Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Neo Marmaras

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#37
ariel71

ariel71

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 08.08.2007
Salutare tuturor, iubesc Grecia de oriunde si abia astept sa plecam anul acesta pe 1 septembrie....am un pic de emotii deoarece anul acesta eu m-am ocupat de gasirea locatiei si am ales Avra Apartments in Neos Marmaras langa plaja Paradisos....va rog mult care stiti ceva mai mult despre aceasta locatie sa-mi spuneti daca am facut o alegere buna sau....macar ma pregatesc mental de reprosurile prietenilor.
Multam mult !

#38
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View Postariel71, on 25 iunie 2014 - 10:59, said:

Salutare tuturor, iubesc Grecia de oriunde si abia astept sa plecam anul acesta pe 1 septembrie....am un pic de emotii deoarece anul acesta eu m-am ocupat de gasirea locatiei si am ales Avra Apartments in Neos Marmaras langa plaja Paradisos....va rog mult care stiti ceva mai mult despre aceasta locatie sa-mi spuneti daca am facut o alegere buna sau....macar ma pregatesc mental de reprosurile prietenilor.
Multam mult !

Ţi-am răspuns pe topicul Halkidiki.

#39
taxero

taxero

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 25.11.2018
cum este plaja din neos marmaras este buna pentru  snorkeling ???? avem ce sa vedem daca ne bagam acolo la scufundari???

#40
Bosley

Bosley

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,190
  • Înscris: 19.07.2007

View Posttaxero, on 14 februarie 2019 - 11:09, said:

cum este plaja din neos marmaras este buna pentru  snorkeling ???? avem ce sa vedem daca ne bagam acolo la scufundari???
Plaja principala din neos marmaras este cu nisip fin, agitatie, ingusta.
Are parte cu beach bar-uri cu sezlonguri si parte la liber cu sezlonguri personale cearsafuri.
Nu cred ca ai de ce sa faci snorkeling acolo ...

#41
taxero

taxero

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 25.11.2018
eu ochisem zona de linga port  unde  dince vad pe google msps sunt stinci in apa unde pe linga terenul de fotbal se vede un mal stincos acolo  eram curios daca are cineva poze si daca apa este limpede

Edited by taxero, 15 February 2019 - 16:38.


#42
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,853
  • Înscris: 04.07.2010
Sigur poţi face snoekeling acolo. Exact în acel loc am mers în 2008 ca să vedem cum arată plaja din sudul oraşului. Terenul de fotbal e în spate, iar pe plajă în acel loc se repară bărci. Dacă nu te deranjează atmosfera de "dezordine de şantier", atunci eu zic că e un loc bun de snorkeling. Nu am intrat în apă, dar sunt îndeplinite toate condiţiile pentru viaţa marină. Din păcate era cam pe seară, iar soarele cădea cam pieziş din faţă, aşa că nu mi-am putut da seama cât de limpede e apa în zona portuleţului. Dar la mal, unde veneau văluleţe micuţe, era limpede precum cristalul, ceea ce mă face să cred că şi în zona cu stânci e vizibilitate bună.
Plaja, pe lângă resturile alea urâte ce sunt necesare reparării bărcilor, e de nisip fin, dar amestecat cu pietre, adică acceptabil. Nu sunt şezlonguri în zona aia, dar e suficient loc de parcare, iar avantajul major e că de acolo urcă o străduţă în oraş, şi chiar la începutul străduţei era un minimarket. Ce bună a fost îngheţata Scandal de acolo !
Aaa, şi încă ceva, după-amiaza se vede Porto Carras în plin soare !


Sănătate şi toate cele bune !

Edited by OvidiuNS, 15 February 2019 - 18:19.


#43
taxero

taxero

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 25.11.2018

View PostOvidiuNS, on 15 februarie 2019 - 18:18, said:

Sigur poţi face snoekeling acolo. Exact în acel loc am mers în 2008 ca să vedem cum arată plaja din sudul oraşului. Terenul de fotbal e în spate, iar pe plajă în acel loc se repară bărci. Dacă nu te deranjează atmosfera de "dezordine de şantier", atunci eu zic că e un loc bun de snorkeling. Nu am intrat în apă, dar sunt îndeplinite toate condiţiile pentru viaţa marină. Din păcate era cam pe seară, iar soarele cădea cam pieziş din faţă, aşa că nu mi-am putut da seama cât de limpede e apa în zona portuleţului. Dar la mal, unde veneau văluleţe micuţe, era limpede precum cristalul, ceea ce mă face să cred că şi în zona cu stânci e vizibilitate bună.
Plaja, pe lângă resturile alea urâte ce sunt necesare reparării bărcilor, e de nisip fin, dar amestecat cu pietre, adică acceptabil. Nu sunt şezlonguri în zona aia, dar e suficient loc de parcare, iar avantajul major e că de acolo urcă o străduţă în oraş, şi chiar la începutul străduţei era un minimarket. Ce bună a fost îngheţata Scandal de acolo !
Aaa, şi încă ceva, după-amiaza se vede Porto Carras în plin soare !


Sănătate şi toate cele bune !
am fost o singura data in neos marmaras nu stiu plaja,  din cite vad locul de linga port este  bun de snorkeling si  este in aopierea plajei  
inca  oscilez intre  neo marmaras porto koufo si kalamitsi

Edited by taxero, 15 February 2019 - 18:27.


#44
lyvyuk

lyvyuk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 26.01.2008

View Posttaxero, on 15 februarie 2019 - 18:26, said:

am fost o singura data in neos marmaras nu stiu plaja,  din cite vad locul de linga port este  bun de snorkeling si  este in aopierea plajei  
inca  oscilez intre  neo marmaras porto koufo si kalamitsi
recomand cu caldura Toroni de langa Porto Koufo sau chiar coasta de est unde plajele sunt superbe incepand cu Sikia.

#45
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,853
  • Înscris: 04.07.2010

View Posttaxero, on 15 februarie 2019 - 18:26, said:

... din cite vad locul de linga port este  bun de snorkeling si  este in aopierea plajei ...

Cum am zis, plaja e acceptabilă acolo, ba chiar cam improprie şi fără şezlonguri. Dar poţi combina părţile bune, adică să stai pe plajă vreo sută de metri mai la sud, unde plaja devine adevărată, şi pentru snorkeling te deplasezi per pedes pe malul apei până la stânci.
În Kalamitsi am făcut şi plajă şi baie (vreo câteva ore într-o zi), nu m-a interesat snorkelingul, dar sunt două golfuri pitoreşti, înconjurate de faleze şi cu multe stânci, deci sigur sunt locuri bune de snorkeling. Însă Kalemitsi e practic un cătunel, nu mi-ar plăcea să am cazarea acolo. Adică mie mi-ar plăcea, dar soţiei nu. Despre Porto Koufo şi Toroni ştiu doar din auzite şi din ceva poze, sunt cam izolate în sud-vest. Pot fi pe gustul tău, dar eu zic că Neos Marmaras e oraş mai mare, adică ai destule de făcut, nu te plictiseşti. Plus că e mai bine situat dacă vrei să explorezi câte o plajă - două noi în fiecare zi. Şi să nu uităm că din Neos Marmaras se fac croazierele Toroneos.


Sănătate şi tcb !

#46
taxero

taxero

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 25.11.2018

View PostOvidiuNS, on 15 februarie 2019 - 19:03, said:


Cum am zis, plaja e acceptabilă acolo, ba chiar cam improprie şi fără şezlonguri. Dar poţi combina părţile bune, adică să stai pe plajă vreo sută de metri mai la sud, unde plaja devine adevărată, şi pentru snorkeling te deplasezi per pedes pe malul apei până la stânci.
În Kalamitsi am făcut şi plajă şi baie (vreo câteva ore într-o zi), nu m-a interesat snorkelingul, dar sunt două golfuri pitoreşti, înconjurate de faleze şi cu multe stânci, deci sigur sunt locuri bune de snorkeling. Însă Kalemitsi e practic un cătunel, nu mi-ar plăcea să am cazarea acolo. Adică mie mi-ar plăcea, dar soţiei nu. Despre Porto Koufo şi Toroni ştiu doar din auzite şi din ceva poze, sunt cam izolate în sud-vest. Pot fi pe gustul tău, dar eu zic că Neos Marmaras e oraş mai mare, adică ai destule de făcut, nu te plictiseşti. Plus că e mai bine situat dacă vrei să explorezi câte o plajă - două noi în fiecare zi. Şi să nu uităm că din Neos Marmaras se fac croazierele Toroneos.


Sănătate şi tcb !
exact asta fac cei care nu fac snorkeling pe plajaa amenajata si eu cu fimiuu si ceilati  copii mergem la stinci din ce vad nu sunt asa departe

#47
Bosley

Bosley

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,190
  • Înscris: 19.07.2007
Pentru cazare Neos Marmaras si Toroni sunt mult mai ok cu un plus ptr primul din punct de vedere al vietii de noapte.
Mai multe taverne, magazine. De avut in vedere pentru Neos Marmaras cazare cu loc de parcare (e o nebunie seara pe acolo).
Pentru snorkeling Portfo Koufu, Toroni cat si Kalamitsi(in zona sudica unde e o insulita) sunt recomandate.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate