Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?
 Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...
 Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa
 Stimulente AJOFM

Cumparare auto cu nr Germania afl...

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 

Cumparaturi Parndorf

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#1
waky

waky

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 24.03.2007
Voi merge si eu in Austria, Viena peste o sapt si as vrea sa fac ceva cumparaturi(haine and stuf), va rog sa ma ajutati cu ceva sugestii. Are rost sa merg pana la Parndorf? sau mai bine stau in Viena. Astept ceva pareri si sugestii.

#2
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
De la Viena pana la Parndorf sunt ~45 de km catre Ungaria. Daca mergi cu masina treci pe langa Parndorf oricum. ;)

#3
waky

waky

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 24.03.2007
Da stiu, eu voi merge cu trenul. Am cautat pe net si am gasit un bus pana la parndorf cu 7 e dus intors. Eu ma refeream daca gasesc ceva interesant si daca merita sa fac drumul acela sau mai bine caut in Viena.

#4
Ciuprecator

Ciuprecator

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 04.03.2010

 waky, on 27th May 2010, 13:32, said:

Da stiu, eu voi merge cu trenul. Am cautat pe net si am gasit un bus pana la parndorf cu 7 e dus intors. Eu ma refeream daca gasesc ceva interesant si daca merita sa fac drumul acela sau mai bine caut in Viena.


Parerea mea e ca nu se merita. Mariahilferstrasse e de baza. Preturi mai mici, produse mai noi.

#5
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006

 Ciuprecator, on 27th May 2010, 14:58, said:

Mariahilferstrasse e de baza.
+1. ;)

#6
valentinag

valentinag

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 10.08.2007
Eu zic ca depinde!Pe Mariahilfer strasse nu gasesti reduceri mereu,au si ei perioade,in Parndorf sunt reduceri tot timpul.Bineinteles ca nu la toate produsele,dar sunt.Mai bine te duci in inspectie vezi ce si cum si te hotarasti in functie de ce gasesti.Asta daca ai timp de umblat evident!

#7
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
Mariahilferstrasse clar next week. Nu sunt mari reduceri la Parndorf.

#8
Buhani73

Buhani73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 803
  • Înscris: 05.11.2008
de SCS nu zice nimeni nimc??? ;)

#9
waky

waky

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 24.03.2007
Problema este ca eu voi sta in Viena o saptaman, de Duminica dim pana Vineri seara. Eu pot sa merg doar Duminica deci sper sa fie deschis, in rest pe Strasse merg spre seara. Vreau sa mi cumpar cateva chestii, nu vreau sa cumpar haine neaparat cu 10 euro dar sa fie o reducere substantiala fata de Romania.

#10
Ciuprecator

Ciuprecator

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 04.03.2010

 waky, on 28th May 2010, 09:55, said:

Problema este ca eu voi sta in Viena o saptaman, de Duminica dim pana Vineri seara. Eu pot sa merg doar Duminica deci sper sa fie deschis, in rest pe Strasse merg spre seara. Vreau sa mi cumpar cateva chestii, nu vreau sa cumpar haine neaparat cu 10 euro dar sa fie o reducere substantiala fata de Romania.


Duminca toate magazinele sunt inchise (si Parndorf). Sambata sunt deschise pana la 17:00 sau 18:00. De luni pana vineri in general pana la 19:00 sau max 19:30.  Momentan nu e sezon de reduceri. Hainele ieftine sunt in general mai ieftine decat in romania. Succes :)

Off-topic: eu ma intreb daca mai vine cineva in Austria sa si viziteze (altceva decat magazinele) :D

#11
waky

waky

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 24.03.2007
Eu merg in interes de seviciu. Am fost in Viena am si viiztat, am vizitat si Austria asa in mare. Ma gandesc sa merg in vara - toamna intr o statiune montana. Propuneti ceva interesant si la un pret rezonabil.

#12
Louie-Anderson

Louie-Anderson

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,472
  • Înscris: 08.04.2010
Da , poti merge la SCS .
Reduceri nu prea sunt .
Pierzi cam o zi in SCS . Sunt foarte multe magazine .
Cred ca mai multe ca-n Parndorf .

#13
Buhani73

Buhani73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 803
  • Înscris: 05.11.2008

 Louie-Anderson, on 29th May 2010, 23:03, said:

Da , poti merge la SCS .
Reduceri nu prea sunt .
Pierzi cam o zi in SCS . Sunt foarte multe magazine .
Cred ca mai multe ca-n Parndorf .


aia ziceam si eu.SCS  e mult mai tare si prinzi in ian-feb sau iulie august reduceri adevarate nu porcarii ca la noi

#14
vata_pa_batz

vata_pa_batz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,602
  • Înscris: 28.07.2004
Aiurea! SCS si Mariahilfer ofera mai mult produse pentru buzunare strimte. Parndorf in schimb ofera marci cu renume mondial, dar evident nu pentru toate buzunarele. Toate trei variantele ofera citeva marci renumite gen Esprit, care insa comparate 1:1 ies mai ieftin in Parndorf. Ar fi bine sa nu comparati mere cu pere. Cu alte cuvinte, cine-si permite numai H&M sau C&A nu are ce cauta in Parndorf. Cine cauta Strenesse, gaseste mai ieftin in Parndorf

#15
ioanaisa

ioanaisa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 02.06.2010
cei care ati fost in scs...sunt reduceri in iulie? merg de pe 1 pana pe 7 si vreau sa stiu daca sunt preturi bune la marci destul de bune nu numai h&m si c&a
cam cat ati cheltuit acolo?

#16
Buhani73

Buhani73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 803
  • Înscris: 05.11.2008
cat am cheltuit????!!!cat vrei atat cheltui...
in iulie si august sunt reduceri la haine de vara.
si acuma de preturi-mie imi convine sa dau 3-10 euro pe un tricou sau o camasa chiar si c&a ca oricum o port o vara.pt ce sa dau 50 de euro pe ea chiar si daca e cine stie ce firma??ca tot bumbac chinezesc e....daca altul are alte pretentii...foarte bine...sa dea...eu nici intr-un caz!

#17
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

 vata_pa_batz, on 1st June 2010, 23:14, said:

Aiurea! SCS si Mariahilfer ofera mai mult produse pentru buzunare strimte. Parndorf in schimb ofera marci cu renume mondial, dar evident nu pentru toate buzunarele. Toate trei variantele ofera citeva marci renumite gen Esprit, care insa comparate 1:1 ies mai ieftin in Parndorf. Ar fi bine sa nu comparati mere cu pere. Cu alte cuvinte, cine-si permite numai H&M sau C&A nu are ce cauta in Parndorf. Cine cauta Strenesse, gaseste mai ieftin in Parndorf

Si cu toate astea, e mai plin de buzunare stramte la Parndorf decat la SCS.

#18
vata_pa_batz

vata_pa_batz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,602
  • Înscris: 28.07.2004

 denky, on 2nd June 2010, 18:01, said:

Si cu toate astea, e mai plin de buzunare stramte la Parndorf decat la SCS.

Ceva statistici, cifre...?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate