Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Camping Croatia

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
bogdan10

bogdan10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 03.10.2006

View PostAndrey1, on 23rd July 2010, 12:57, said:

... Aveti idee daca permit "arhivarea" adica sa stam 4 persoane intr-o camera dubla de exemplu?...


La 2 persoane da voie sa stea cu un copil in camera (eventual 2 copii daca sunt mici), dar sa stea 4 adulti intr-o camera de 2 persoane nu este posibil. Particularii, ca si hotelurile, sunt obligati sa declare la politie toate persoanele cazate si pe ce perioade (aceleasi date pe care le completezi si pe foaia de la hotel). Din acest motiv nu risca sa cazeze mai multi intr-o camera! Daca ii prinde au amenzi foarte mari si ii scoate din circuitul turistic! La ei nu sunt ca la noi particulari care sa cazeze turisti si sa nu fie inscrisi in circuitul turistic!

#20
vadiro

vadiro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 26.10.2007
Parca totusi aici era vorba despre campinguri...

Urmeaza sa petrec si eu o saptamana in camping in Muntenegru (o zi sau doua) si mai ales Croatia.
Pentru a gasi campinguri poti folosi si site-urile urmatoare:

http://www.eurocamps...6b750e1cf204e27
http://www.eurocampi...europe/croatia/

Daca cineva are experiente personale despre campinguri in aceasta zona, sper sa ne inpartaseasca si noua din cunostintele lui :)

#21
ste-25

ste-25

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 25.03.2019
O intrebare am si eu.
https://www.eurocamp...ookingproposals
Ce inseamna price per unit?
M-ar interesa si pe mine 1-2 nopti cu cortul, in Croatia (2 persoane), undeva in perioada 23-27 august, inca nu stiu exact locul, dar nu reusesc sa-mi dau seama care-s preturile.
Practic am nevoie de locul de campare, unde sa las masina si unde sa pun cortul, si cam atat.

#22
iuhas

iuhas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 307
  • Înscris: 13.04.2008

View Postste-25, on 15 iulie 2019 - 10:45, said:

O intrebare am si eu.
https://www.eurocamp...ookingproposals
Ce inseamna price per unit?

per loc de campare.
la el o sa adauge si alte costuri, în funcție de camping. de exemplu: taxa de persoana, taxa auto, taxa de rezervare

#23
biscatrix

biscatrix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 886
  • Înscris: 24.04.2007
Fiind vacanta la gradinita in ultima jumatate din august, am zis sa mai mergem pe undeva cu omul mic, asa ca i-am oferit cateva variante: 1) baie in lacuri, chei, locuri de joaca, tren cu abur, animale, castel (Carinthia), 2) rauri, lacuri, caiac, barca, munti, chei, etc. (Slovenia). 3) marea cu pietre.
A ales marea cu pietre, adica Croatia. Si uite asa, dupa 8 ani cred, am revenit in Croatia.
Desi planul initial a fost Istria ca poate combinam cu 1) sau 2) si in plus pentru Dino Park si aquapark-urile Istralandia si cel de langa Porec, pana la urma am zis ca vrem si ceva plaje si un loc unde nu am mai fost, asa ca am ajuns in Pag.

Am stat intr-un camping imens ce se intinde pe cativa kilometrii. N-am mai vazut pana acum asa ceva, tot timpul am ales campinguri mici. Avantajul a fost ca are de toate: magazine, paine proaspata, fructe/legume, peste proaspat, locuri de joaca, piscine pentru copii, ceva animale, tot felul de activitati pentru copii, foc de artificii (unul pe saptamana), diverse de inchiriat (biciclete, scutere, barci, etc.), restaurant, pizzerie, atm, terenuri de sport, etc. Dezavantajul la un astfel de camping mare e ca nu ai aceaisi interactiune cu ceilalti ca si in campingurile mici (cine a mai fost cred ca stie la ce ma refer). Curatenie impecabila, nu cred ca mai era cazul sa precizez.

Plaje faine pe insula. Doar micul dejun l-am luat la cort, restul la konobe. Preturi decente as putea spune, mai mici decat ma asteptam.

Per total ne-a placut mult Pagul, cred ca vom mai reveni mai ales ca e si aproape. Am plecat dimineata devreme de acasa, iar putin dupa pranz eram deja in camping.

Cel mic a apreciat mai mult tura aceasta decat cea din iunie din Grecia, din Paros.

LE: s-a discutat pe alt topic de comisioanele bancomatelor si se zicea de Erste ca nu are. Acum e comision si la Erste :(

Edited by biscatrix, 30 August 2021 - 22:52.


#24
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,606
  • Înscris: 12.12.2006
Deci a avut dreptate sotul meu: erau doar putin in urma cu implementarea 🤨

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate