Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Centura Bucuresti - Iuliu Maniu (Pacii)

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
candlejack

candlejack

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 25.06.2010
Salutare,
Am gasit un apartament de vanzare, care ne place foarte mult dar din pacate e in Bragadiru,Sos Alexandriei (foarte aproape de Centura Bucuresti) si inainte sa ne mutam acolo, cum nici eu nici sotul nu am avut nici o treaba cu zona aceea, ma gandeam sa fac niste investigatii si va cer un sfat. Cum e Centura inspre bv. Iuliu Maniu pe la 7-8 si 18-20? Exista vreo optiune mai buna ..o varianta mai putin aglomerata? Stie cineva cum e Calea Rahovei pe acolo? Mijloacele de transport in comun merg oarecum bine? Multumesc!

Edited by candlejack, 04 July 2010 - 14:36.


#2
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,898
  • Înscris: 14.11.2004
Cu centura nu ma bag, dar pe Iuliu Maniu, fac zilnic naveta, dimineata si seara si este ok, cel putin este aglomarat, dar dupa ce inveti zona, te descurci.

#3
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,025
  • Înscris: 24.02.2006
pe centura trebuie sa treci pe la Domnesti, unde ai cedeaza si se formeaza cam intotdeauna cozi.

#4
[mc]xtrem

[mc]xtrem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,570
  • Înscris: 22.07.2004
Daca ai drum spre Iuliu Maniu mergi din Sos Alexandriei spre prelungirea Ghencea printre case - este un drum putin asfaltat pe langa Romtehnocom ( cred ca asa ii zice, este o hala mare albastra) .  Centura este foarte aglomerata si risti sa stai mai mult de 1 ora pe zi la bariera de la Domnesti.  Soseaua Alexandriei spre Rahova este de regula libera si se circula binisor.

#5
candlejack

candlejack

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 25.06.2010

 [mc]xtrem, on 4th July 2010, 16:05, said:

Daca ai drum spre Iuliu Maniu mergi din Sos Alexandriei spre prelungirea Ghencea printre case - este un drum putin asfaltat pe langa Romtehnocom ( cred ca asa ii zice, este o hala mare albastra) .  Centura este foarte aglomerata si risti sa stai mai mult de 1 ora pe zi la bariera de la Domnesti.  Soseaua Alexandriei spre Rahova este de regula libera si se circula binisor.


Multumesc de raspuns! :)

#6
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,444
  • Înscris: 04.05.2006

 [mc]xtrem, on 4th July 2010, 16:05, said:

Daca ai drum spre Iuliu Maniu mergi din Sos Alexandriei spre prelungirea Ghencea printre case - este un drum putin asfaltat pe langa Romtehnocom ( cred ca asa ii zice, este o hala mare albastra) .  Centura este foarte aglomerata si risti sa stai mai mult de 1 ora pe zi la bariera de la Domnesti.  Soseaua Alexandriei spre Rahova este de regula libera si se circula binisor.

+1.


Asta e cea mai buna varianta.

#7
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,062
  • Înscris: 22.06.2004
unde este apartamentul? e vorba de alea de 38000 de euro 2 camere? bucuresti alexandria este destul de aerisita in tmpul saptamanii, maxi taxi din 5 in 5 minute. centura spre domnesti este pur si simplu criminala. cei care au masini ocolesc prin clinceni ca sa nu stea la ditamai coada la bariera. fara masina iti va fi destul de greu sa faci naveta

 [mc]xtrem, on 4th July 2010, 16:05, said:

Daca ai drum spre Iuliu Maniu mergi din Sos Alexandriei spre prelungirea Ghencea printre case - este un drum putin asfaltat pe langa Romtehnocom ( cred ca asa ii zice, este o hala mare albastra)


strada margelelor dar iti rupi masina in ea

#8
candlejack

candlejack

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 25.06.2010

 conu71, on 4th July 2010, 21:54, said:

unde este apartamentul? e vorba de alea de 38000 de euro 2 camere? bucuresti alexandria este destul de aerisita in tmpul saptamanii, maxi taxi din 5 in 5 minute. centura spre domnesti este pur si simplu criminala. cei care au masini ocolesc prin clinceni ca sa nu stea la ditamai coada la bariera. fara masina iti va fi destul de greu sa faci naveta




strada margelelor dar iti rupi masina in ea


nu.. sunt apartamente de 3 camere in jur de 80 mii. din pacate sotul lucreaza in militari (Pacii) deci asta va fi drumul lui zilnic de asta vrem sa fim siguri de situatie. M-am uitat pe google map si ma gandeam la sos antiaeriana si de acolo improvizatie...daca este pana in 30 minute drumul cu masina atunci e foarte bine.. mai mult de o ora e definitiv nu.

#9
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006

 conu71, on 4th July 2010, 21:54, said:

strada margelelor dar iti rupi masina in ea

 Margelelor, daca nu confund este intre Iuliu Maniu si Uverturii. Cred ca zici de Dantelei.
 Din Alexandriei,Gladiolelor si pe urma Dantelei. Ar mai fi Ghidigeni dar de fapt nu prea este.La un moment dupa ce este drum de carute pe urma dipare pe camp.
Nici Dantelei nu recomand este praf si bulbere. Ulitele de la tara sunt lux. 

 Intra  aici mergi la Romania, Bucuresti, si apoi  selecteaza optiunea aerial si apoi bird's eye. Vei vedea de sus cum arata.

Attached Files

  • Attached File  drum.jpg   471.09K   33 downloads

Edited by mihai!, 04 July 2010 - 21:42.


#10
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006
Bariera  Domnesti-CANCER, cea mai  nenorocita  portiune din centura BUC. NICI MACAR  NU SE GANDSC SA  FACA UN  POD;  I-AU LASAT PE  MULTI  SA-SI  FACA  CALDIRI  IN SOSEA,  DECI  DE LARGIT  SOSEAUA  DE IESIRE SLABE SPERANTE,  VAI  MAMA  LOR!
E plin  Militariul de  apartamente,  ce  cautati  la  Cuca Macaii???

#11
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,062
  • Înscris: 22.06.2004

 mihai!, on 4th July 2010, 22:23, said:

 Margelelor, daca nu confund este intre Iuliu Maniu si Uverturii. Cred ca zici de Dantelei.
 

confunzi.

@candlejack: pai si nu este mai simplu sa cumperi 2 de 38000 si sa iti iei de 4 la 76000?:))) mi se pare foarte mult pretul pe care il cer aia. blocul este in haliu?

Attached Files



#12
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006

 conu71, on 4th July 2010, 22:42, said:

confunzi.

  :nonobad: http://www.salutbucu...harta/index.php   ^_^

#13
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,444
  • Înscris: 04.05.2006
Nu va mai contraziceti, pentru ca fiecare aveti dreptate, doar ca va referiti la lucruri distincte :).
Str. Margelelor pe care a indicat-o @conu71, exista, doar ca administrativ nu tine de Bucuresti. Zona aia apartine orasului Bragadiru, care incepe mai sus cu vreun km...

#14
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,062
  • Înscris: 22.06.2004
aia o fi alta. dar 100% margelelor se numeste aia de care vorbim

#15
candlejack

candlejack

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 25.06.2010

 mihai!, on 4th July 2010, 22:23, said:

 Margelelor, daca nu confund este intre Iuliu Maniu si Uverturii. Cred ca zici de Dantelei.
 Din Alexandriei,Gladiolelor si pe urma Dantelei. Ar mai fi Ghidigeni dar de fapt nu prea este.La un moment dupa ce este drum de carute pe urma dipare pe camp.
Nici Dantelei nu recomand este praf si bulbere. Ulitele de la tara sunt lux. 

 Intra  aici mergi la Romania, Bucuresti, si apoi  selecteaza optiunea aerial si apoi bird's eye. Vei vedea de sus cum arata.


super linkul!! Merci mult! Ajuta. Pana acum am inteles NU pe la Domnesti!  dar daca o iau prin bucuresti?

Vreau acolo (apartamentul ala exact) pentru ca arata ca in occident, atat de bine si frumos facut... ceea ce nu am vazut in Militari, iar pretzul e ok.

#16
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006
Margelelor despre care vorbeai tu si Gladiolelor despre care vorbeam eu (si ajunge din calea Rahovei sau Alexandriei pe Ghidigeni si apoi Prl.Ghencea )este aceasi strada,regasita sub denumiri diferite.  :clapping: Chiar nu stiu care este cea actuala .
   :cheers:

 Oricum.Parearea mea este ca nu poate circula deloc decent .

Attached Files


Edited by mihai!, 05 July 2010 - 10:50.


#17
rvic77

rvic77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,129
  • Înscris: 03.12.2004

 candlejack, on 4th July 2010, 15:09, said:

Salutare,
Am gasit un apartament de vanzare, care ne place foarte mult dar din pacate e in Bragadiru,Sos Alexandriei (foarte aproape de Centura Bucuresti) si inainte sa ne mutam acolo, cum nici eu nici sotul nu am avut nici o treaba cu zona aceea, ma gandeam sa fac niste investigatii si va cer un sfat. Cum e Centura inspre bv. Iuliu Maniu pe la 7-8 si 18-20? Exista vreo optiune mai buna ..o varianta mai putin aglomerata? Stie cineva cum e Calea Rahovei pe acolo? Mijloacele de transport in comun merg oarecum bine? Multumesc!
Eu mi-am cautat casa in toate zonele periferice ale Buc, mai putin in N ca nu ma tinea portofelul... In ceea ce priveste accesul, cel mai rapid vi din est DN3 si A2 apoi SV axa Mihailesti-Bragadiru. Daca la Antiaeriana faci stanga te blochezi la Razoare, daca mergi inainte stai ceva la P-ta Rahovei (dar poti ocoli pe strada Salaj) una peste alta eu zic ca ajungi repede la Unirii sau in Vest, mai greu in N sau NE.
In Bragadiru poti avea mai multa liniste ca in Buc, pana la intrare faci 5-7 minute, eu zic ca merita sa stai acolo decat la capat pe Alexandriei !
Totusi despre variante centura nu stiu ce sa zic, sunt ore la care e full, recomand sa vii pe Antiaeriana si apoi sa o iei pe langa Ghencea apoi stradute !

#18
candlejack

candlejack

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 25.06.2010
Deci, ruta calculat pe bingo map: 28 minute, alexandriei - antiaeriana - prelungirea ghencea - valea oltului - bv timisoara - valea cascadelor - iuliu maniu (la fix).
Intrebare: asta doar in weekend eventual duminica dimineata? sau pot sa rasuflu usurata?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate