Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

America de sud

- - - - -
  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#73
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,612
  • Înscris: 28.04.2005
Da, si la guia sunt abonata. Si la urlaubguru. Si evident la holidaypirates. Si-am vazut ca si Imperator le mai publica. :D


Vreau bilete ieftine in August-Dec!
Rant off. :P

#74
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,612
  • Înscris: 28.04.2005
Posted Image Am cumparat bilete! Madrid - Lima + Rio - Londra: 725 euro (pt 2 persoane). Posted Image
Traiasca prietenii de la TAM. Sper sa fie ok! Acum... planning time!

Deja am vreo 20 versiuni, care mai de care mai simple sau ma complicate.

Edited by Dev, 23 April 2013 - 21:44.


#75
alexxxxx

alexxxxx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 06.02.2004
Felicitari!
Partea proasta o reprezinta pretul biletelor one-way dintre Lima si Rio, care costa cam cat ai dat pe biletele "mari", asta daca nu ai timp si ficati s-o iei overland...
Ajung si eu de revelion in Chile si Bolivia cu "oferta" Air France la Premium Economy de acum ceva timp... Iar LAN are niste preturi de bun simt daca biletele sunt luate din timp, pe rutele interne...
In ce luna te duci?

#76
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,612
  • Înscris: 28.04.2005
Da, stiu, nu-s prea placute preturile Posted Image.
Am investigat situatia si cel mai ieftin pare ca ies cu LAN south america air pass. Lima - Arequipa (sau Juliaca) + Cuzco - Lima + Lima - Sao Paolo. Inca 900 euro pt amandoi. De la Sao Paolo ori zburam la Rio (cam 100 euro), ori cel mai probabil o luam cu busul pentru ca vreau cateva zile in Ilha Grande (sau undeva la plaja).

Initial am vrut cateva zile in Pantanal dar m-au enervat astia cu preturile lor si in plus ghidul pe care-l vroiam nu e liber in perioada aia. Deci in caz ca nu ma razgandesc brusc, iese din discutie.
Bine, dupa cum ziceam, trebuie sa-mi fac ordine in idei mai intai, de vrut vreau multe dar am doar 23 de nopti asa ca trebuie sa impart cu atentie timpul.

Fain ca mergi in Chile. Si eu ma gandeam la Bolivia dar cred c-o las pt alta data.

(aproape toata) luna septembrie.

Ah, ca mi-am adus aminte. Ofertele au fost semnalate de vineri seara. De atunci m-am tot hotarat si ras-hotarat de cateva ori si n-am luat bilete (incercam sa ma hotarasc daca vreau intorsul tot din Lima sau daca trecem si prin Brazilia Posted Image). Brusc aseara a scazut pretul cu vreo 300 dolari Posted Image. Tot raul spre bine ca n-am cumparat mai devreme!

Edited by Dev, 23 April 2013 - 22:55.


#77
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,612
  • Înscris: 28.04.2005
A zburat cineva recent cu South American airpassul de la LAN sa ma lamureasca cu niste chestii? :habarnam:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate