Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 

Koral Blue Air

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
dennis67

dennis67

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 17.08.2007
Iata o stire aparuta in EVZ Marți, 13 Aprilie 2010

Aproape 200 de români blocați în Egipt

Autor: Mihai Șoica

De mai bine de 12 ore, 180 de români sunt blocați pe aeroportul Hurghada din Egipt, fiindcă au bilete la o companie aviatică tunisiană, iar între cele două țări există un conflict diplomatic.
Ei au plecat în concediu prin intermediul agenției Kartago Tours din Cluj-Napoca și de mai bine de jumătate de zi sunt blocați pe un aeroport egiptean.

Evenimentul Zilei a reușit să stea de vorbă cu unul dintre aceștia. Arhitectul clujean Vlad Câmpean a declarat că biletele de avion cumpărate de la agenția de turism din Cluj-Napoca erau la compania tunisiană Coral Blue. Compania a rămas fără licență de operare în Egipt.

Din cauza conflictului dintre cele două țări, avionul companiei nu poate decola de pe aeroportul egiptean.

Deocamdată, ambasada României nu a aflat de această situație.

#2
rickysor

rickysor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 09.02.2009
Pai cine i-a pus si pe oamenii aia sa ia bilete de la o agentie de apartament? Cand dai un ban te si uiti cui il dai daca iti pasa de vacanta ta.

#3
T Irina

T Irina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,680
  • Înscris: 04.11.2006
Kartago nu este o agentie de apartament, este turoperator pe Egipt. Iar compania aeriana cu care lucrau - respectiv Koral Blue a ramas fara licenta. Se mai intampla. Eu am zburat acum catva ani in Egipt cu Air Cairo - si am nimerit intr-un Tupolev vechi care scartaia din toate incheieturile...si am inteles ca zboara si acum... oricum, cu Taromul cred ca e cel mai bine!

#4
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View PostT Irina, on 15th April 2010, 08:43, said:

Kartago nu este o agentie de apartament, este turoperator pe Egipt. Iar compania aeriana cu care lucrau - respectiv Koral Blue a ramas fara licenta. Se mai intampla. Eu am zburat acum catva ani in Egipt cu Air Cairo - si am nimerit intr-un Tupolev vechi care scartaia din toate incheieturile...si am inteles ca zboara si acum... oricum, cu Taromul cred ca e cel mai bine!
Aparent autoritatea aeriana egipteana a suspendat licenta lui Koral Blue pentru ca un pilot s-a luat la pumni cu copilotul in cockpit :)

#5
virtualx

virtualx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,600
  • Înscris: 30.05.2005
pana la urma s-au reluat zborurile cu ei ?

#6
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Eu am zburat cu Koral Blue spre Hurghada acum 1 an si am avut un zbor excelent. Cand pleci la drum trebuie sa te astepti la orice.

#7
deaq

deaq

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 25.10.2005
Plec si eu cu koral blue pe 1iunie in egipt......  :samui: :mellow:   poate le.au dat licenta `napoi

#8
virtualx

virtualx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,600
  • Înscris: 30.05.2005
si eu tot pe 1 iunie , ne vedem la avion :D , o sa strig dupa tine tareee , agentia mea a zis ca nu a fost nici  un conflict si nici nu au ratat vre-un zbor cu ei , nici in timpul norului de fum ... au zis ca au zburat toate cursele lor buc - hrg

#9
deaq

deaq

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 25.10.2005
super... :bouncey:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate