Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Noi nu furam ca romanii"

Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...
 Configuratie PC

Mufa TV

PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u
 Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858

Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...
 Filtru de apa curata apa de miner...

Unde gasesc borcane mari 5 - litr...

sfat achiziție bicicleta pli...

NVIDIA Shield Programe Romania IP
 

sfaturi

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
Gabysh

Gabysh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,326
  • Înscris: 06.08.2008

View Postfloyd_rmx, on 18th June 2010, 00:10, said:

Mananc 3 mese pe zi, mese normale, nu exagerez cu mancatul.
Trebuie sa ai mai mult de trei mese pe zi. Cel putin 5-6 mese pe zi. Trei mese principale + doua gustari intre mesele principale, plus eventual niste suplimente alimentare.

#20
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
Vitamine (AnimalPack), aminoacizi (Amino2700), WG (GFX8), proteine (Milk&Egg)

#21
watami

watami

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 826
  • Înscris: 24.01.2010
amino2700 sunt o gluma proasta... amino fuel de la twinlab chiar are aminoacizi.

#22
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
Cei de la Universal Nutrition mi se par destul de buni. :)

Edited by GlobalMods, 19 June 2010 - 12:17.


#23
watami

watami

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 826
  • Înscris: 24.01.2010
Amino2700 e proteina predigerata cu eliberare lenta, eu vad aminoacizii ca pe niste chestii benefice la maximum dupa antrenament ( dar sa aiba eliberare rapida, mai rapida ca zerul), de asta recomand amino fuel.

#24
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Si eu am aceasi problema cu ingrasatul
Miam luat de la ON SERIOUS MASS la 5,455 gr
Acuma il iau de 1 saptamana si inca nu mam ingrasat
iau 200 gr de 2 ori pe zi cred cai de ajuns sa ma ingras cel  putin 10 kg
ca daca as lua 334 de gr cat scrie pe spate la ambalaj si de 2-4 portii pe zi nu mar tine nici 1 saptamana

#25
bd_vr

bd_vr

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,315
  • Înscris: 20.03.2008
Regula generala pentru ingrasare este sa mananci mai mult decat consumi. Daca tu alimentezi organismul cu 2000kcal/zi, iar organismul tau consuma zilnic 2200-2500kcal e normal sa nu te ingrasi.

#26
Stifman

Stifman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 15.12.2009
Buna. As avea si eu mare nevoie de sfatul vostru.

Am 22 de ani, 183 cm si 67 kg. 99% sunt ectomorf. Am o istorie de 2 ani cu salile de forta dar din pacate si o pauza de 3 ani.
Sunt in anul terminal la facultate si am zis sa ma reapuc de sala deoarece simteam nevoia sa fac iara miscare (m-am saturat sa fac jogging si sa joc basket). Acuma fac sala de 3 luni si am pus pe mine 1 kg. Fiind student, mai ales si in an terminal, stau si in camin si neavand bani multi nu mananc prea sanatos si nici prea des. Pastrez cele 3 mese pe zi, dimineata(intre 8 si 11 depinde de orar) mananc cereale cu lapte, intre 14 si 16 mananc un meniu (ciorba + felul 2 ce se serveste) si pe la 20-23 mananc ceva prin camera (mezeluri cu ceva lactate).
Evident acest stil de viata a studentului roman nu ma ajuta sa progresez la sala. As fi dispus sa pun 100ron pe luna pe suplimente numai sa se vada ceva rezulate. Pe mine nu ma intereseaza sa arat ca mister olympia, scopul meu final fiind sa pun pe mine macar 5 kg ca sa arat si eu a om (am memebrele extrem de subtiri si ma deranjeaza, 31cm brat). Mai mentionez ca merg de 4 ori pe saptamana la sala.

Va rog sa imi recomandati ceva suplimente in limita micului meu buget.
Va multumesc in avans.

#27
Valy1

Valy1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 06.01.2007
Arunci banii degeaba pe suplimente cu alimentatia aia. De 100 lei cumpara niste caserole de piept de pui/pulpe de pui , asta daca ai posibilitatea sa le gatesti cumva. Daca nu , investeste-i oricum in ceva de mancare.

#28
Stifman

Stifman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 15.12.2009

View PostValy1, on 7th December 2010, 23:34, said:

Arunci banii degeaba pe suplimente cu alimentatia aia. De 100 lei cumpara niste caserole de piept de pui/pulpe de pui , asta daca ai posibilitatea sa le gatesti cumva. Daca nu , investeste-i oricum in ceva de mancare.

din pacate caminul meu nu dispune de bucatarie, sunt de 4 ani in acelasi camin si numai promisiuni de bucatarie...

daca incerc sa maresc numarul meselor?? sa zicem ca manc de 4-5 ori pe zi, alea 1-2 mese in plus constand tot in mezeluri cu lactate (de care is satul si asa) ar fi ceva mai ok??

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate