Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Despre PERUSI

- - - - -
  • Please log in to reply
20549 replies to this topic

#16129
deyutza-girl

deyutza-girl

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 26.03.2008

View PostAnutza, on Jan 21 2009, 17:21, said:

Poze cu maimutoii mei, ca sa nu raman de caruta... ^_^


ce draguti... :rolleyes:
unul seamana cu paco la meu...

#16130
perus_lover

perus_lover

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 17.01.2009
perusii au voie grau incoltit?

#16131
mivan2007

mivan2007

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,250
  • Înscris: 18.12.2007

View Postperus_lover, on Jan 23 2009, 15:50, said:

perusii au voie grau incoltit?

Da , vezi pe Anexa cum se prepara semintele.

Nu au voie sa manance semintele umede sau mucegaite( cand le dai sa manance semintele)

Si grau incoltit: WHEATGRASS vezi la pag 857, e un link.



View PostAnutza, on Jan 22 2009, 12:35, said:

Inca nu! Dar nu e timpul pierdut... :P

La cate ai cumparat ....


View Postlusha_miha, on Jan 22 2009, 21:20, said:


Sper sa fie totul bine.
Da e o experiente foarte placuta dar la cate griji mi-am facut eu si pentru pui si pentru parinti.....

Edited by mivan2007, 23 January 2009 - 17:00.


#16132
lusha_miha

lusha_miha

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 02.01.2009
Da, o experienta placuta, dar stresanta.Stau ca pe ace si, de fiecare data cand vin de la serviciu, am groaza de a nu gasi iar un pui fara viata........


Deocamda lucrurile decurg normal.Puiul e bine, si mama.Ne imprietenim cu puiul nou cumparat, Bluy.Inca nu l-am botezat pe puiul din ou, de frica sa nu raman doar cu numele, ca la primul...


Da, le dau grau incoltit, numai planta verde, ce creste din seminte.Inca astept comanda pt. Biogreen. Si toata lumea de la petshopuri imi spune ca blocul de minerale e doar pt. nimfe, nu pt. perusi.Dar o sa mai vizitez si alte shopuri.

#16133
mzm8055

mzm8055

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,460
  • Înscris: 27.10.2007
http://mirela.ecosap.../2009/01/21/37/

Edited by mzm8055, 23 January 2009 - 22:46.


#16134
triplec312

triplec312

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 19.10.2007

View Postmzm8055, on Jan 23 2009, 22:46, said:


nu pot sa cred de ce sunt in stare unii oameni... :cursing:  am citit articolul si sincer va spun ca am inceput sa plang. daca s-ar infiinta Politia Animalelor poate nu s-ar mai intampla asa ceva, poate animalele ar fi lasate in pace.

Edited by triplec312, 24 January 2009 - 00:24.


#16135
lusha_miha

lusha_miha

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 02.01.2009
Trist articolul...........Niste inconstienti fara inima..........

Am si eu o problema, dis de dimineata: mi-a iesit si al doilea pui din ou, mai am 2 oua.Dar mamica e foarte trista.Adica iese sa manance putin, se dezechilibreaza, nu o vad sa bea apa, nici nisip cu calciu, si. nu se mai ciuguleste!!!!!!!!!!!!! Inainte, cand era fara pui, numai cu oua si il avea si pe sot langa ea o vedeam des aranjandu-se. E normal sa fie asa acum? Eu nu cred.Ce pot face? I-am pus mancare, apa si nisip si 2 bucati de oase de sepie prin diferite locuri ale coliviei, ca sa ii fie usor sa le gaseacsa oriunde s-ar duce. Dar se pare ca nu o intereseaza, si se limiteaza numai la seminte. Nici ou, nimic. Dar ma ingrijoreaza tare teaba cu lipsa ciugulitului de pene!      

Sfaturi, va rog frumos! Nu vreau sa imi moara papagalita Gica! si o data cu ea si puii!

#16136
cristyyy

cristyyy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 01.07.2006
buna ziua...stie cineva numarul de telefon domnului Titi Faier??si daca mai are de vanzare perusi dansu???o zi buna

#16137
mivan2007

mivan2007

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,250
  • Înscris: 18.12.2007

View Postlusha_miha, on Jan 24 2009, 08:30, said:

Trist articolul...........Niste inconstienti fara inima..........

Am si eu o problema, dis de dimineata: mi-a iesit si al doilea pui din ou, mai am 2 oua.Dar mamica e foarte trista.Adica iese sa manance putin, se dezechilibreaza, nu o vad sa bea apa, nici nisip cu calciu, si. nu se mai ciuguleste!!!!!!!!!!!!! Inainte, cand era fara pui, numai cu oua si il avea si pe sot langa ea o vedeam des aranjandu-se. E normal sa fie asa acum? Eu nu cred.Ce pot face? I-am pus mancare, apa si nisip si 2 bucati de oase de sepie prin diferite locuri ale coliviei, ca sa ii fie usor sa le gaseacsa oriunde s-ar duce. Dar se pare ca nu o intereseaza, si se limiteaza numai la seminte. Nici ou, nimic. Dar ma ingrijoreaza tare teaba cu lipsa ciugulitului de pene!      

Sfaturi, va rog frumos! Nu vreau sa imi moara papagalita Gica! si o data cu ea si puii!

Baietelul trebuie sa stea pe langa ea, chiar daca nu are acces la cuib.
Numai tin minte daca Kiki se arenja, dar stiu ca si ea era slabita, murdarica , si-n primele zile , nici ea nu manca.
Si eu am infometa'to putin, dar mi-am dat seama ca fac o tampenie.
Dupa ce au crescut puii mai marisori si tipau de foame , a inceput biata de Kiki sa manance orice.





View Postmzm8055, on Jan 23 2009, 22:46, said:

Trist.

Ati citit articolul cu cerbul care la atacat pe vanator(era pe ziarele ro), ce bine ia facut.


View Postcristyyy, on Jan 24 2009, 14:36, said:

buna ziua...stie cineva numarul de telefon domnului Titi Faier??si daca mai are de vanzare perusi dansu???o zi buna

E pe anexa

#16138
le-ul

le-ul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 02.01.2009
Salve! Unde pot gasii si eu Bronchipur?? ca la zooplus nu mai aveau, la mag. animax nu aveau........?

#16139
Anutza

Anutza

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,877
  • Înscris: 21.06.2006

View Postcristyyy, on Jan 24 2009, 15:36, said:

buna ziua...stie cineva numarul de telefon domnului Titi Faier??si daca mai are de vanzare perusi dansu???o zi buna
Titi Faier - 021 331 75 60.  Cel mai bine suni si il intrebi direct daca mai are perusi de vanzare.

View Postle-ul, on Jan 24 2009, 18:31, said:

Salve! Unde pot gasii si eu Bronchipur?? ca la zooplus nu mai aveau, la mag. animax nu aveau........?

La ce Animax ai incercat? Ca parca saptamana trecuta in cel din Orhideea aveau. Si stiu ca si cel din str. Turda era bine aprovizionat. Si astia de la Zooplus nu ti-au zis in cat timp refac stocul? Pentru ca am vazut ca in oferta de pe net inca apare Bronchipur.
Nu stiu ce sa-ti zic unde sa (mai) incerci, oricum tot la vreun pet-shop mai mare...

Edited by Anutza, 24 January 2009 - 17:59.


#16140
le-ul

le-ul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 02.01.2009
Am fost la magazinul animax de la iancului si  nici nu au auzit de el ,magazinul de la piata delfini, nu l-am gasit......am vazut pe forum ca se gaseste la piata moghioros, dar nu stiu cum se ajunge acolo

#16141
LycoSs

LycoSs

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,040
  • Înscris: 21.07.2007

View Postle-ul, on Jan 24 2009, 17:31, said:

Salve! Unde pot gasii si eu Bronchipur?? ca la zooplus nu mai aveau, la mag. animax nu aveau........?

Sera Diropur (pentru diaree la păsări), puteti da comanda pe acest site:
http://www.zooplus.r...opur-50-ml.html

Sera Bronchipur (pentru răceală la păsări), puteti da comanda pe acest site:
http://www.zooplus.r...ipur-50-ml.html

Sera Sanipur (pentru mușcături, zgârieturi, râie), puteti da comanda pe acest site:
http://www.zooplus.r...ipur-15-ml.html

Minerale si Vitamine:

Sera Mineral Plus V, puteti da comanda pe acest site:
http://www.zooplus.r...us-v-50-ml.html

Sera Vitamin Plus V, puteti da comanda pe acest site:
http://www.zooplus.r...us-v-15-ml.html



Sera Diropur: (Agitati sticluta inainte de administrare) apoi adaugati 3 picaturi odata pe zi, timp de 3-5 zile in apa de baut.

Sera Bronchipur: (Agitati sticluta inainte de administrare) apoi adaugati 3 picaturi odata pe zi, timp de 3-5 zile in apa de baut.

Sera Sanipur: Pentru uz extern pe piele sau pe suprafata ciocului daca prezinta cruste in caz de zgarieturi, julituri, muscaturi sau in cazul râiei. Aplicati cu un betisor cu vata cateva picaturi sau direct pe rana cateva picaturi odata sau de doua ori pe zi pana rana sau afectiunea dispare.

Da comanda online, produsul iti vine acasa la usa.

Edited by LycoSs, 24 January 2009 - 18:08.


#16142
Anutza

Anutza

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,877
  • Înscris: 21.06.2006

View Postle-ul, on Jan 24 2009, 19:04, said:

Am fost la magazinul animax de la iancului si  nici nu au auzit de el ,magazinul de la piata delfini, nu l-am gasit......am vazut pe forum ca se gaseste la piata moghioros, dar nu stiu cum se ajunge acolo

Ia de pe site-ul Animax nr de tel. ale magazinelor din Orhideea si Turda, suna acolo si intreaba daca mai au pe stoc - acolo sigur au avut, pt ca am luat chiar eu.

Piata Moghioros este in Drumul Taberei, eu de acolo am luat anul trecut. Mijloace de transport - tramvai 41, autobuze 168, 268, 368, 105 , troleibuze 90, 93.

View PostLycoSs, on Jan 24 2009, 19:07, said:

Da comanda online, produsul iti vine acasa la usa.

... a cata oara, LycoSs, aceleasi informatii...? ;)

Edited by Anutza, 24 January 2009 - 18:28.


#16143
le-ul

le-ul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 02.01.2009
Eu as camnda online....dar nu cred ca mai rezista cici pana atunci........Anutza,tramvaiul 41 ma lasa in piata sau aproape de piata?

#16144
le-ul

le-ul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 02.01.2009
Am gasit aici bronchipur da aici scrie ca este pentru reptile http://www.homepets....roducts_id=1139 .......dar imaginea este la fel ca cea de pe zooplus...e bun?

#16145
le-ul

le-ul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 02.01.2009
L-am comandat, sper sa fie bun acolo scrie si pentru pasari :-)

#16146
mzm8055

mzm8055

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,460
  • Înscris: 27.10.2007

View Postle-ul, on Jan 24 2009, 20:44, said:

L-am comandat, sper sa fie bun acolo scrie si pentru pasari :-)
este pentru mai multe animale mici, inclusiv pasari

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate