Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Nokia C3

- - - - -
  • Please log in to reply
723 replies to this topic

#19
danutHD

danutHD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,909
  • Înscris: 17.06.2009
Poze noi cu el.


Din detalii putem observa ca este MADE IN ROMANIA:
[ http://pic.gsmarena.com/vv/reviewsimg/nokia-c3/gal/gsmarena_023.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#20
SnowWhit3

SnowWhit3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,319
  • Înscris: 21.10.2003
Primele vanzari in Vietnam.

#21
danutHD

danutHD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,909
  • Înscris: 17.06.2009
Well, se pare ca a aparut si costa circa 530 de lei. Adica undeva pe la 100 euro + tva! Au respectat pretul. :)

#22
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002
De apărut a apărut el săracul de vreo lună, doar că toți țineau prețul la ~675 de lei. După cum se poate vedea. S-or fi plictisit să le țină degeaba în stoc și le-a venit mintea la cap. Oricum, au ieftinit doar modelul gri, pe cele albe sau roz nu.

Pe forumurile Nokia au raportat oamenii niște probleme cu WiFi (cam cel mai important atu al acestui telefon) dar se suspectează că n-ar fi telefonul de vină ci setările Vodafone din anumite țări, care făceau telefonul să prefere conexiunea GPRS în detrimentul WiFi indiferent de setările utilizatorului.

#23
Popey500

Popey500

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 16.02.2008
Mi-am achizitionat telefonul, il am de 3 zile, pana acum e super ok, wireless-ul este cel mai important pentru mine si merge excelent, are browser opera, client e-mail, si i-am instalat eu eBuddy.
Bateria tine destul de bine la cum l-am folosit in astea 3 zile, iar muzica se aude destul de ok(in casti), nu ca la un XpressMusic, dar imi place.

Un minus ar fi ca nu am gasit sa instalez pe el un Document Viewer, care este totusi necesar.

#24
boyeru

boyeru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 05.10.2006

View Postwirespot, on 8th October 2010, 20:19, said:

De apărut a apărut el săracul de vreo lună, doar că toți țineau prețul la ~675 de lei. După cum se poate vedea. S-or fi plictisit să le țină degeaba în stoc și le-a venit mintea la cap. Oricum, au ieftinit doar modelul gri, pe cele albe sau roz nu.

Pe forumurile Nokia au raportat oamenii niște probleme cu WiFi (cam cel mai important atu al acestui telefon) dar se suspectează că n-ar fi telefonul de vină ci setările Vodafone din anumite țări, care făceau telefonul să prefere conexiunea GPRS în detrimentul WiFi indiferent de setările utilizatorului.


400 ron la internity (la liber)

#25
billyboy

billyboy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,424
  • Înscris: 08.04.2005
Vreau și eu mai multe detalii despre c3 de la cei care l-au cumpărat. Cam ce aplicații s-ar putea instala? Am un 5530 la care ma enervează grozav touchscreen-ul și nu am bani de e71/e72, nu am avut un QWERTY pana acum și de asta l-as încerca. O fi o soluție buna?

#26
principesa

principesa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 20.09.2010
Cine il are : ati incercat sa puneti pe el teme "normale" pt celelalte telefoane nokia cu s40 ? Daca da, merg ? Cum se vad in modul landscape ?

#27
billyboy

billyboy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,424
  • Înscris: 08.04.2005
Chiar nimeni nu l-a cumparat? Am banii si nu stiu ce sa fac. Am nevoie de mai multe detalii.

#28
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010
billyboy, eu nu am telefonul, dar am butonat unul sapt trecuta. Ia-l. Nu vei regreta. Imi place cum se misca si are cam tot ce vrei la un telefon, in afara de sistemul de operare Symbian. Poti intra pe net si naviga linistit deoarece sotul acestor aparate nu se viruseaza. De asemeni arata mai bine decat pe net si se simte bine in mana iar tastatura QWERTY face toti banii si reprezinta un atu in combinatie cu wireless-ul gratis. Am mai recomandat acest aparat unui prieten si ii va veni maine, pardon, luni. Succes!

YOU CAN NOT STOP ROCK AND ROLL!

#29
billyboy

billyboy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,424
  • Înscris: 08.04.2005
Eu am un 5530, dar deja sunt satul de prostia aia de touch-screen, si as vrea sa trec pe qwerty, pentru ca trimit destule mesaje.

Acum as vrea sa stiu despre aplicatii, avand in vedere ca e s40: gasesc vreun doc viewer si vreun dictionar(am unul pr 5530 si imi este deosebit de folositor).

Ce l mai probabil o sa dau cu 450 RON 5530, si nu stiu daca sa imi iau un c3 nou, sau sa ma risc la un e71 sh(pe la 550 ron), numai ca imi este frica de fake.urile de e71, se pare ca si alea raspund la toate codurile nokia, sunt made in finland.

Ce parere aveti?(m-am obisnuit cu symbian ce-i drept, 6630 n73 e50 n95 5530 si nu stiu daca o sa fiu multumit de c3)

#30
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010
Intra pe aria lui E71 sau E72, nu mai stiu exact caci spusesem acolo cum diferentiezi o clona sau originalul de o replica. Hai sa incerc aici, poate imi mai amintesc:
1) camera sa fie de 3 si ceva, neaparat;
2) sa nu aibe TV, dual SIM sau antena extensibila;
3) sa dureze cel putin 15 secunde sa se deschida (inchis telefonul, apoi deschis);
4) sa nu aibe meniu in stil Java (daca ai vazut meniu de Symbian si de replica, observi ca meniul replica este mult mai viu colorat, cu efecte de miscare ale pictogramelor);
5) si din pacate nu-mi mai amintesc altceva, diferente de aspect fata de original. Studiaza unul in magazin cu atentie, uita-te la ecran, la marimea acestuia, a butonelor, la felul in care scrie E71

In privinta instalarii de aplicatii in adevaratul sens al cuvantului pe un aparat din S40 iti pot spune ca exista limitari. In speta nu poti invata telefonul sa faca lucruri noi, ci sa faca poate mai bine ce stia deja. Poti instala aplicatii pentru a vizualiza documente Office sau PDF, dar cu functionalitate redusa, undeva la nivelul de 'entertainment'. Poti, bineinteles, instala jocuri. Daca vrei sa pui tot felul de chestii, player-e, aplicatii gen 'weather' sau nu mai siu eu ce, mergi pe un E sau N. Si daca spuneai ceva de E71...
Intra pe aria lui E71 sau E72, nu mai stiu exact unde, caci spusesem acolo cum diferentiezi o clona sau originalul de o replica. Hai sa incerc aici, poate imi mai amintesc:
1) camera sa fie de 3,15 neaparat;
2) sa nu aibe TV, dual SIM sau antena extensibila;
3) sa dureze cel putin 15 secunde sa se deschida (inchis telefonul, apoi deschis);
4) sa nu aibe meniu in stil Java (daca ai vazut meniu de Symbian si de replica, observi ca meniul replica este mult mai viu colorat, cu efecte de miscare ale pictogramelor);
5) si din pacate nu-mi mai amintesc altceva, diferente de aspect fata de original. Studiaza unul in magazin cu atentie, uita-te la ecran, la marimea acestuia, a butoanelor, la felul in care scrie E71 in partea dreapta sus a ecranului etc.

YOU CAN NOT STOP ROCK AND ROLL!

#31
Mihai-Cosmin

Mihai-Cosmin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,342
  • Înscris: 17.06.2007

View Postboyeru, on 18th October 2010, 22:18, said:

400 ron la internity (la liber)
479 RON este la Internity.

#32
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002
Atunci chiar era 399 că m-am uitat și eu. O fi fost ofertă.

#33
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010
S-au schimbat multe preturi in ultimul timp. Dintre mai toate magazinele, am observat 'oferte' mai bune (la abonament), la G3rman0s. De exemplu E72 era cu 45 lei mai ieftin asta vara.

YOU CAN NOT STOP ROCK AND ROLL!

#34
Louie-Anderson

Louie-Anderson

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,472
  • Înscris: 08.04.2010

View PostdanutHD, on 5th July 2010, 13:42, said:


Se vede cam naspa ecranul noapte .

View Postbillyboy, on 30th October 2010, 23:23, said:

Eu am un 5530, dar deja sunt satul de prostia aia de touch-screen, si as vrea sa trec pe qwerty, pentru ca trimit destule mesaje.

Acum as vrea sa stiu despre aplicatii, avand in vedere ca e s40: gasesc vreun doc viewer si vreun dictionar(am unul pr 5530 si imi este deosebit de folositor).

Ce l mai probabil o sa dau cu 450 RON 5530, si nu stiu daca sa imi iau un c3 nou, sau sa ma risc la un e71 sh(pe la 550 ron), numai ca imi este frica de fake.urile de e71, se pare ca si alea raspund la toate codurile nokia, sunt made in finland.

Ce parere aveti?(m-am obisnuit cu symbian ce-i drept, 6630 n73 e50 n95 5530 si nu stiu daca o sa fiu multumit de c3)

Eu zic sa-ti iei C3 :D .

#35
mviorel

mviorel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 824
  • Înscris: 29.06.2009
Si eu doresc sa imi achizitionez in curand C3-ul pana acuma cei care si-au cumparat sunteti multumit de el?A aparut ceva hibe in timpul unei utilizari mai agresive?si bateria cat tine?
Momentan numa la vodafone il mai au pe stoc si la internity doar comanda o sa vad de unde aleg.

#36
billyboy

billyboy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,424
  • Înscris: 08.04.2005
Eu mi-am luat un e71 pana la urma. Super telefon.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate