Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

REI - ASE

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#19
Dokken

Dokken

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,151
  • Înscris: 27.06.2004

cerbra, on Jul 21 2005, 10:55, said:

daca e sa o luam procentual...o sa vezi ca la SELS e cea mai mare concurenta si asta datorita nr redus de locuri.

P.S. Dar nu inteleg la ce te referi prin punctaj. Explica te rog.

<{POST_SNAPBACK}>


La IDD, admiterea se face cu ajutorul mediei de la bac in proportie de 2/3 si 1/3 media celor 4 ani din liceu; formula lor este: MG = 2MB + ML, unde la mine MG = 26.59, iar maximul poate sa fie 30.

rox, on Jul 21 2005, 11:01, said:

cum e viata la ase??? lejera..lejera..comparativ cu poli, la care ziceai k esti...dar avand in vedere k te bagi deja la a doua fac, s-ar putea sa te complici ceva..dar dc totusi te inscrii, inseamna k nici la poli nu e chiar asa de plin timpul...

<{POST_SNAPBACK}>


Mi-am dat seama cum sta treaba la poli, la ce ore trebuie sa ma duc, la care nu,etc.. Pana acum am avut si un orar destul de lejer, avand 3 semestre la rand vinerea libera. In plus, nu sunt genul care doreste sa impuste numai note de 10, dar nici la limita inferioara nu sunt. La poli nu ai motiv pentru a invata bine; se preda doar teorie peste teorie dar nu spune nimeni si la ce foloseste; pe partea mai concreta se discuta despre niste lucruri care nu se mai folosesc de pe timpul televizoarelor cu lampi (vezi DCE), ca profesori intalnesti oameni mai batrani ca bunicii nostrii, etc..

Am auzit discutandu-se foarte mult ca o data cu intrarea in UE, REI si CIG nu isi vor mai avea rostul. Nu sunt de aceasta parere. Mama mea a terminat acum (mai urmeaza sa isi dea licenta) CIG (a doua facultate dupa UPB - TCM) si pot spune ca se invata acolo contabilitate care se utilizeaza deja in tarile dezvoltate si care se va introduce si la noi cat de curant. Astfel, as putea sa reformulez putin cele spune la inceputul acestui paragraf: o data cu intrarea in UE, cei care au facut contabilitatea pe sistemul vechi vor avea de suferit! Cat legat de REI, lucrurile stau aproximativ la fel...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate