Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Problema purici

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,612
  • Înscris: 28.04.2005

View PostMilenium1993, on 20th June 2010, 17:41, said:

Multumesc tuturor ca mi-ati dat niste sfaturi.
Si totusi,luand logic daca avea deparazitare externa si interna nu ar mai fi trebuit sa aibe purici?
Mie doctorul mi-a spus ca i-a facut si interna si externa.

Extern i-a facut daca unul dintre stickerele Fort Dodge sunt de la ProMeris Duo care e produsul lor antipurici/capuse. Daca nu, inseamna ca nu i-a facut. Sau poate n-a avut sticker, sau poate toate stickerele de la FortDodge arata la fel :habarnam:.
:D


Nu ne-ai spus cand a fost ultima deparazitare. Au efect cam o luna substantele alea. Si daca nu scapi de sursa vor aparea chiar mai repede.

PS: antigen are dreptate sa incerci sa elimini puricii din casa daca sunt pe undeva; poti sa folosesti Neostomosanul. Stiu ca a fost o discutie mai mare pe forum candva, poti sa dai un search sa vezi.

#20
Milenium1993

Milenium1993

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 09.03.2010

View PostDev, on 20th June 2010, 18:56, said:

Extern i-a facut daca unul dintre stickerele Fort Dodge sunt de la ProMeris Duo care e produsul lor antipurici/capuse. Daca nu, inseamna ca nu i-a facut. Sau poate n-a avut sticker, sau poate toate stickerele de la FortDodge arata la fel :habarnam:.
:D


Nu ne-ai spus cand a fost ultima deparazitare. Au efect cam o luna substantele alea. Si daca nu scapi de sursa vor aparea chiar mai repede.

PS: antigen are dreptate sa incerci sa elimini puricii din casa daca sunt pe undeva; poti sa folosesti Neostomosanul. Stiu ca a fost o discutie mai mare pe forum candva, poti sa dai un search sa vezi.
Ultima in 12 iunie,oare daca ii fac baie o sa-i dispara puricii? :mellow:

#21
antigen

antigen

    Djilawurr

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,599
  • Înscris: 10.08.2006

View Postditaanca, on 20th June 2010, 18:38, said:

Nu sunt convinsa de efect dar se tine atat cat lasa miros . Cand nu mai simti mirosul se schimba . Dar daca utilizezi pelinul sa ne spui si noua concluziile.
OK, mulțumesc! :) O să dau raportul, dar nu știu cum îmi dau seama dacă efectul e de la Neostomosan sau pelin...

#22
ditaanca

ditaanca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 338
  • Înscris: 12.06.2010
Am o precizare . Cu ProMeris anul trecut am obtinut o pancreatita la un brac adult de toata frumusetea. Anul asta intr-un alt cabinet a aparut aceeasi  problema la un maidanez. Semnat: cartitorul de serviciu. Sper sa nu exasperez pe nimeni, dar cred ca e mai bine sa va relatez experientele negative. Poate sunt doar intamplari dar poate nu.

#23
Milenium1993

Milenium1993

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 09.03.2010
Uitati am facut si 2 poze la carnet,stiu ca nu se vede bine dar sa aveti asa o idee.

Edited by mufa, 30 June 2010 - 00:03.


#24
ditaanca

ditaanca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 338
  • Înscris: 12.06.2010
La mine pe monitor nu se vede bine dar am impresia ca nu este trecuta nici o deparazitare interna. Prima poza  este cu foaia de vaccinari iar a doua are  specificate deparazitarile interne nu externe Timbrul  aplicat nu-l vad bine si nu disting ce scrie pe el. Dar este posibil sa -i fi facut si sa nu-i fi pus  timbrul. Du-te la vet  , cu  actul , si intreaba-l inca odata ,  ce poti sa mai faci  .

#25
ditaanca

ditaanca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 338
  • Înscris: 12.06.2010
Am scris gresit la pranz . Nu este trecuta nici o deparazitare externa.

#26
Milenium1993

Milenium1993

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 09.03.2010

View Postditaanca, on 21st June 2010, 18:32, said:

Am scris gresit la pranz . Nu este trecuta nici o deparazitare externa.
Si atunci asta sa fie problema ca are purici?
Las' ca ma duc eu la veterinar si il intreb :deadtongue:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate