Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...
 Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?
 Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 

accident

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
djlex

djlex

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 25.08.2009
Acum o saptaman din  pacate am avut un accident. Am cazut urat pe un picior la football si mi-am rupt ligamntul incrucisat anterior. Acuma pe data de 4 iunie sunt programat pentru RMN. Asta inseamna ca voi fi operat prin iulie-august aproximativ. M-am informat despre perioada de repaus si recuperare dupa operatie si ar trebui sa dureze intre 4-6 luni. Dupa aceasta pauza as vrea sa continui sa fac culturism si sport de contact muay thai. Imi puteti spune careva daca mai este posibil asa ceva in caz in care operatia decurge bine?
Va multumesc mult!

#2
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
La sfarsitul perioadei de recuperare iti v-a comunica medicul aceste date in functie de cum decurge operatia,  recuperarea si cum considera el.

Edited by GlobalMods, 20 May 2010 - 21:32.


#3
djlex

djlex

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 25.08.2009
Imi pare rau pentru absenta mea. MI-am pierdut parola. In fine....am fost operat dar nu de ligamente ci de menisc. Rezultatul rmn-ului a fost ruptura LIA completa si ruptura de menisc inter si extern. Au trecut 4 luni de la operatie si sunt multumit.
Anul vitor tot in vara trebuie sa fiu supus operatiei rupturii de ligament. De ce atat timp? Din cauza ca nu am cartilaginele dezvoltate complet iar riscul unei operatii in momentul de fata este cresterea piciorului stramba spre interior sau exterior. Sunt suparat deoarece trebuie sa astept atat ca sa ma apuc din nou de muay thai.....dar in acelasi timp bucuros pentru ca doctorul mi-a explicat foarte bine cum sta treaba si care sunt riscurile daca ma grabesc.
Cu respect alex!

Edited by GlobalMods, 28 October 2010 - 12:55.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate