Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 

Cazare Kuccukkuyu

- - - - -
  • Please log in to reply
115 replies to this topic

#109
zugry

zugry

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,441
  • Înscris: 27.04.2007

View Postcopjob2000, on 16th August 2011, 22:20, said:

Păi între Kucukkuyu și Ackay sunt vreo 30 km.
Eu zic că nu prea are importanță această distanță, dar depinde și de unde pleci și unde vrei să ajungi....
Dă-mi ceva amănunte să te pot ajuta la fix!

pai ma gandesc la un alt motel fata de clasicele din Kucukkuyu care vad ca s-au porcit anul asta la tarife...
adicatelea, ceva care sa stau in 40E/noapte (2 adulti + un copil) cu mic dejun
daca poti ajuta, multumesc mult!

#110
mikydude

mikydude

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 287
  • Înscris: 03.01.2010

View Postzugry, on 16th August 2011, 23:07, said:

pai ma gandesc la un alt motel fata de clasicele din Kucukkuyu care vad ca s-au porcit anul asta la tarife...
adicatelea, ceva care sa stau in 40E/noapte (2 adulti + un copil) cu mic dejun
daca poti ajuta, multumesc mult!

Eu am gasit cu 30 de euro la motelul Aydin din Kucukkuyu dar cred ca era la oferta, la intoarcere nu mai era nimic liber si unde gaseai pretul era 60 de euro.
Daca ajungi devreme in Kucukkuyu gasesti locuri de cazare decente, dar daca ajungi dupa 22 pretul este dublu sau stai in coditii de kakaolu cu 30 de euro fara AC si cu tintari la greu.
Cat despre orasele mentionate de tine sa stii ca am fost si pretul era dublu pentru ca erau statiuni turistice si in plus platesti 2 lire pe ora parcarea si te-ai fript.
Calculeaza-ti traseul dintr-o bucata cu o pauza mai lunga la un Shell pentru odihna decat sa dormi in conditii de ogeac (parerea mea) iti spun din proprie experienta.

#111
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006

View Postzugry, on 16th August 2011, 23:07, said:

pai ma gandesc la un alt motel fata de clasicele din Kucukkuyu care vad ca s-au porcit anul asta la tarife...
adicatelea, ceva care sa stau in 40E/noapte (2 adulti + un copil) cu mic dejun
daca poti ajuta, multumesc mult!






Scuze că nu am mai intrat pe aici!
Sper să nu fie prea târziu pentru tine.
Iți recomand in Ayvalik, Boutik otel Ayazma!
Puțin mai scump (55 euro) dar merită toți banii!

#112
raluka286

raluka286

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 29.03.2007
Abia ne-am intors din Turcia si la dus am stat la Gultur fara rezervare cu 50 E, demipensiune bufet suedez ( initial au cerut 60E), 3 adulti+copil 10 ani. A fost primul loc in care am oprit, hotelul era populat de turci in concediu, am luat cina pe malul marii, canta un turc de inima albastra, a fost bine (sa aveti in camera ceva contra tantarilor). Alaturi la Aydin bezna, cam nimeni. La intoarcere am preferat sa ne apropiem mai mult de casa si am oprit in Uzuncopru (100km de granita cu Bulgaria) la hotel Gunes, 30E cu mic dejun, chiar in centru, mai erau vreo 4 familii in tranzit, camera mare, AC. Am decis ca e mai bine sa nu facem rezervari pt. ca nu stii ce se intampla pe drum, ti-e rau, esti prea obosit, asa ca opresti unde vrei, turcii au hoteluri si pensiuni peste tot, e imposibil sa nu gasesti ceva pt. buzunarul tau.

#113
denim

denim

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 11.03.2006
Fara sa vreau sa contrazic parerea celor multumiti de Club Gultur, noi anul trecut, manati de comentariile de aici, am poposit o noapte acolo. Am facut greseala sa platim camera fara sa cerem s-o vedem inainte (era si foarte tarziu). Cred ca a fost una dintre cele mai neplacute experiente in materie de hoteluri. O camera veche, murdara, o baie oribila si jegoasa, un dus in care mi-a fost atat de scarba sa intru si din care nu se scurgea apa... Nu am cuvinte sa imi exprim dezamagirea. Totul a culminat a doua zi cu o ploaie torentiala in timpul careia s-a rupt acoperisul terasei din fata camerei si s-a inundat intrarea. Oricum, asta nu are importanta in evaluarea mea, camera a fost problema principala, si nu ploaia. Asadar, va recomand ca, daca totusi ajungeti sa bateti la poarta lor, sa cereti mai intai sa vedeti camera si apoi sa va decideti daca innoptati in acel hotel. Eu una mai bine as dormi in masina decat sa mai intru acolo. Am mai dormit in hoteluri de tranzit si toate au fost civilizate si mult mai curate.

#114
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006

View Postraluka286, on 4th September 2011, 14:51, said:

..............................
asa ca opresti unde vrei, turcii au hoteluri si pensiuni peste tot, e imposibil sa nu gasesti ceva pt. buzunarul tau.






Așa este.
Este imposibil să nu găsești cazare, dar există o foarte mare probabilitate de a găsi în aceste orașe din interior, hoteluri de o calitate execrabilă, față de cele în care tocmai ai stat pe malul mării, la 4 sau chiar 5 stele!

Eu am avut ocazia de a încerca un astfel de hotel la Keșan de unde am fugit cu toate puterile... lăsând un conațional (de București) în interior....

#115
bogdan-gava

bogdan-gava

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 12.06.2011
A fost cineva cazat în Kucukkuyu la Palm Beach Hotel ???
Nu găsesc referinte despre acest hotel.

#116
belisima

belisima

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 579
  • Înscris: 31.05.2007
Nu am fost,dar uite parerile altora despre hotel:
https://www.google.c...ff7fec1abc148,1,
La 30 km este Akcay,un orasel dragut ,unde poti gasi cazare, dar si magazine.

Edited by belisima, 23 July 2019 - 09:50.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate