Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri magazin online quickmobile?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn
 Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus
 Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...
 Eroare cloud burn icopy face id

DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...
 

Unde este Mtz?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
130 replies to this topic

#73
taranu

taranu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 622
  • Înscris: 31.01.2006
Eu cred ca tu nu ai inteles ideea topicului.Noi nu sintem justitiari si nici nu stabilim vre-o vina cuiva.Nu e de competenta nostra.Toate posturile sint de bun simt.Incercam sa sustinem un om a carei munca pe aria asta o cunoastem.

#74
MV2Player

MV2Player

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,317
  • Înscris: 04.10.2009
taranu - Sa nu īmi zici ca nu se vedea ca īs ironic :photo:

#75
pif_foto

pif_foto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,852
  • Înscris: 05.06.2007

View Posttaranu, on 30th May 2010, 20:47, said:

Incercam sa sustinem un om a carei munca pe aria asta o cunoastem.
... si chiar incercam sa-l aducem inapoi, aici.
Motivul pt care a plecat Mtz este foarte clar... si acesta nu este spare-me... poate nu ati inteles.
Nu conteaza cu cine s-a "contrat"... oricum nu mesajul lui era pasibil de "flame". Ideea e ca i s-a sters un post in care spunea "pana la urma e parerea lui si trebuie respectata", un post in care se vorbea de respect si asta in conditiile in care Mtz anuntase ca va pleca daca i se mai sterg posturi. Eu nu vad asta ca un "ultimatum", asa cum zicea Celest, ci mai degraba un test, in care Mtz a vrut sa se convinga daca este respectat sau nu de (unii) moderatori.
Daca i s-a sters un post banal, care foarte bine putea sa ramana acolo, ca nu deranja pe nimeni (aproape)... inseamna ca asta s-a dorit: plecarea lui.

#76
mister_rf

mister_rf

    freelancer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,889
  • Înscris: 22.10.2002
Observ ca nu ati inteles ideea. Mtz nu a fost inlaturat, ci singur si-a facut ''hara-kiri''... :D
''Solidaritatea'' este inutila, cine o sa-l ''apere'' in lupta lui cu ''moderatorii'' din noua generatie? Voi?!
Daca un moderator, cu atat mai mult unul la genul masculin, nu poate sa-si sustina punctele de vedere, cu ''armele'' din dotare, atunci ce va face userul simplu? Ai o problema cu cineva? Simplu: sau o  rezolvi prin diferite metode (adaptate functie de persoana/situatie)  sau faci un pas in plus, treci mai departe, viata nu se opreste aici. C'mon, ce ne facem  daca se inchide serverul? :lol:
PS: Inchideti si voi calculatorul si mai iesiti la o bere, ca trece timpul inutil.

Edited by mister_rf, 30 May 2010 - 20:51.


#77
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001

View Postpif_foto, on 30th May 2010, 21:12, said:

Daca i s-a sters un post banal, care foarte bine putea sa ramana acolo, ca nu deranja pe nimeni (aproape)... inseamna ca asta s-a dorit: plecarea lui.
io zic s-o lasi mai incet cu aberatiile si conspiratiile, da?

eu am decis ca s-a sters corect si cu asta am terminat.

Edited by Mtz, 03 June 2010 - 07:21.
adevarul


#78
Maresalul

Maresalul

    Gata cu joaca, la munca!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,346
  • Înscris: 18.09.2007

View Postpif_foto, on 30th May 2010, 18:14, said:

Ii rog pe cei care doresc ca Mtz sa revina aici, sa foloseasca timp de o saptamana (sau cat doresc ei) urmatorul avatar (click dreapta, save target as...) :
Attachment pro_Mtz1.jpg
Dupa faza de azi cu Richelieu, mi s-a cam luat. ;)

#79
Taxon

Taxon

    Cārcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004
mie nu.
parca se repeta o poveste de acum citiva ani, petrecuta pe aria foto.
mai multe nu zic.

#80
cerreal

cerreal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 355
  • Înscris: 05.12.2005
[quote name='mister_rf' post='8272206' date='30th May 2010, 21:26']Observ ca nu ati inteles ideea. Mtz nu a fost inlaturat, ci singur si-a facut ''hara-kiri''... :D
''Solidaritatea'' este inutila,[u] cine o sa-l ''apere'' in lupta lui cu ''moderatorii'' din noua generatie? Voi?[/u]!
...[/quote
oameni suntem toti, cu pareri bune sau gresite, cu reactii bune sau proaste cam asa se scurge viata cu bune cu rele..hai sa nu ne impartim in tabere si nu e un defect sa sustii un om

Edited by cerreal, 30 May 2010 - 22:34.


#81
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Din moment ce ani intregi a postat numai tehnic, si de cateva luni brusc statea numai pe sexy lounge, banuiesc ca a vrut singur o pauza "sa-si traiasca viata", si hai sa disparem cu circ ca asa e frumos. Sa para ca am fost eliminat de oamenii rai, chiar daca a fost ideea mea.

Edited by don_dannielo, 30 May 2010 - 22:18.


#82
extasy_cristU

extasy_cristU

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 466
  • Înscris: 24.01.2008
Ce are a face cu faptul ca statea pe SL???Nu-si mai facea treaba de mod sau dintr-o data incepem sa urmarim pe ce arii activeaza?Si eu daca vreau sa ma bag pe alte arii ma bag si tu la fel si restul la fel indiferent de faptul ca suntem membrii,moderatori sau administratori?Chiar nu inteleg ce are de a face si te rog sa ma luminezi.

#83
Iuliutz

Iuliutz

    Hairmaster

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,405
  • Înscris: 27.01.2005
Sincer, nu am nimic cu nimeni si sunt convins ca nu sunt atat de cunoscut pe forum, cum sunt unii de pe aici.............pe langa MTZ, sunt un fel de John Doe, insa, MTZ cel de acum nu mi se pare MTZ cel de acum 1 an, care posta doar informatii tehnice, utile si la subiect. De cand am citit aria moderata de el l-am admirat si i-am urmat sfaturile.
Pentru acele sfaturi va spun sincer ca mi-as pune avatarul lui dar faza cu richeliu, mi se pare o razbunare nesimtita si ma face sa imi schimb parerea buna pe care o aveam intr-o parere mai putin buna.
Mi-au fost sterse si mie posturi si eu am sters la altii daca nu se incadrau in subiectul discutiei dar niciodata nu am facut-o ca atac la persona sau nu am luat-o personal daca am vazut ca mi-au fost sterse posturile.............in fine.......
Ca idee, sper sa revii printre cei "virtuali" si pe langa asta, sper sa fii vechiul MTZ, cel pe care il cunosteam inainte si pe care il admiram.

PS. poti sa imi stergi si mie postul asta daca consideri ca nu se incadreaza in subiect. Eu nu ma supar. Mersi

Edited by Iuliutz, 30 May 2010 - 22:43.


#84
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,623
  • Înscris: 14.10.2004

View PostTaxon, on 30th May 2010, 22:04, said:

mie nu.
parca se repeta o poveste de acum citiva ani, petrecuta pe aria foto.
mai multe nu zic.

Cu MrFred, parca?!

#85
angel

angel

    Softpedia Viewer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 16.05.2005
da, povestea cu mr fred. dar acolo era mai grav.

adevarul e ca multi forumisti au disparut in neant la un moment dat si nimeni nu le-a mai dus lipsa. Burvi de exemplu, a fost banat pentru un singur post nu neaparat pentru toata istoria lui :) A fost la moda pe vremea lui insa nu am mai auzit pe nimeni sa il mai pomeneasca acum. Si la fel ca Mtz, vor mai fi si altii care vor veni, poate cu aceleasi cunostinte ca si el.

Asa ca...e doar un om, cu alegerile lui si deciziile lui. Si eu l-as vrea inapoi pe forum din motivul ca e user vechi si are multe posturi utile in domeniu insa daca a decis sa se mai deconecteze si el de la matrice...ramane alegerea lui si gata.

Edited by angel, 31 May 2010 - 08:44.


#86
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,267
  • Înscris: 22.07.2005
Da, bun si ce noi nu putem sa-l sustinem si sa-i aratam ca munca lui lasa urme?
Nu e ok sa cautam vinovati, cred ca m-am cam pripit cand am aratat cu degetul...

#87
CatalinHonda

CatalinHonda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 632
  • Înscris: 14.09.2009
Imi pare rau pentru cele intamplate. Mtz a sarit sa ma ajute cand am avut nevoie, fara niciun fel de obligatie, fara sa ma cunoasca. Pentru asta si pentru tot ceea ce a facut el pe aria Video, ii multumesc.

#88
MV2Player

MV2Player

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,317
  • Înscris: 04.10.2009
Prea multa suparare, din ce citesc pe topicul asta (si pot sa zic ca si eu vreau sa se īntoarca Mtz) observ cāteva persoane care cred ca obligatoriu pe softpedia totul trebuie sa fie corect/perfect
Tuff Luck
- De parca eu nu mi-asi dori ca domeniul softpedia sa nu mai fie sluga lui Basescu
- De parca eu nu mi-asi dori ca RDS sa nu mai fie protejat - si pus la pastrare ca o fetita virgina > numai buna sa astepte tiganul cu BMW
Toate cele bune

#89
pif_foto

pif_foto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,852
  • Înscris: 05.06.2007

View PostCelest, on 30th May 2010, 20:46, said:

io zic s-o lasi mai incet cu aberatiile si conspiratiile, da?
Te rog sa ma scuzi ca mi-am permis o parere aberanta. Eu chiar cred ceea ce spun si in anii astia de cand activez pe aria video am fost lasat sa imi spun parerea si cu toate ca poate, ca un umil user, la un moment dat am aberat, nu mi s-a vorbit pe un ton atat de impunator. Imi cer scuze deca am gresit cu ceva, daca vrei sa nu mai postez in topicul asta as prefera sa-mi spui, decat sa primesc vreo masura disciplinara, pt ca nici mie nu imi place sa scriu ceva si dupa aceea sa imi fie sters. In afara de Mondeo (pe care il stie toata lumea ca are "gura mai mare", desi e baiat bun si a venit intotdeauna si cu informatii utile) nu am mai auzit ca cineva sa aiba posturi sterse pe aici.
Personal regret ca nu am si eu posibilitatea de a vorbi pe privat cu Mtz asa cum poti tu pentru ca mi-as dori sa am printre prieteni, virtuali sau reali, oameni pe care te poti sprijini cand ai nevoie si care iti dau sfaturi pertinente.
Vad ca a mai scris la el pe blog, deci il mananca degetele sau poate ca mai are ceva de spus... :)

@Maresalul, tot respectul pt ce ai postat pe alte arii... pot folosi la semnatura replica ta (Tot pierdem valori, ramanem cu... politicienii...)?

L.E. Cat despre richelieu, asa cum eu si multi altii "nu i-am vazut" posturile, probabil ca si mai multi nu au vazut ca i-au fost sterse. Oare cum o fi dat peste acest topic "intern", ca in rest nu l-am vazut pe aria video?
L.E.2 Poate nu ati inteles, eu deja nu mai caut "nod in paura" la intrebarea DE CE, pt ca mie imi este foarte clar raspunsul. Acum incerc sa-l conving pe Mtz sa revina, pt ca este nevoie de el aici.
        Am mai spus-o si o repet: aria video inseamna GunX si Mtz... si toti de aici stiu asta.

Edited by pif_foto, 31 May 2010 - 16:04.


#90
atlet1305

atlet1305

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 22.09.2006

View Postpif_foto, on 31st May 2010, 16:00, said:

Am mai spus-o si o repet: aria video inseamna GunX si Mtz... si toti de aici stiu asta.
Subscriu!
Da oare cum putem noi userii simpli sa-l facem sa inteleaga ca este nevoie de el aici?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate