Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Xerox Phaser 3140 Chip Reset

- - - - -
  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#19
daniel21

daniel21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,092
  • Înscris: 03.04.2006
Aici gasesti ce cauti tu. Totul dureaza 1 minut si este sigur 100% :)

#20
lucianapetrei

lucianapetrei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 09.01.2007

View PostIrysVW, on 4th November 2011, 08:55, said:

Stie cineva unde gasesc firmware pt aceasta imprimanta...nu dealta dar nu am pistol de lipit in casa :)) Si 2. am inteles ca cu firmware modificat nici nu mai trebuie chipset.

Am facut si eu azi exact ca in poza. (Xerox Phaser 3140 firmware 1.50.00.73 )
Eu mi-am reincarcat tonerul singur (cel original) dupa un film de pe you tube acum vreo 1000 de pagini. A mai mers o perioada cu becul rosu clipind continuu, dar nu ma deranja. Aseara, dupa ce i-am dat la tiparit vreo 50 de pagini, la un moment dat nu a mai vrut deloc. Becul rosu a ramas aprins continuu, am incercat toate variantele de curatare, reumplere etc. Imi scotea numai pagina cu nr de pagini si date tehnice (cand tineam mai mult de 6-7 sec apasat pe butonul de cancel).
Am dat la masa acel pin al chipului exact ca in poza si s-a stins si becul rosu si imprimanta mea merge brici.
NU va chinuiti prea mult sa gasiti firmware eu am pierdut 2 ore si nu am gasit si nici nu se merita:)

S-auzim de bine!

#21
lacims

lacims

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 20.11.2007
Pentru cei care vor sa incerce prin metoda FIRMWARE FIX, va ofer eu fixul  ,dar va rog sa reveniti cu rezultate.

Attached Files


Edited by lacims, 22 December 2011 - 16:47.


#22
daniel21

daniel21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,092
  • Înscris: 03.04.2006

View Postlacims, on 22nd December 2011, 17:46, said:

Pentru cei care vor sa incerce prin metoda FIRMWARE FIX, va ofer eu fixul  ,dar va rog sa reveniti cu rezultate.


Inainte de a resofta imprimanta tineti cont de ce scrie aici altfel este posibil sa nu va mearga. :)

Edited by daniel21, 24 December 2011 - 20:22.


#23
sky4you

sky4you

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 08.05.2009
Multumesc pentru fix lacims!A mers struna!Am scos cipul de pe cartus,am pus cartusul inapoi fara cip,am instalat firmware fix,am restartat imprimanta si a mers!Imprimanta este un Xerox Phaser 3140!Utilizatorul lacims a facut un lucru de nota 10 deoarece nu gasesti firmware fix gratis,toate sunt cu bani!Multumesc inca o data! :thumbup:

#24
scutarumarius

scutarumarius

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 26.02.2010
Am testat chip reset-ul si imprimanta functioneaza fara probleme.




Am testat chip reset-ul si imprimanta functioneaza fara probleme.

Multumesc pentru  informatia postata.

#25
bluanger

bluanger

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 06.01.2006

View Postlacims, on 22nd December 2011, 17:46, said:

Pentru cei care vor sa incerce prin metoda FIRMWARE FIX, va ofer eu fixul  ,dar va rog sa reveniti cu rezultate.

Sanatate multa si voie buna LACIMS :)

Functioneaza PERFECT (la a treia cheie la mine, dar merge :P)

Multzam!

#26
zpp87

zpp87

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.06.2012
Salut.
Am si eu un phaser 3140. Chipul arata putin mai altfel, dar cu acelasi pini care sunt pe poza merge treaba. Pana acum nu am primit nici un mesaj de eroare. Mersi mult.
Salut de la Sovata, Laci

#27
corneliyu

corneliyu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 04.04.2006
Merge foarte bine acel software de resoftare si este mult mai comod decat a face sunt pe cip.

#28
mardukkk

mardukkk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 24.11.2011
multumim mult! Totusi pt cei neinitiati ca mine...un site care trebuie citit pt a merge usor Fix-ul. Nu aveam habar cum sa deschid fisierul etc:
http://www.progtown....repair-p38.html

printeaza!!!
tx a lot man!

#29
oanatanasa

oanatanasa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.10.2012
Merge si la Chipurile de Xerox 6130?

#30
flayflorin

flayflorin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 24.05.2007
Am incercat si merge super .

#31
sorinmed

sorinmed

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 31.01.2013
Chip pentru
Xerox Phaser 3010 Chip Reset,

#32
gabriel05

gabriel05

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 23.02.2007
Nu reusesc! Imi zice "printer is not ready" Posted Image

#33
DeltaPavonis

DeltaPavonis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 17.06.2009
Salut. Am si eu un Xerox Phaser 3140 versiunea 73. Tocmai i am facut firmware update cu fisierul lui LaciMs si merge brici. S-a stins si becul rosu care palpaia de ceva vreme. Mare domn, multumesc!

Culmea e ca ultimele pagini inainte de update mi le scotea sterse, ca si cum tonerul ar fi pe terminate. Acum, dupa update, am scos o foaie de proba si e neagra ca pana corbului :). Nu stiu daca are legatura cu update-ul, sau doar pentru ca in ultimele zile n-am folosit-o. Voi ce credeti? Am de printat destule, o sa vad daca trebuie reincarcat tonerul. Pe foaie de informatii scoasa de imprimanta scrie "Page counts 960".

Si inca ceva: chip-ul a ramas afara. Oare sa-i fac si un sunt si sa-l bag in cartus? N-ar fi problema, taica-mio are pistol de lipit. Are rost?

Mersi!

#34
daniel21

daniel21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,092
  • Înscris: 03.04.2006
Updateul nu are legatura cu faptul ca te-a scos mai negru, pur si simplu sa intamplat. Daca scoti tonerul si il scuturi bine o sa-ti mai scoata cateva pagini, dar ai grija ca esti la limita, cartusul ar trebuii sa mearga cel mult 1000 de pagini iar tu teoretic mai ai inca 40 de bucati.
Odata ce ai facut update numai este nevoie de chip, poti sa-l pastrezi totusi pentru orice eventualitate.

#35
DeltaPavonis

DeltaPavonis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 17.06.2009
L-am reincarcat si merge perfect, negru ca pana corbului.
O intrebare: prietena-mea are un Canon Pixma IP3000, pe care nu l-a mai folosit de cativa ani. La momentul respectiv, cand i se terminase cartusul negru, s-a dus cu el la reincarca si i-au spus ca nu se poate reincarca deoarece are chip. Am citit pe net si unii zic ca acest model nu are chip pe cartusuri, dar eu m-am uitat si are unul mic. Exista oare ceva solutii? Poate un firmware sau suntare..?
Multumesc!

#36
lucaluigimihai

lucaluigimihai

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 19.09.2007
si eu am scos cipul  de pe Xerox 3140 ,apoi am introdus cartusul fara cip si apoi am instalat FIRMWARE FIX  dat de lacims si s-a stins becul rosu.
Am printat 10 pagini de test a mers apoi am dat test apasand pe butonul rotund si pe pagina de test mi se resetase nr de pagini indicand cele 10 pagini printate si cea de test total 11 pg.
deci merge ok
multam!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate