2 ore  :death:

#6
jjy

jjy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 389
  • Înscris: 13.01.2009
multumesc tuturor.
sper sa nu am probleme. la urma urmei sunt platite, sunt valabile, doar nu intru eu de 2 ori in aceeasi zi, la aceeasi ora.
revin cu detalii cind ma intorc, peste vreo 2 saptamani.

#7
andreea_szl

andreea_szl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 02.06.2010
Si eu am achizitionat bilete online pt mai multe atractii.
La tour eifel am primit toate biletele cu numele meu (4 la numar) si nu a fost nici o problema. Pentru copii care au gratuitate ai nevoie de bilet cu cost 0. Asa am primit noi. Am introdus 3 adulti si 1 copil si pe bilet scria in dreptul copilului cost 0.
Cred ca vor sa tina evidenta persoanelor care intra in parc. Am fost intr-o duminica si eurau cozi foarte mari. Chiar si cu rezervare online ne-a luat cam 20 minute sa ajungem la lift si apoi alta coada la lifturi.

Am luat bilet online si la Grevin museum si am platit 12 euro in loc de 20 si cred ca merita.

La Versailes am folosit museum pass si am scapat de coada de la intrare.
Singurul loc unde nu scapi de coada de intrare cu museum pass este turnul Catedralei Notre Dame, unde exista o singura coada. In rest, cam la toate atractiile sunt intrari separate pentru cei cu pass sau cu bilete online cu ora trecuta pe ele.
Merita din plin achizitia lui. Din 4-5 atractii ai acoperit pretul lui. Vizitezi mai multe si nu stai la cozi. Atentie.: nu luati Paris visite pass ca acela e scump si nu-si merita banii.

#8
divaroxie

divaroxie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 11.09.2007
Eu am o problema: nu pot sa cumpar online biletele la turnul Eiffel. Ma opresc la datele cardului, pentru ca nu le vrea, imi tot zice sa verific informatiile. Cardul e VISA, am scris si tot numarul, si ultimele 3 cifre de pe spatele cardului... si tot nu vrea... Nu scriu eu ceva corect?

#9
Whiky

Whiky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 357
  • Înscris: 11.02.2010
S-ar putea sa nu accepte VISA, incearca un Mastercard, va merge aproape sigur.

#10
jjy

jjy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 389
  • Înscris: 13.01.2009
eu am platit cu VISA...

#11
judas

judas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,828
  • Înscris: 04.02.2008

 divaroxie, on 6th July 2010, 11:24, said:

Eu am o problema: nu pot sa cumpar online biletele la turnul Eiffel. Ma opresc la datele cardului, pentru ca nu le vrea, imi tot zice sa verific informatiile. Cardul e VISA, am scris si tot numarul, si ultimele 3 cifre de pe spatele cardului... si tot nu vrea... Nu scriu eu ceva corect?

Aseara am platit cu VISA la Tour Eiffel.
Verifica cardul sa fie in regula (sa aiba bani pe el, sa nu fie blocat sau expirat).

#12
divaroxie

divaroxie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 11.09.2007
Am mai incercat si azi si tot nu merge. Am card facut la Credit Europe Bank si am fost la ei zilele trecute sa vad daca e totul ok, ca la bancomat imi arata: suma disponibila: 0 euro, suma ramasa: ~ 400 euro. Au zis ca e ok, banii exista, o fi de la bancomat de arata prost. Am facut rezervare la hotel acum cateva luni si a fost ok.

La rezervarea pt turn imi zice "Please check the bank details you entered.". Am ales VISA la tipul cartii de credit. Dupa am introdus cifrele de pe fata cardului (fara spatiu intre ele pt ca altfel nu ma lasa sa le bag pe toate. Am scris data cand expira si dupa ultimele 3 cifre de pe spatele cardului. Am zis ca sunt de acord cu conditiile si am dat "confirm" si nu merge... Gresesc eu undeva?

#13
judas

judas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,828
  • Înscris: 04.02.2008

 divaroxie, on 7th July 2010, 11:17, said:

Am mai incercat si azi si tot nu merge. Am card facut la Credit Europe Bank si am fost la ei zilele trecute sa vad daca e totul ok, ca la bancomat imi arata: suma disponibila: 0 euro, suma ramasa: ~ 400 euro. Au zis ca e ok, banii exista, o fi de la bancomat de arata prost. Am facut rezervare la hotel acum cateva luni si a fost ok.

La rezervarea pt turn imi zice "Please check the bank details you entered.". Am ales VISA la tipul cartii de credit. Dupa am introdus cifrele de pe fata cardului (fara spatiu intre ele pt ca altfel nu ma lasa sa le bag pe toate. Am scris data cand expira si dupa ultimele 3 cifre de pe spatele cardului. Am zis ca sunt de acord cu conditiile si am dat "confirm" si nu merge... Gresesc eu undeva?

In mod normal ar trebui sa mearga, pentru ca ai procedat corect.
Eu am platit aseara pentru Eiffel tot de pe un card VISA de la Credit Europe Bank.
Du-te la ei sa-ti verifice cardul pentru ca eu am avut probleme anul trecut
cu un card de la ei, am facut plati prin Bulgaria si prin Spania iar anul asta
in februarie cand am vrut sa-l folosesc, n-a mers, m-am dus la ei si mi-au
spus ca celor de la VISA le-a parut probabil ceva suspect si au blocat cardul.
Bineinteles nu s-au deranjat sa ma anunte si pe mine.
Am facut un pic scandal si pana la urma a trebuit sa-mi fac alt card (a durat cam o saptamana).

#14
divaroxie

divaroxie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 11.09.2007
judas bine ca mi-ai zis! am incercat acum sa fac rezervare pe FNAC, pentru Disney si tot n-a mers. Deci inseamana ca de la card e! Pff... Multam!

#15
judas

judas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,828
  • Înscris: 04.02.2008

 divaroxie, on 7th July 2010, 11:45, said:

judas bine ca mi-ai zis! am incercat acum sa fac rezervare pe FNAC, pentru Disney si tot n-a mers. Deci inseamana ca de la card e! Pff... Multam!

De ce iti faci rezervare pe FNAC pentru Disney???
Nu e mai lejer sa platesti on-line pe "francilien", platesti cu cardul
iti trimit biletele pe mail, le scoti la imprimanta si te prezinti cu ele
la Disney ?? In felul asta scapi de un drum la FNAC....

Edited by judas, 07 July 2010 - 19:20.


#16
divaroxie

divaroxie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 11.09.2007
In prima instanta de pe francilien am vrut sa iau bilete, dar mi-a zis cineva la topicul "EuroDisney" ca daca fac rezervare acolo o sa-mi aduca biletele la hotel si ma costa in plus, si ca e mai rentabil sa iau de pe FNAC si apoi sa le ridic de la un magazin.

N-am stiut ca se poate sa iei bilet asa simplu... Eu nu ma descurc deloc cu limba franceza si nu prea am inteles prea multe cand am intrat pe site-ul francilien. Dar daca e asa, e mutl mai rentabil! Mersi!

#17
divaroxie

divaroxie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 11.09.2007
Am fost azi la Credit Europe Bank si am aflat ca nu puteam sa facem tranzactii pt ca nu platisem taxa de administrare cont. Era in lai, iar cum cardul e in euro nu au luat nimic. Acum cica e in regula. Sa vedem. Inca n-am apucat sa iau bilete online.

#18
alxanu

alxanu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 26.01.2009
Exista intrare separata pentru cei cu bilete luate de pe internet? Daca da care este ? Se urca cu un lift pana la etajul 2 si apoi se ia alt lift pana la varful turnului?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate