Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 

Unde este Mtz?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
130 replies to this topic

#55
Maresalul

Maresalul

    Gata cu joaca, la munca!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,346
  • Înscris: 18.09.2007

 Celest, on 29th May 2010, 12:03, said:

Aveti postul [...] needitat
Sa-mi bag... :)

Mtz, trezeste-te omule!
Ce-ai scris acolo nu intra la "depune putin efort intelectual in conceperea unui post", cum se lamenta unul pe aici.
E chiar balarie. :)

Noi, muritorii de rand, luam "vacanta" pentru asa ceva. :samui:

Fii barbat, lasa pârtagul si continua-ti munca pe aria unde faci treaba excelenta iar userii te respecta.

Edited by Maresalul, 29 May 2010 - 12:47.


#56
florinpedros

florinpedros

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 19.03.2008
Adevarul cind ai valoare , nu vrei altceva decit respect. Poate ca si timpurile fac sa fie lumea incordata.
Asta poate observati si voi in viata de zi cu zi. La un moment dat ajungem la saturatie. Respect Mtz pentru tot ,
si chiar speram sa revii , fii intelept. Si asa avem prea putine bucurii in timpurile astea. Nu mai cumparam produse RO?

#57
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,275
  • Înscris: 22.07.2005
Tot respectul pentru tine Mtz, forumul inseamna oameni destepti si bine pregatiti, adunati la un loc si pregatiti sa te ajute. Oameni ca tine sau ca Astru (de ex.) sunt destul de greu de gasit si in spatiul virtual, dar si in realitate. Iti respect si inteleg decizia de a te retrage, insa nu pot sa nu sper sa te intorci doar pentru noi...

Ai facut si tu o greseala, nu ar fi trebuit sa intri in argumente cu mahalagiul asta de spare-me...

Voi continua sa te votez in Top 100, de cate ori voi citi un post de-al tau de care voi fi avut nevoie...

#58
Paul_l

Paul_l

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,287
  • Înscris: 27.12.2004
L=am cunoscut pe Mtz personal doar trecator. Sustin parerea lui Mister_RF ca Mtz a luat prea in serios un spatiu virtual prea plin de orgolii romanesti. Sper sa revina aici unde poate ajuta cu experienta sa.

#59
eqqie

eqqie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 27.10.2005
WTF !!! pentru atata trebuia sters un post? :huh:
Nu inteleg unde e problema... E un schimb de replici, putin sarcasm dar atat. Nu am gasit nici o jignire sau altceva.
Ca sa intelegeti contextul cititi incepand de aici.
Daca va uitati la timpii de postare se poate vedea de unde a fost sters postul.

Btw: spare-me nu avea dreptate, sunt prea multi nesimtiti care parcheaza "in graba", ce e acolo e o parcare facuta la nesimtire nu la graba, in purul spirit romanesc "lasa ca n-are nimic, merge si asa". Am patit-o de multe ori si la un moment dat cred ca am sa rup o oglinda asa "din greseala" la un "grabit" dinasta. Dar deja o dau in off-topic, cititi acolo ca e interesant...

Edited by eqqie, 29 May 2010 - 23:39.


#60
Maresalul

Maresalul

    Gata cu joaca, la munca!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,346
  • Înscris: 18.09.2007

 eqqie, on 29th May 2010, 23:38, said:

WTF !!! pentru atata trebuia sters un post? :huh:
[...]
Btw: spare-me nu avea dreptate,
Nu conteaza cine avea dreptate. Important e aspectul ca doi moderatori s-au contrat in vazul tuturor.
Si nu degeaba au o arie speciala, unde-si spala rufele feriti de ochii gloatei softpediste.

Daca doi politisti se bat in plina strada, cu toate televiziunile "pe ei", crezi ca mai conteaza care avea dreptate?


@richelieu, ;)

 floraur, on 29th May 2010, 20:36, said:

Oameni ca tine sau ca Astru (de ex.)
http://forum.softped...p;#entry8268832

:confused:

Edited by Maresalul, 30 May 2010 - 00:13.


#61
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,295
  • Înscris: 25.04.2006
Daca aveti curiozitatea sa cititi posturile lui spare-me si atitudinea lui generala veti avea o mica revelatie despre ce s-a intamplat de fapt. Acea "cearta" a fost probabil doar picatura care a umplut paharul, nu va luati de postul in sine. Eu evit sa dau pe anumite arii tocmai din cauza moderatorilor respectivi si nu vreau sa risc aiurea warninguri, nu sunt in pozitia in care era Mtz.
Pe softpedia au mai aparut in ultimele luni si moderatori facuti peste noapte, care sunt foarte zelosi si plini de ei. Am vazut unul cu 300 de posturi si cand am intrebat cum de s-a ales cu functia de mod, mai sa mi-o iau, asa ca...
Tot respectul pentru majoritatea mozilor (prea multi, clara_spiele, crysty2k5, antinari si mister_rf sunt cateva exemple) si supermozilor (mufa, Celest), dar undeva ceva nu este in regula.
PS: Sa fiu drept, s-a facut ceva bun, l-au scos pe gtk de la moderare...  :first:

Edited by SuperDuper, 30 May 2010 - 07:31.


#62
Maresalul

Maresalul

    Gata cu joaca, la munca!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,346
  • Înscris: 18.09.2007

 SuperDuper, on 30th May 2010, 07:27, said:

Daca aveti curiozitatea sa cititi posturile lui spare-me si atitudinea lui generala veti avea o mica revelatie despre ce s-a intamplat de fapt.
Am avut meciuri cu el :boxing: chiar la categoria grea, as zice. El mod, eu pp, normal ca am fost facut ko, cu "spitalizare" de 7 zile.  <_<
Insa cand mi-am revenit din pumni am aruncat niste ocheade peste posturile lui si nu mi s-a mai parut bau-bau. Chiar face treaba buna, curatand forumul de multe gunoaie.

Revenind ontopic: amandoi au gresit acolo, dar sunt oameni, nu roboti.
Asta trebuie sa inteleaga Mtz.

Edited by Maresalul, 30 May 2010 - 08:24.


#63
djkrys5

djkrys5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 18.02.2005
Ce pot sa spun ..mare mare pacat!
Si eu ma numar printre cei care au ajuns pe acest forum datorita ariei video si in special lui Mtz !
De cuantificat contributia lui Mtz cred ca nici nu se pune vorba , e un adevarat guru in domeniu.
As propune celor care il cunosc mai bine si tuturor care ii simt lipsa sa-l determinam sa se intoarca, poate numarul celor care il vor ruga il vor determina sa revina !

#64
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,275
  • Înscris: 22.07.2005

 richelieu, on 30th May 2010, 00:52, said:

Ideea e ca moderatorul a tratat un potential flame...

Pai imi cer scuze insa flame face spare-me, pana la urma ce inseamna notiunea asta de "flame" decat scandal?! Pai cand folosesti sintagme perfect legale din punct de vedere a regulamentului, dar foarte agresive ca "aberezi cu gratie" sau " sau "esti penibil... jenant de penibil,", "esti ipocrit", etc, apoi tot el acuza pe toata lumea de jigniri.

Daca se citesc ultimile trei pagini de pe acel topic, o sa vedeti ca atitudinea este gresita si trebuia sa se stopeze din pripa tot scandalul. Eu am postat acolo doua posturi, dupa care am evitat sa intru in dispute, dar tonul m-a iritat foarte tare, cu toate ca argumentele sunt intradevar bazate pe lucruri cat se poate de relevante. Acum nu stiu cat de important este sa spui ceva corect intr-o maniera aroganta si dispretuitoare, eu consider ca cei care fac acest lucru ar trebui faultati din start.

Din cate vad eu, cam toata lumea are cate ceva cu spare-me, probabil ca suntem toti nebuni si cu probleme...

Edited by floraur, 30 May 2010 - 11:01.


#65
maddogg

maddogg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 674
  • Înscris: 25.11.2004
Mtz, te asteptam inapoi ! :first:

PS: in citroenul ala te mai urci prin stanga numai daca il atingi cu bagheta magica sa-l transformi in vreun lamborghini.

#66
pif_foto

pif_foto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,852
  • Înscris: 05.06.2007
Ii rog pe cei care doresc ca Mtz sa revina aici, sa foloseasca timp de o saptamana (sau cat doresc ei) urmatorul avatar (click dreapta, save target as...) :
Attached File  pro_Mtz1.jpg   27.21K   5 downloads

#67
paulvanorton

paulvanorton

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,643
  • Înscris: 03.02.2007
:OK:

#68
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,295
  • Înscris: 25.04.2006
Cred ca este silly, dar...

#69
Pompierul

Pompierul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 05.06.2006
:OK:

#70
giuli

giuli

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 30.09.2004
:OK:

Edited by giuli, 30 May 2010 - 19:09.


#71
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,366
  • Înscris: 01.12.2001
Tot respectul meu pt Mtz care m-a ajutat cu batranul meu Eboda555.
O coincidenta: s-a inscris exact dupa un an (1 dec 2002) dupa ce m-am inscris eu pe SoftNews (acum SoftPedia - 1 dec 2001).
Oare varsta lui ce apare in profil e adevarata? Iun-21-1911

#72
MV2Player

MV2Player

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,317
  • Înscris: 04.10.2009
De câteva zile am idea asta > îi pacat sa moara neatinsa
Din ciclul > gândurile mele îs o poveste:
Nu îi mai simplu sa se repuna toate mesajele si sa dam vina pe spare-me, din ce am vazut > îi baiat mare > nu se supara, oricum sunt destule persoane avertizate care "abuzeaza" de el saptamânal > facând câte un topic > ironic (cum altcumva): Spare-me face abuz...
Îi pentru binele tuturor, spare-me se face solidar cauzei > ca pensionarul crizei
Toate cele bune

Edited by MV2Player, 30 May 2010 - 19:34.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate