Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

ADSENSE PE FILME ONLINE(CITESTE URGENT VALABIL PTR TOTI)

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
andreyk

andreyk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 09.04.2008
Am eu un site de filme online iar ieri 26 aprilie am primit un mesaj de la ei.


Quote

Bună ziua,

În timpul revizuirii contul dvs., am observat că în acest moment afișați anunțuri Google într-un mod care nu respectă politicile noastre. De exemplu, am găsit încălcări ale politicilor AdSense pe pagini precum http://www.filmepeal...night-2010.html.

După cum se afirmă în politicile noastre de program, editorilor AdSense nu le este permis să plaseze anunțuri Google pe site-uri implicate în distribuția de materiale aflate sub incidența drepturilor de autor. În această categorie este inclusă găzduirea pe site-ul dvs. a fișierelor protejate de drepturi de autor, precum și furnizarea de link-uri pentru sau generarea de trafic către site-uri care cuprind materiale protejate de drepturi de autor.

Drept urmare, am dezactivat difuzarea anunțurilor pe site.

Contul dvs. AdSense rămâne activ. Totuși, vă sugerăm insistent să acordați timp pentru revizuirea politicilor programului nostru (https://www.google.c...dsense/policies ) pentru a vă asigura că toate celelalte pagini respectă cerințele noastre.

Rețineți că este posibil să vă dezactivăm contul dacă vom găsi în viitor alte încălcări ale politicilor.

Cu stimă,

Echipa Google AdSense

ID problemă# 977636
----------------
Pentru mai multe informații referitoare la acest e-mail de avertisment, accesați Centrul nostru de ajutor: https://www.google.c.../...13058&hl=ro.


Problema nu sunt filmele online de pe site ci alta.
Am avur o sectiune cu thrillere luate de pe cinemagia si descriere si trilllerul la film. Dupa cum vedeti in anuntul de mai sus mi-a dezactivat difuzarea de anunturi 3 zile.


Aici am si eu o  intrebare

Trebuia cumva sa pun sub thriller sursa filmului(adica de unde l-am luat de pe ce site de am fost banat?)


Cine poate sa-mi raspunda si mie

#2
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,413
  • Înscris: 15.12.2009
E clar spus; ai incalcat drepturile de autor si Google te-a sanctionat. Ce nu ai inteles?
Degeaba precizezi sursa daca CineMagia nu permite difuzarea pe alte site-uri a content-ului de la ei.

Edited by Ann0nyym0us, 27 April 2010 - 07:20.


#3
meanman

meanman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,952
  • Înscris: 14.08.2006
Orice articol sau material care-l iei de pe alt website trebuie sa aiba la sfarsit scris asa: sursa:adresa de unde l-ai luat. Doar daca ai continut propriu nu mai trebuie sa scri sursa.

#4
voxx

voxx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 29.03.2007
Problema nu sunt trilerele ci filmele iti zic eu sigur.Unde scrie ca au dezactivat anunturile doar pentru 3 zile?

Edited by voxx, 27 April 2010 - 08:54.


#5
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
ti-au banat site-ul pentru adsense
aseara am primit si eu aceeasi penalizare pt un site de referate

#6
andreyk

andreyk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 09.04.2008
Problema e ca nu sunt de vina filmele online care l-e am deoarece cei de la google nu mi-a dat un exemplu ca am probleme cu un link de filme online  ci mi-a dat acel link pe care aveam un thriller (http://www.filmepeal...ight-2010.html.) Acest linkera cu un thriller luat de pe Cinemagia iar daca ar fi fost problema cu filmele online pe care l-e aveam pe site imi dadea link l-a un film online


Eu pe site la mine aveam si thrillere 2010 care inca nu au aparut v-or aparea anul acesta dar eu am adaugat acle thrillere pentru vizite(ca sa am mai mult trafic) iar cei de la google nu mi-a dat un exemplu ca ar fi vreo problema cu filmele online ci doar cu thrillerele.


Acum l-eam spers pe toate de pe site. Sper ca se v-a rezolva problema

Edited by andreyk, 27 April 2010 - 14:44.


#7
voxx

voxx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 29.03.2007
Sa fim seriosi...Adica trailerele au copyright si filmele nu?Ai dreptul de a afisa acele filme pe siteul tau?

Edited by voxx, 27 April 2010 - 17:32.


#8
bogdanar

bogdanar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,690
  • Înscris: 07.12.2002
Chiar daca nu ti-au dat exemplul corect, pentru filmele pe care le difuzezi online ti-au banat contul. In aceasi galeata sunt site-urile care difuzeaza programele tv online si, asa cum s-a spus mai sus, si site-urile de referate.

Cat despre trailerele de pe cinemagia (si nu numai), ai optiune de embed, deci chiar esti incurajat sa-l pui pe site-ul tau, deci nu promo-urille pentru filme sunt motivul pentru care ti-au banat site-ul.

Edited by bogdanar, 27 April 2010 - 17:52.


#9
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004

View Postbogdanar, on 27th April 2010, 18:46, said:

In aceasi galeata sunt site-urile care difuzeaza programele tv online

poate "posturile tv""

#10
andreyk

andreyk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 09.04.2008
FILMELE ONLINE SUNT PUSE SI UPLOADATE PE UN SITE STRAIN

Daca era o problema filmele online dc nu mi-a dat ca exemplu un link din site-ul meu in care aveam 1 film online??? Ei miau spus ca incalc regulile la link-ul gen dat mai sus pe care aveam trillere din filme ci nu un film online (trillere am 10 pe site iar online 300)
După cum se afirmă în politicile noastre de program, editorilor AdSense nu le este permis să plaseze anunțuri Google pe site-uri implicate în distribuția de materiale aflate sub incidența drepturilor de autor. În această categorie este inclusă găzduirea pe site-ul dvs. a fișierelor protejate de drepturi de autor, precum și furnizarea de link-uri pentru sau generarea de trafic către site-uri care cuprind materiale protejate de drepturi de autor.


Dua parerea mea dak era o problema filmele online ini dadea un link oarecare de pe site nu neaparat un link de la un thriller pe care nici macar nul gasesti pe site decat sa cauti f bn

Dupa cum spune si emailul

Quote

După cum se afirmă în politicile noastre de program, editorilor AdSense nu le este permis să plaseze anunțuri Google pe site-uri implicate în distribuția de materiale aflate sub incidența drepturilor de autor. În această categorie este inclusă găzduirea pe site-ul dvs. a fișierelor protejate de drepturi de autor, precum și furnizarea de link-uri pentru sau generarea de trafic către site-uri care cuprind materiale protejate de drepturi de autor.


#11
bogdanar

bogdanar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,690
  • Înscris: 07.12.2002
@reke, posturi tv, merci.
@andreyk, ai platit drepturi de autor pentru difuzarea filmelor de pe site-ul tau? Daca da, atunci e ok... nu o sa ai alte probleme cu adsense-ul. Daca nu, atunci difuzarea filmelor respective contravine tos-ul adsense:

Quote

... editorilor AdSense nu le este permis să plaseze anunțuri Google pe site-uri implicate în distribuția de materiale aflate sub incidența drepturilor de autor. În această categorie este inclusă găzduirea pe site-ul dvs. a fișierelor protejate de drepturi de autor, precum și furnizarea de link-uri pentru...

NU conteaza asa de mult ca-s pe alt site, tu le difuzezi pe site-ul tau si castigi bani de pe urma adsense-ului. Asta nu e in regula.

Edited by bogdanar, 27 April 2010 - 19:30.


#12
voxx

voxx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 29.03.2007
Fa cum vrei...dar iti zic eu sigur ca nu o sa iti reactiveze contul.Mai bine sterge filmele si lasa trailerele.

#13
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
sansele de reprimire a site-ului in sistem sunt foarte mici. practic ar trebuii refacut intreg site-ul si scris continut original (da, chiar verifica cineva)

#14
netul

netul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,261
  • Înscris: 30.10.2005

View Postandreyk, on 27th April 2010, 19:30, said:

FILMELE ONLINE SUNT PUSE SI UPLOADATE PE UN SITE STRAIN

Nu conteaza daca se incarca de pe serverul tau sau de pe un site strain. Atat timp cat vizitatorii pot vedea la tine pe site filme online, incalci multe reguli (nu doar cele de la Adsense).

#15
marian_adrian89

marian_adrian89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 23.09.2008
Am si eu un site de filme online...sa inteleg ca ma va astepta aceeasi "sentinta" ? ...exista o parte buna in lucrul asta...ramai cu banii care i-ai facut pana atunci cu site ul de filme online.. :>

#16
dane1505

dane1505

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 11.09.2007
neogen sau alte companii de gen adsense din romania accepta situri cu filme online?
Ma gandesc ca tine tot de subiectul acesta la.... alte optiuni?

#17
andreyk

andreyk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 09.04.2008
Bun am inteles iar daca scot reclamele de pe site v-a fi ok atunci?????? Mai risc sa iau ban daca scot reclamele??


Chiar nu inteleg deloc astia http://www.megavideomovies.net/ dc nu mai iau ban pe google???

Edited by andreyk, 28 April 2010 - 15:32.


#18
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,413
  • Înscris: 15.12.2009
pai de ce ar lua? este google ad-sense pe acel site?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate