Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 

Tur Asia SE

- - - - -
  • Please log in to reply
79 replies to this topic

#73
metalactual

metalactual

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,306
  • Înscris: 17.04.2006
AirAsia a introdus zboruri din KL si BK catre Surat Thani ( Thai ). Asta vine la aprox. 120 km de Ko Samui. Google zice ca faci pana in 3 ore ( terestru + ferry ), vezi aici.

Edited by metalactual, 12 December 2011 - 19:40.


#74
benji81

benji81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 07.07.2009
tocmai ce ne-am intors din asia

nu vreau deact sa zic decat ca am vazut angkor wat-ul si este unul dintre cele mai impresionante lucruri pe care le-am vazut vreodatata ( si celelalte temple sunt spectaculoase - Angkor Thom, Bayon, etc....) - merita sa stati macar 2 zile pline

cel mai usor ar fi de ajuns din Kuala Lumpur cu Air Asia sau din Bangkok cu Bangkok Air (astia sunt hoti - au monopol pe aceasta linie si e foarte scump)

noi am fost cu trenul din Bangkok si dupa aceea cu autocarul din granita

#75
benji81

benji81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 07.07.2009
am o saptamana de cand am ajuns acasa si deja caut bilete de avion ptr. la toamna - cred ca am dezvoltat o  dependenta :)....

#76
moschino

moschino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 735
  • Înscris: 08.05.2008

View Postbenji81, on 19th March 2012, 17:57, said:

am o saptamana de cand am ajuns acasa si deja caut bilete de avion ptr. la toamna - cred ca am dezvoltat o  dependenta :)....
fiecare patim asta cand este vorba despre un tara unde ne-a  placut enorm,eu am patit asta cu Argentina,anul asta sper sa ajung iar :rolleyes: .

#77
ajman

ajman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 06.11.2004

View Postbenji81, on 13th March 2012, 17:43, said:

tocmai ce ne-am intors din asia

nu vreau deact sa zic decat ca am vazut angkor wat-ul si este unul dintre cele mai impresionante lucruri pe care le-am vazut vreodatata ( si celelalte temple sunt spectaculoase - Angkor Thom, Bayon, etc....) - merita sa stati macar 2 zile pline

Terminasera de renovat Angkor Wat-ul? Cand am fost eu erau schele si o parte din fatada acoperita. Mi-a placut mult Bayon-ul. De fapt, cam toata Cambogia la stransa concurenta cu Vietnamul, pe care l-am strabatut de la nord la sud. Cateva impresii si poze gasiti aici  lapiciorprinlume, desi nu e terminata nici partea de Asia, dar lucrez intens.....

#78
benji81

benji81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 07.07.2009

View Postajman, on 28th May 2012, 14:22, said:

Terminasera de renovat Angkor Wat-ul? Cand am fost eu erau schele si o parte din fatada acoperita. Mi-a placut mult Bayon-ul. De fapt, cam toata Cambogia la stransa concurenta cu Vietnamul, pe care l-am strabatut de la nord la sud. Cateva impresii si poze gasiti aici  lapiciorprinlume, desi nu e terminata nici partea de Asia, dar lucrez intens.....

mai erau niste schele, dar nu acopereau foarte mult din fatada...

#79
molkooo

molkooo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 24.07.2010
salutare! stiu ca poate intrebarea mea o sa sune aiurea si multa lume o sa zica : uite si saracie ala ce ii mai trece prin minte.
ma bate gandul la un tur asia SE undeva in toamna anului viitor, asa de vreo 3 luni, backpacker style :) un itinerariu Malaysia-Thailand-Cambodia-Vietnam. Si intrebarea mea e: fara a pune la socoteala drumul, ca si buget, 4,000 USD ar fi undeva la limita, sub limita?
abia am intrat in perioada de documentare: locuri, preturi, etc asa ca orice parere ajuta. multumesc anticipat

#80
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Mi se pare destul de putin pentru 3 luni de zile.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate