Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Renault Latitude

- - - - -
  • Please log in to reply
70 replies to this topic

#1
paul_kelso

paul_kelso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,983
  • Înscris: 08.08.2005

Quote

Deși toate informațiile publicate până astăzi de presa internațională au dat ca sigur numele Safrane pentru înlocuitorul de drept al lui Renault VelSatis, numele final al viitorului model Renault de segment mare va fi Latitude. Acesta a devenit oficial astăzi, odată cu apariția primelor imagini oficiale cu cea mai nouă apariție în gama constructorului din Hexagon.

Diferențele dintre ceea ce se vorbea înainte de lansare și ce va apărea pe piață se opresc însă aici, toate celelalte informații fiind corecte. Implicit cea legată de legătura strânsă de rudenie între noul model și Samsung SM5, model produs în Coreea de subsidiara Renault din această țară. Renault Latitude devine astfel cel de-al treilea model al francezilor care se bazează pe o apariție din gama Samsung, după Koleos (denumit QM5 în Coreea de Sud) și Fluence (cunoscut sub numele SM3 pe piața asiatică).

Dacă fața lui Renault Latitude se schimbă ușor în raport cu cea a lui Samsung SM5, spatele este aproape identic, elementele constitutive precum plafonul vitrat și stopurile fiind preluate de la fratele coreean. Grila frontală primește însă un desen nou pentru lansarea europeană sub sigla Renault, aceasta amintind de cea a recent-lansatului Lexus LS facelift. Una peste alta, noul Renault Latitude se menține în linia clasică a unui model de segment mare, francezii evitând experimente de design cu potențial de eșecuri precum în cazul lui VelSatis.

Cele câteva detalii legate de interior pe care le dau francezii în primul comunicat de presă pun accent pe soluțiile tehnologice și de confort regăsite la nivelul noului model. Vorbim, astfel, de un interior realizat "la cele mai înalte standarde ale Alianței", pasagerii urmând să beneficieze de un sistem de climatizare tri-zonă, de un pachet audio semnat Bose și chiar de un sistem de ionizare a aerului din habitaclu. Deși nu există încă informații despre motoarele de pe noul model, Renault promite că Latitude va beneficia de "o gamă de motorizări care vor sublinia cu siguranță avantajul noului model în fața rivalilor săi".

Detaliile legate de motorizările noului model nu sunt încă disponibile, urmând să fie făcute publice de Renault după prezentarea oficială a modelului, care va avea loc la Salonul Auto de la Moscova. Publicul din Europa va putea admira formele noului Renault Latitude în cadrul Salonului Auto de la Paris, care va avea loc în luna septembrie a acestui an.

sursa: http://www.automarke...atis-30965.html

[ http://static.automarket.ro/img/db/article/030/965/552582l.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Restul de poze : http://www.automarke...m.php?id=216195

S-a "germanizat" si Reno :D

#2
curentelectric

curentelectric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,239
  • Înscris: 31.05.2007
E faina masina. Dar prea seamana a Honda. Apoi, e super naspa numele asta Latitude pentru o masina. Apoi, ... asta se vrea masina premium ? Reno isi taie singur craca de sub picioare. Ii mananca in cur pur si simplu. Sunt foarte bine pozitionati acolo unde sunt acum si au deja o mare varietate de clienti. Bag seama ca au prea multi bani si n-au ce face cu ei ...
Si Safrane si Velsatis au avut niste vanzari mediocre si au fost gauri negre. Astia pur si simplu nu se invata minte.

Edited by cristi.r, 07 June 2010 - 20:42.


#3
Volvo

Volvo

    BANAT

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,855
  • Înscris: 23.01.2008
superb :inlove:

#4
adish1k

adish1k

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,152
  • Înscris: 17.02.2010
E decent. Dar mie imi cam aduce a Passat :w00t:

#5
aalinn

aalinn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,907
  • Înscris: 25.09.2007
nu prea seamana cu Honda ,mai degraba cu vw
toate marcile vor sa aiba si ele o versiune de lux , macar pentru marketing

#6
paul_kelso

paul_kelso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,983
  • Înscris: 08.08.2005
De aia am zis si eu ca s-a "germanizat", grila parca e luata de pe un Passat b6 :D

#7
extasy_cristU

extasy_cristU

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 466
  • Înscris: 24.01.2008
CE NUME E ASTA?!?!?!?!?!

In rest arata chiar bine,idei cam pe unde se vor invarti preturile din partea  voastra?

#8
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,596
  • Înscris: 21.08.2008
Poze din interior?Motorizari?Ce mai conteaza preturile pe vremurile astea,si asa nu prea sint vinzari...oricum vor fi sub concurenta.

#9
albucatalin

albucatalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 19.11.2009
Da ,toate trebuie sa aibe o masina de lux si toti merg cam pe minus la categoria asta. Velsatis ,ca masina,e super tare,dar designul a dus-o in cap. Performantele se pot compara cu M3. Daca Latitude va fi cel putin la fel de performanta ,plus aspectul, daca pastreaza si dieselul Isuzu,nu poate sa iasa decat ceva bun

#10
dan84

dan84

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,028
  • Înscris: 25.09.2006
Asta cred ca e viitorul Safrane: http://forum.softped...howtopic=676121

#11
andreitdi

andreitdi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 505
  • Înscris: 27.01.2007
saab 9-5/ chevy epica

#12
paul_kelso

paul_kelso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,983
  • Înscris: 08.08.2005

View Postdan84, on 7th June 2010, 22:22, said:

Asta cred ca e viitorul Safrane: http://forum.softped...howtopic=676121

Deși toate informațiile publicate până astăzi de presa internațională au dat ca sigur numele Safrane pentru înlocuitorul de drept al lui Renault VelSatis, numele final al viitorului model Renault de segment mare va fi Latitude.

#13
dan84

dan84

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,028
  • Înscris: 25.09.2006
Mi-am adus aminte ca am in telefon niste poze  facute pe 8 nov 2009 in Pitesti cu o magaoaie care inca nu e in gama Renault! Parea mai mare decat Laguna si de aia m-am mirat ce ar putea fi! Oricum e acoperita!
Scuzati calitatea pozelor!

Attached Files


Edited by dan84, 07 June 2010 - 22:47.


#14
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006
poate e fluence
nici nu mai stiu ce linie are, n`am apucat sa o vad prea bine

#15
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
E laptop Dell sau clona de Chevrolet Epica de la Renault? :w00t:

#16
Dragon Warrior

Dragon Warrior

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,636
  • Înscris: 23.09.2006
saab 9-3 la indigo

Attached Files



#17
ncristi

ncristi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 848
  • Înscris: 10.12.2006
Pot sa jur ca masina sat nu se va vinde in Europa.

#18
Dragon Warrior

Dragon Warrior

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,636
  • Înscris: 23.09.2006
Pe ce juri? Iti pariezi o mana care sa iti fie taiata de la cot?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate