Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

hotelul ROYAL GRAND AZURE

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
serpiko33

serpiko33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,268
  • Înscris: 16.05.2005
M-am tot uitat pe net si ne gandim trupa noastra de prieteni sa alegem la vara hotelul Royal Grand Azure din Sharm pentru 2 saptamani, arata foarte bine din poze hotelul, este nou construit in 2009, este situat in Nabq Bay .

Daca poate cineva sa imi dea mai multe informatii despre acest hotel .

De aasemenea nu inteleg agentiile de turism de la noi de ce incearca sa talhareasca lumea pur si simplu ? Taxa de viza e 15$, la noi se cere 20Euro la agentie . De asemenea cat costa cu adevarat taxa de aeroport la Sharm El Sheikh ? Agentiile nesimtite de la noi cer 95 euro si in realitate am inteles ca ea costa 50-60$ deci cam la jumate fata de cat cer agentiile de la noi .

Alta problema, de ce 14 zile costa inca odata fata de 7 zile, cand de fapt avionul si restul de taxe sunt incluse o singura data in pret ?

Vreau si eu mai multe detalii despre aceste probleme .

Pe de alta parte as dori pe PM niste agentii serioase care sa aiba acest hotel in oferta, dar serioase ca am stat de vorba cu 10-15 agentii pana acuma .


Toate cele bune si va multumesc anticipat pentru raspunsuri !!!

#2
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006
Asta este politica agențiilor românești... majoritatea practică prețuri așa de mari!
De ce crezi că există ofertele "last minute" cu 50% reducere?
Pentru că agențiile s-au lăcomit, au contractat mai multe excursii pe care nu pe pot vinde și încearcă să mai recupereze măcar banii investiți...

#3
virtualx

virtualx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,600
  • Înscris: 30.05.2005

View Postserpiko33, on 25th April 2010, 15:53, said:

M-am tot uitat pe net si ne gandim trupa noastra de prieteni sa alegem la vara hotelul Royal Grand Azure din Sharm pentru 2 saptamani, arata foarte bine din poze hotelul, este nou construit in 2009, este situat in Nabq Bay .

Daca poate cineva sa imi dea mai multe informatii despre acest hotel .

De aasemenea nu inteleg agentiile de turism de la noi de ce incearca sa talhareasca lumea pur si simplu ? Taxa de viza e 15$, la noi se cere 20Euro la agentie . De asemenea cat costa cu adevarat taxa de aeroport la Sharm El Sheikh ? Agentiile nesimtite de la noi cer 95 euro si in realitate am inteles ca ea costa 50-60$ deci cam la jumate fata de cat cer agentiile de la noi .

Alta problema, de ce 14 zile costa inca odata fata de 7 zile, cand de fapt avionul si restul de taxe sunt incluse o singura data in pret ?

Vreau si eu mai multe detalii despre aceste probleme .

Pe de alta parte as dori pe PM niste agentii serioase care sa aiba acest hotel in oferta, dar serioase ca am stat de vorba cu 10-15 agentii pana acuma .


Toate cele bune si va multumesc anticipat pentru raspunsuri !!!

serioase ?? :) pai una - doua au oferta, restul sunt la mana a doua, a treia etc, pretul ajungand nesimtit de sus

#4
serpiko33

serpiko33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,268
  • Înscris: 16.05.2005

View Postvirtualx, on 2nd May 2010, 01:08, said:

serioase ?? :) pai una - doua au oferta, restul sunt la mana a doua, a treia etc, pretul ajungand nesimtit de sus


Pai si care sunt alea exact ? Da-mi si mie PM cu ele, sa stiu unde sa caut .

Toate cele bune !!!

#5
mutual

mutual

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 18.08.2004

View Postserpiko33, on 25th April 2010, 14:53, said:

De aasemenea nu inteleg agentiile de turism de la noi de ce incearca sa talhareasca lumea pur si simplu ? Taxa de viza e 15$, la noi se cere 20Euro la agentie . De asemenea cat costa cu adevarat taxa de aeroport la Sharm El Sheikh ? Agentiile nesimtite de la noi cer 95 euro si in realitate am inteles ca ea costa 50-60$ deci cam la jumate fata de cat cer agentiile de la noi .

Alta problema, de ce 14 zile costa inca odata fata de 7 zile, cand de fapt avionul si restul de taxe sunt incluse o singura data in pret ?

Vreau si eu mai multe detalii despre aceste probleme .

Pe de alta parte as dori pe PM niste agentii serioase care sa aiba acest hotel in oferta, dar serioase ca am stat de vorba cu 10-15 agentii pana acuma .


Toate cele bune si va multumesc anticipat pentru raspunsuri !!!

Nu ai treaba cu agentia la plata vizelor, te duci la orice ghiseu bancar din aeroport care indica 15$ pentru rusi si pregatesti dolarii fix pentru vizele necesare, nu exista probleme, iti vinde si lipeste timbrul respectiv in aeroport fara probleme. Iarasi, daca pui 20 euro/viza pe ghiseu o sa-ti ia 20 euro/viza si tot timbrul acela de viza ti-l da, cred ca le este permisa incasarea unui comision la vanzarea vizelor. Noi am platit ca rusii 15$/viza cu pasapoarte romanesti.

Sint 3 tour operatori mari si lati pe Egipt care revand sejururi in Romania, pretul de revanzare la agentiile locale este cel din oferta tour operatorului, eu am observat la cel rus-ucrainean ca oferta la 14 zile este mai mica decit dublu fata de cea la 7 zile, poate ar fi bine sa cauti pe google ofertele principale si dupa aceea sa mergi la o agentie revanzatoare.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate