Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

cutie de viteze

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
hycristi

hycristi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 17.06.2010
salutare...caut si eu piese pt cutie de viteze manuala de ssangyoung musso 2.3 td high roof din 1999 sau doar cutie second hand...ma intereseaza pret si locatie...multumesc anticipat...:)

#2
ady_chesnoiu

ady_chesnoiu

    Supercharged

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,605
  • Înscris: 27.05.2007
Cred ca ar fi trebuit sa postezi mai sigur aici: http://forum.softped...p?showforum=192

Oricum sunt cam greu de gasit in RO.

#3
csi1

csi1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,157
  • Înscris: 05.09.2007
postez aici sa nu mai deschid alt topic:
la Opel frontera A motor 2.0 i brusc nu mai pot baga in viteza. azi m-am bagat sub masina si am vazut ca pistonul care misca furca ambreajului lucreaza, am dat la o parte cauciucul si am vazut chiar rulmentul de presiune ca apasa pe placa de presiune. in modul 4 x4 intra foarte greu si chiar am mers 1 km asa, in modul 4x2 nu intra deloc iar daca schimb in timpul mersului din 4x4 in 4x2 se aude un bazait si o vibratie din cutia de viteza. oare e ambreajul dus ori cutia/reductorul ? un mecanic poate sa isi dea seama daca desface cutia sau doar schimba kitul si apoi mai vedem ? nu vreau sa investesc prea multi bani, masina nu face mai mult de 1000-1500 euro si as trece la altceva. mai am inca o frontera identica care o tin pt piese, a fuctionat perfect pana am tras-o pe dreapta si am luat maruntisuri pt masina inscrisa(cablurile de frana de mana costau 1500 lei, asa ca le-am demontat de pe una din masini)

#4
CorneliuRos

CorneliuRos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,296
  • Înscris: 05.11.2011
Cel mai bine este de evitat sa schimbi din mers din 4x4 in 4x2 si viceversa, mai ales la masinile vechi.

Edited by CorneliuRos, 02 January 2014 - 22:10.


#5
csi1

csi1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,157
  • Înscris: 05.09.2007
s-a schimbat kitul de ambreaj , pret 1900 lei cu tot cu schimb ulei/filtre motor . ma gandesc in viitor la una mai usoara cu motor mai mic, imi consuma in jur de 10-15 l/100 pe sosea si 20-30 l/100 drumuri forestiere.

#6
yulian1987

yulian1987

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.07.2015
sal am si eu o intrebare stie cineva cutia de transfer  de pe un rodius automat se potriveste pe un rodius manual

Edited by yulian1987, 13 December 2017 - 17:19.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate