Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Publicare rezultate: inainte/dupa

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
Christianopsg

Christianopsg

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 29.06.2007
Deoarece mai toata lumea stie ce trebuie sa faca sa traiasca sanatos, dar n-o face, sa ma apuc si eu de dat sfaturi acum ar fi "obsolete".
Asadar, m-am decis sa public un "inainte/dupa" pentru a se vedea exact efectele benefice ale unui stil de viata natural. Daca imi aduc bine aminte, circula pe net un set de analize ale unui tip care a mancat o luna de zile la McDonalds, si se vedea o inrautatire clara a valorilor de baza. Iata acum si ce se intampla cand alegi sa traiesti cat ok ( zic cat de cat pentru ca uni factori ca poluarea, stresul si lipsa timpului pt mai multa miscare nu pot fi evitati ).

Asadar, timp de 3 saptamani, am...

....renuntat la carne, cel putin teoretic. Cred ca in intreaga perioada am consumat de 2-3 ori carne de peste proaspat prins de tata, 1-2 ori carne de pui si cam atat;
....consumat zilnic legume si fructe. Mai mult fructe, din motive obiective ( lumea nu e obisnuita sa consume legume ).
....incercat sa dorm cat mai mult. Iara lucru greu de facut, in conditiile in care ai meciuri fotbal non-stop si diverse pasiuni pe computer
....sport nu am prea facut, dar de felul meu sunt o fire sportiva, asa ca miscarea cel putin 20 de min pe zi este o caracteristica a mea
....luat 2 pastile pe zi de Shiitake&Maitake de la ProNatura, cunoscute pentru efectul impotriva a nenumarate virusuri si boli ( printre care HIV si cancer ).

Daca cititi pe net, cura de 3 saptamani este durata minima de care corpul omenesc are nevoie pentru a se detoxifica si de a se acomoda cu "noua ordine alimentara" .

Iata excel-ul de care vorbeam, culoarea verde marcand o imbunatatire, cea rosie o inrautatire. Mentionez ca am interpretat o crestere sau scadere catre valoarea medie din interval ca o imbunatatire. Astfel, daca intervalul este de 2-4, am considerat valoarea de 3.2 superioara calitativ celei de 3.4 .
Varsta mea, 25 de ani.

Attached Files

  • Attached File  jpg.jpg   134.92K   20 downloads


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate