Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...
 Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei
 

ALF LEILA WA LEILA (PICKALBATROS)

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
mutual

mutual

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 18.08.2004
Pe scurt, ne-am intors sambata 01 mai de la Hurghada, am stat la Alf Leila Wa Leila, credem ca are cel mai bun raport calitate/pret din zona, noi am fost multumiti.

De revenit in Egipt pentru plaja si soare nu o vom face, plajele sint slabe calitativ dpdv al nisipului si la pretul sejurului de egipt gasim hotel mult mai bun in Turcia.

#2
laura2000

laura2000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 07.03.2008

 mutual, on 3rd May 2010, 20:36, said:

Pe scurt, ne-am intors sambata 01 mai de la Hurghada, am stat la Alf Leila Wa Leila, credem ca are cel mai bun raport calitate/pret din zona, noi am fost multumiti.

De revenit in Egipt pentru plaja si soare nu o vom face, plajele sint slabe calitativ dpdv al nisipului si la pretul sejurului de egipt gasim hotel mult mai bun in Turcia.


as intentiona sa merg si eu anul acesta in Egipt la ALBATROS PALACE, crezi ca merita?

#3
mutual

mutual

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 18.08.2004

 laura2000, on 4th May 2010, 19:54, said:

as intentiona sa merg si eu anul acesta in Egipt la ALBATROS PALACE, crezi ca merita?

Hotelul este foarte bun, are servicii bune, la plecarea noastra din 01 mai au venit cu acelasi charter 3 familii de acolo si spuneau ca a fost foarte bine.

Din punctul nostru de vedere, la pretul de Albatros Palace mai bine am merge la Rixos Sungate sau Amara Club Marine in Kemer, sau CDC, Kustur Club, Paloma Sultan Club in Kusadasi, Turcia.

#4
T Irina

T Irina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,680
  • Înscris: 04.11.2006

 mutual, on 4th May 2010, 21:04, said:

Hotelul este foarte bun, are servicii bune, la plecarea noastra din 01 mai au venit cu acelasi charter 3 familii de acolo si spuneau ca a fost foarte bine.

Din punctul nostru de vedere, la pretul de Albatros Palace mai bine am merge la Rixos Sungate sau Amara Club Marine in Kemer, sau CDC, Kustur Club, Paloma Sultan Club in Kusadasi, Turcia.

Nu cred, la Albatros Palace mergi cu 520 euro/persoana in iulie, la Rixos cred ca sare de 800 euro in aceeasi perioada.
Nu pui si tu un review scurt la Alf Leila Wa Leila? Cateva poze poate...
Despre Sunrise Garden unde ai auzit ca ar avea probleme?

#5
mutual

mutual

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 18.08.2004

 T Irina, on 4th May 2010, 21:43, said:

Nu cred, la Albatros Palace mergi cu 520 euro/persoana in iulie, la Rixos cred ca sare de 800 euro in aceeasi perioada.
Nu pui si tu un review scurt la Alf Leila Wa Leila? Cateva poze poate...
Despre Sunrise Garden unde ai auzit ca ar avea probleme?

Noi am avut oferta in luna mai in Turcia pentru Sungate cam la acelasi pret cu Albatros Palace din Egipt, nu ne intereseaza in plin sezon nicaieri la plaja, deci s-ar putea sa ai dreptate pentru luna iulie, desi Egiptul devine cam cu 30% mai scump in iulie-august fata de aprilie.

Am scris o povestire despre Alf Leila dar nu am apucat s-o termin si am uitat-o pe un stick la niste prieteni, cand fac rost inapoi de stick o copiez aici. Iar pozele trebuie redimensionate ca sa le pot uploada si n-am timp sa le prelucrez.

#6
raul_6776

raul_6776

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 03.04.2010
Daca a fost cazat cineva in 2011 la ALF LEILA WA LEILA din Hurghada, va rog detalii RECENTE despre resort. Multumesc

#7
razvanait99

razvanait99

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,399
  • Înscris: 08.08.2008

 mutual, on 3rd May 2010, 20:36, said:

Pe scurt, ne-am intors sambata 01 mai de la Hurghada, am stat la Alf Leila Wa Leila, credem ca are cel mai bun raport calitate/pret din zona, noi am fost multumiti.

De revenit in Egipt pentru plaja si soare nu o vom face, plajele sint slabe calitativ dpdv al nisipului si la pretul sejurului de egipt gasim hotel mult mai bun in Turcia.

In Egipt in general te duci pentru istorie si fauna subacvatica, in Turcia te duci ca sa ai servicii de 5 stele. Nu poti compara Egiptul cu Turcia - sunt 2 piete turistice total diferite, iar serviciile sunt incomparabile mai bune in Turcia - vorbestc din proprie experienta.

Si eu am fost in 2010 in Egipt, iar pretul platit de mine la Tiran Sharm la sfarsitul lui iunie 2010 (506 eur/pers/AI) a fost cu aprox 16% mai mic decat in aprilie (605 eur).

Edited by razvanait99, 16 October 2011 - 00:33.


#8
raul_6776

raul_6776

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 03.04.2010
Cateva poze recente ( 2012 ) de la Alf Leila Wa Leila ( in afara si in interior ).

Attached Files



#9
mutual

mutual

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 18.08.2004

 razvanait99, on 16th October 2011, 01:22, said:

In Egipt in general te duci pentru istorie si fauna subacvatica, in Turcia te duci ca sa ai servicii de 5 stele. Nu poti compara Egiptul cu Turcia - sunt 2 piete turistice total diferite, iar serviciile sunt incomparabile mai bune in Turcia - vorbestc din proprie experienta.

Si eu am fost in 2010 in Egipt, iar pretul platit de mine la Tiran Sharm la sfarsitul lui iunie 2010 (506 eur/pers/AI) a fost cu aprox 16% mai mic decat in aprilie (605 eur).

Sunt total de acord. Noi nu suntem interesati de scuba, am fost numai cu batiscaful, ca si experienta ne ajunge o data. Cat despre vizita pentru vestigiile antice am merge in perioada 01 Noiembrie - 31 Martie si ne-am caza in Cairo sau in apropiere.

Alf Leila nu este la plaja si trebuie sa te plimbi cu niste microbuze vechi si prafuite pana acolo - singurul dezavantaj constatat de noi.

Plaja este bine dotata cu sezlonguri, dar nisipul este un strat de 5-10 cm peste un sol argilos, uscat; la intrarea in mare sunt pietre, dar placut este ca poti ajunge pe jos, prin apa de mare, pana la un recif la cca 100-150 de metri de mal.

Mancarea si serviciile la masa sunt bune, fara prea mare diversitate, dar cu multe fructe, gratare la pranz si seara. Animatia la piscine nu exista, dar seara exista cate un spectacol in amfitreatul destul de mare din incinta. Este interesant si muzeul propriu care are copii bune dupa diverse antichitati egiptene, 2 seri pot fi dedicate fara probleme.

Pentru cumparaturi si spatii de joaca pentru copii exista un mall la 1 km de hotel.

Arhitectura interioara a hotelului este placuta, a fost gandita ca o reproducere de orasel arab, piscinele sunt curate, bine intretinute.

Pozele, reviewurile de pe holidaycheck si tripadvisor corespund realitatii.

Sincer, noua nu ne-a placut in Egipt, este neplacuta apropierea de desert, zona muntoasa din partea de vest pare spectaculoasa la apus, dar in rest se simte lipsa de viata si pustietatea de dincolo, nimic nu iti insufla vreo traire deaosebita. In Turcia, Grecia, Bulgaria, in Muntii Fagarasului, in Bucegi sau in Postavaru, simti ca traiesti o vacanta/

#10
raul_6776

raul_6776

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 03.04.2010

 mutual, on 22nd February 2012, 21:41, said:

Cat despre vizita pentru vestigiile antice am merge in perioada 01 Noiembrie - 31 Martie si ne-am caza in Cairo sau in apropiere.
Vestigii antice sunt in multe locatii din Egipt, multe la mare departare de Cairo.

 mutual, on 22nd February 2012, 21:41, said:

Mancarea... fara prea mare diversitate
Trebuie sa fii extrem de pretentios sau dependent de carnea de porc !!! Au 4 restaurante plus unul pe plaja si in fiecare zi gasesti diverse noutati gastronomice.

 mutual, on 22nd February 2012, 21:41, said:

dar cu multe fructe
De acord. Incercati guavele, cele coapte sunt deosebite.

 mutual, on 22nd February 2012, 21:41, said:

Animatia la piscine nu exista
Animatie la piscina centrala exista intre 10.00-12.00 ( belly dance, etc... ) si in acest an aici veti avea o surpriza placuta, doar sa faceti cunostiinta cu Imo si cu...
Va recomand daca va place boccia si pe animatorul de acolo, imi 'scapa' numele lui acum.

 mutual, on 22nd February 2012, 21:41, said:

Pentru cumparaturi si spatii de joaca pentru copii exista un mall la 1 km de hotel.
Exista Senso Mall la 1km nord de hotel spre Hurghada si Cleopatra amplasat in fata hotelului Dana Beach ( la aprox. 500m de hotel - se ajunge aici cu autobuzul care merge la plaja, acesta se poate lua si din fata hotelului Jungle Park ), acestea doua au preturi fixe.
Exista piscina si spatii de joaca pentru copii, iar sotia lui Imo si celelalte animatoare au grija de cei mici.

 mutual, on 22nd February 2012, 21:41, said:

In Turcia, Grecia, Bulgaria, in Muntii Fagarasului, in Bucegi sau in Postavaru, simti ca traiesti o vacanta
De acord, dar pentru iubitorii de soare si apa, in timpul iernii la noi, in Egipt poti sa alternezi plaja ( timp de 2 saptamani la inceputul acestui an se putea face plaja de la ora 9.00-15.00 ), cu snorkelig-ul, cu scuba, cu excursiile sau shoppingul de souveniruri. Raman la parerea ca Egiptul este o destinatie mai ieftina ca multe altele mai ales pe timp de iarna, am in vedere persoanele care indragesc soarele.

#11
menumorut81

menumorut81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 19.07.2010

 raul_6776, on 23rd February 2012, 10:10, said:

Raman la parerea ca Egiptul este o destinatie mai ieftina ca multe altele mai ales pe timp de iarna, am in vedere persoanele care indragesc soarele.

Evident , dar unii compara hoteluri de top din Antalya unde sejurul e de 1200-1500 euro pe 7 zile cu hoteluri de 5 stele din Egipt , bune si ele , dar care nu costa peste 600-700 euro . Indubitabil ca alea turcesti sunt mai bune .
Pana la urma cui nu-i place istoria si/sau pestii de la marea rosie nu stiu ce cauta in Egipt

Edited by menumorut81, 24 February 2012 - 10:46.


#12
raul_6776

raul_6776

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 03.04.2010
Tutankhamon in resortul Alf Leila Wa Leila

Attached Files



Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate