Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Decodor Humax Digi-C HD

- - - - -
  • Please log in to reply
958 replies to this topic

#919
amadeus79

amadeus79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,660
  • Înscris: 26.07.2004
intr-adevar a scazut chiria pt receptorul HD, de la 10 ron --> 5 ron.
abonamentul insa nu s-a scumpit.

#920
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,473
  • Înscris: 16.12.2006
Da, chiria la Humax HD1 si Humax HD2 scade de la 10 lei la 5 lei.

Am explicat detaliat aici http://forum.softped...5#entry14859302

#921
adrian1905

adrian1905

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 24.07.2013
Sunteti niste mizeri RCS RDS !!! Am fost sa schimb humax-ul cu kaon pentru ca nu imi mai merge HD-ul de la update-ul vostru tampit. Si cica urmatoarea problema: nu am 2 ani de contract si nu il poate schimba. Bine ca eu platesc HD ca sa ma uit la ce???  Cand m-am dus cu humax-ul dupa update ziceau ca nu au ce sa faca ca ii update-ul de la colegii de la Bucuresti, acuma nici sa il schimbe nu pot desi eu is abonat de vreo 6-7 ani la toate serviciile lor.  Multe urari de "BINE" RCS RDS ! Hotilor

#922
cristi0304

cristi0304

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,058
  • Înscris: 31.05.2010
Renunta la decodorul humax. Dupa aceea faci cerere pen' alt decodor HD in Digicare si cand il vei primi, va fi Kaon (aproape sigur zic unii pe aici). Risti doar sa stai ceva timp fara decodor... dar daca tot nu il poti utiliza pe actualul, tot aia e. Un amic asa a facut de curand. A durat ~ o saptamana.

Stiu, stiu, nu e normal... dar decat sa-ti faci nervi...Posted Image

Edited by cristi0304, 28 March 2014 - 14:36.


#923
tygger14

tygger14

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 28.01.2010
Pai nu poti renunta in momentul in care a venit decodorul comandat?

#924
cristi0304

cristi0304

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,058
  • Înscris: 31.05.2010
Pai citeste ce a scris colegul mai sus...

Edited by cristi0304, 31 March 2014 - 07:41.


#925
nikuniku

nikuniku

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,256
  • Înscris: 04.06.2009

View Postadrian1905, on 28 martie 2014 - 14:22, said:

Sunteti niste mizeri RCS RDS !!! Am fost sa schimb humax-ul cu kaon pentru ca nu imi mai merge HD-ul de la update-ul vostru tampit. Si cica urmatoarea problema: nu am 2 ani de contract si nu il poate schimba. Bine ca eu platesc HD ca sa ma uit la ce???  Cand m-am dus cu humax-ul dupa update ziceau ca nu au ce sa faca ca ii update-ul de la colegii de la Bucuresti, acuma nici sa il schimbe nu pot desi eu is abonat de vreo 6-7 ani la toate serviciile lor.  Multe urari de "BINE" RCS RDS ! Hotilor
Nu te mai enerva degeaba,cat crezi ca o sa dureze sa mierleasca cu un update si Kaon-ul sau Conan-ul cum i-a spus un user nu stiu pe care topic?. Nu dureaza mult si megasoftistii de la rcs il aranjeaza si pe asta. Chiar nu inteleg de ce atunci cand vad ca o gramada de oameni le spune ca au facut o mare prostie cu acele softuri,de ce nu revin?. Eu unul am rezolvat treaba,am luat cam de la ei, mi-am luat ce receptor am vrut eu, si nu au decat sa resofteze cam-ul sa nu pot face ce vreau eu cu receptorul.

#926
alldraku

alldraku

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 17.03.2006

View Postadrian1905, on 28 martie 2014 - 14:22, said:

Sunteti niste mizeri RCS RDS !!! Am fost sa schimb humax-ul cu kaon pentru ca nu imi mai merge HD-ul de la update-ul vostru tampit. Si cica urmatoarea problema: nu am 2 ani de contract si nu il poate schimba. Bine ca eu platesc HD ca sa ma uit la ce???  Cand m-am dus cu humax-ul dupa update ziceau ca nu au ce sa faca ca ii update-ul de la colegii de la Bucuresti, acuma nici sa il schimbe nu pot desi eu is abonat de vreo 6-7 ani la toate serviciile lor.  Multe urari de "BINE" RCS RDS ! Hotilor
OPC,prietene.Platesti un serviciu care nu se poate receptiona cu produsul lor.Se dau banii inapoi pe perioada in care nu ti-a mers,stai linistit.Toata treaba este cum pui problema,sa nu te enervezi degeaba si sa ai acte doveditoare cu reclamatiile.

#927
mhanor

mhanor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,019
  • Înscris: 12.01.2004
bad post

Edited by mhanor, 16 May 2014 - 00:16.


#928
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,619
  • Înscris: 12.02.2008
Am avut astazi treaba intr-un POP, iar angajatul mi-a spus ca in toamna va aparea o noua versiune de soft care va repara greselilePosted Image
Poate este pe bune.

#929
cristi0304

cristi0304

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,058
  • Înscris: 31.05.2010
Posted Image Asta imi aduce aminte de faptul ca anul trecut pe vremea asta imi spunea cineva de la rcs ca va sa vina "curand" o versiune de soft ce va repara greselile la soft-ul humax-ului sd...

Edited by cristi0304, 01 July 2014 - 19:44.


#930
eugen261

eugen261

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 20.01.2010
Buna, nu am decodor hd, in lista 'favorite' se poate numerota posturile in ordinea dorita? Apesi cinci si apare postul dorit nu cel numerotat de rds cu cinci.

#931
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,012
  • Înscris: 20.06.2009
Da. Ți le pui pe televizor în ordinea dorită și nu e nevoie să faci o listă favorită pentru acest lucru, folosești lista direct din tunerul DVB-C.

#932
cycleboy

cycleboy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 09.03.2014
Ce fel de fisiere video recunoaste decodorul Humax hd prin conexiunea usb? Am incercat sa rulez .wmv si nu merge, iar .flv nici macar nu le afiseaza in lista.

P.S. Citeste .mpg care este ceva mai vechi. Oare cu o actualizare a softului s-ar putea citi formatele mai noi?

Edited by cycleboy, 11 November 2014 - 21:32.


#933
catalinhc87

catalinhc87

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 23.12.2014
Am incercat cu 2 Stick-uri unul de 15 Gb altul de 4 Gb si nu vede nimic pe niciunul, nici .jpg nici avi. nici mp3
Imi arata memoria stick-ului si cat ii ocupat 7gb din 15gb... 1.3gb din 4 dar nu imi arata si ce ii pe el pe niciunul.
Daca ma poate ajuta cineva ca nu inteleg problema, de ce nu reda ce ii pe stick daca stick-urile le vede. Va multumesc.

#934
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,012
  • Înscris: 20.06.2009
Frate, pui aceeași întrebare pe topice diferite (lucru interzis de regulamentul forumului), dar, cel mai greșit, unde se discută despre device-uri diferite!!! Până la urmă, ce model de STB ai?

#935
rzv74

rzv74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 533
  • Înscris: 30.09.2014
cutia asta si-a facut update "singura" si ma dispera faptul ca nu pot aranja canalele. nu a aparut nicio solutie? lista de favorite nu renumeroteaza canalele. e o tâmpenie.

#936
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,473
  • Înscris: 16.12.2006
Treci pe Kaon NA1600 HD. Acolo o sa poti sa aranjezi lista exact cum doresti tu. ;)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate