Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

Cazare intermediara

- - - - -
  • Please log in to reply
152 replies to this topic

#1
mjustin

mjustin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 16.05.2007
Poate recomanda cineva cazre in aceasta zona. Unde ati facut popas in drumul spre insule? Preturi, impresii...

Edited by m&m, 19 June 2012 - 19:00.


#2
catalin.dorin

catalin.dorin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 15.08.2007

View Postmjustin, on 8th June 2010, 15:49, said:

Poate recomanda cineva cazre in aceasta zona. Unde ati facut popas in drumul spre insule? Preturi, impresii...


buna!

eu merg in corfu cu plecare din timisoara si o sa fac popas la Meteora...mi se pare rezonabil de ajuns intr-o zi si cazare este multa...

#3
edbica2000

edbica2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 782
  • Înscris: 20.08.2005
Depinde de ce traseu alegi.
Daca vrei sa vizitezi si Meteora atunci traseul tau va fi pe autostrada A2 cea spre Atena si cazare cum zicea cineva mai sus gasesti in Kalampaca. Nu asa de multa cum ar parea, dar nu-i greu.

Daca urmezi A3, autostrada noua si nu vrei sa vezi Meteorele, atunci mergi direct Metsovo sau opreste-te in Serres sau in Salonic.

Depinde de unde vii  din Ro si cat esti de obosit.

#4
mjustin

mjustin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 16.05.2007
Din Galati pana spre Metsovo am cam 1000 km pe care vreau sa-i parcurg in prima etapa dupa care continuam spre Kefalonia prin Lefkada. Am vazut Meteorele astfel incat nu mai pierdem timpul. Daca cineva s-a cazat in aceasta zona Grevena-Metsovo astept sfaturi si impresii, multumesc.

#5
rumburak40

rumburak40

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 01.04.2006
cazare super ok este in metsovo,sunt o multime de hotel-pensiune ,in centru taverne rotisoare pline,cuptor paine,placintarie,magazine cu surveniruri cioplite etc.este un orasel de munte care pare agatat de perete ,unde sunt foarte multi aromani [ ei isi spun romani vechi ].preturile anul trecut in septembrie erau ca peste tot in grecia.saptamana viitoare pe 17 am sa trec din nou prin metsovo.

#6
mjustin

mjustin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 16.05.2007
Bem o bere acolo? Exact pe 17 seara ajung si eu. Unde va cazati si la ce banuti? Multumesc.

#7
mjustin

mjustin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 16.05.2007
Sa inteleg ca nu se cauta cazare intre Salonic si Metsovo? Chiar faceti traseul spre Lefkada/Kefalonia intr-o singura zi?

#8
subaru482002

subaru482002

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 13.07.2008
O recomandare de hotel in Metsovo (centru) va rog !
Merci,

#9
14-sexy-anuk

14-sexy-anuk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,821
  • Înscris: 02.10.2008
si eu astept alte idei de hotel  in metsovo...oricum vad ca cineva a scris ca a plecat din timisoara si s-a oprit la meteore-pentru cazare in mod special sau pentru peisaj?am vazut ca drumul spre meteora e mai lung decat cel de metsovo de aceea am ales acea statiune-care oricum e deosebit de frumoasa...
in meteora unde anume cazare?si mai exact cati km  este abaterea din drum?vreo 50?
mersi

Edited by 14-sexy-anuk, 11 August 2010 - 11:11.


#10
AdrianHH

AdrianHH

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,363
  • Înscris: 23.04.2007

View Postmjustin, on 12th June 2010, 00:39, said:

Sa inteleg ca nu se cauta cazare intre Salonic si Metsovo? Chiar faceti traseul spre Lefkada/Kefalonia intr-o singura zi?
Eu am mers direct spre vasiliki/lefkada fara oprire.Plecare din [email protected],sosire la 13.Cu pauze destule as zice.Chestia e ca am condus vreo 800 km si sotia 300.Am dormit maxim o ora in masina.
Deci,daca mai pleci singur(ma refer fara alt sofer),va fi f greu,indiferent cat de rezistent esti.
La fel de bine,poti face o pauza de 1h-2 si sa dormi si apoi reiei drumul.
La alegerea ta.

#11
monny_75

monny_75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 13.08.2006

View Postsubaru482002, on 11th August 2010, 10:36, said:

O recomandare de hotel in Metsovo (centru) va rog !
Merci,


Anul trecut in septembrie, hotel Mari la 45 euro dubla (fara mic dejun) dupa negocieri prin mail, nu e chiar in centru, mai ai de coborat pe o straduta in panta.

#12
April26

April26

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 754
  • Înscris: 11.05.2009
Intre Bucuresti si Lefkada, vom opri o noapte, pe undeva.
S-a cazat cineva anul trecut si imi poate recomana o cazare buna (curatenie, posibilitate de luat cina) cam intre Salonic si Grevena- Metsovo?

#13
vmaster

vmaster

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 476
  • Înscris: 24.06.2009

View PostApril26, on 19th March 2011, 13:54, said:

Intre Bucuresti si Lefkada, vom opri o noapte, pe undeva.
S-a cazat cineva anul trecut si imi poate recomana o cazare buna (curatenie, posibilitate de luat cina) cam intre Salonic si Grevena- Metsovo?
April, sunt 1080km pana in lefkada. de ce v-ati opri sa faceti din doua bucati drumul?
uite, eu vreu sa merg la parga 4 nopti dupa aia in lefkada 7 si la intoarcere fac drumul din doua zile.
in prima Nydri Katerini. In a doua katerini Buc.
Dar la dus, plec la 4.30 din fata casei si la 18.30 sunt acolo. Voi de ce nu va ganditi sa faceti la fel?
il inteleg pe mjustin ca se opreste pentru ca el peaca din Galati. Dar din Bucuresti.....

#14
April26

April26

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 754
  • Înscris: 11.05.2009

View Postvmaster, on 19th March 2011, 15:37, said:

April, sunt 1080km pana in lefkada. de ce v-ati opri sa faceti din doua bucati drumul?

Ma gandesc sa nu rezervam cazarea inainte, imi pregatesc cateva variante, ajungem dimineata, mai odihniti si alegem vazut - placut, negociat exact pe camera aleasa.
Din poze poti avea surprize: calcan in fata ferestrei, grup compact de turisti galagiosi, mirosuri, piscina/gratar/leagane la 2 m de fereastra....noi vrem liniste, curatenie, peisaje...
Probabil ca plecam in 11 sau 12 iunie, asa ca nu va fi aglomerat.
Si in anii trecuti am facut popas (Sidirokastro, in drum spre Neos Marmaras, Apsprovalta in drum spre Potos) si avem amintiri placute, iar ca timp, vom sta min 14 zile, asa ca nici o graba.
Si ca sa recunosc, nici mari soferi nu suntem :rolleyes:

#15
MENTOR_SQUAD

MENTOR_SQUAD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 432
  • Înscris: 23.04.2008
Si noi am dori sa aflam o locatie buna de innoptat in Grecia, vom pleca din Oradea si destinatia este Lefkada, sunt cam 1300km si am vrea sa facem din doua etape acest drum. Ne poate recomanda cineva o cazare buna ? Intram prin Evzoni...deci oriunde dupa pe traseul spre Salonic sau pe E.O. spre Grevena este OK. Ideal ar fi doua recomandari, nu stim unde ne apuca somnul... Multumim, F.

#16
vmaster

vmaster

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 476
  • Înscris: 24.06.2009

View PostMENTOR_SQUAD, on 19th March 2011, 16:29, said:

Si noi am dori sa aflam o locatie buna de innoptat in Grecia, vom pleca din Oradea si destinatia este Lefkada, sunt cam 1300km si am vrea sa facem din doua etape acest drum. Ne poate recomanda cineva o cazare buna ? Intram prin Evzoni...deci oriunde dupa pe traseul spre Salonic sau pe E.O. spre Grevena este OK. Ideal ar fi doua recomandari, nu stim unde ne apuca somnul... Multumim, F.
Eu ti-as recomanda Paralia katerini de innoptat. hoteluri si pensiuni foarte multe, conditii bune preturi mici, autostrada pana acolo, nu e nevoie de vreo rezervare prealabila.
A doua zi mai ai 400km pana in lefkada.
gandeste-te la asta.

#17
edbica2000

edbica2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 782
  • Înscris: 20.08.2005

View PostMENTOR_SQUAD, on 19th March 2011, 16:29, said:

Si noi am dori sa aflam o locatie buna de innoptat in Grecia, vom pleca din Oradea si destinatia este Lefkada, sunt cam 1300km si am vrea sa facem din doua etape acest drum. Ne poate recomanda cineva o cazare buna ? Intram prin Evzoni...deci oriunde dupa pe traseul spre Salonic sau pe E.O. spre Grevena este OK. Ideal ar fi doua recomandari, nu stim unde ne apuca somnul... Multumim, F.


Daca iei in calcul timpul si vreo 100 km in plus, Paralia Katerini nu mai reprezinta o optiune pe traseul ales de tine.
Parerea mea e sa te opresti in Salonic.

#18
April26

April26

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 754
  • Înscris: 11.05.2009
Daca aleg Metsovo, ca oprire, pentru innoptat, devierea de la autostrada cam de cati km este?
Sunt multe serpentine? Ar fi in momentele de maxima oboseala...

Edited by April26, 19 March 2011 - 19:03.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate