Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Recomandare hotel Turcia pt familie cu copii

- - - - -
  • Please log in to reply
403 replies to this topic

#37
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Courage

Vei avea o vacanta excelenta sı te vei bucura de atentie si de servicii de nota 10.Cand vei face check-inn-ul vei fi servit cu sampanie la gheata . Camerele sunt pe rotund insa au draperii iar aerul conditionat functioneaza brici fara absolut nici o restrictie.Mancarea este super delicioasa,variata iar chelnerii sunt serviabili. Restaurantul nu e zgomotos si nu seamana cu o cantina.

O zi excelenta si o vacanta reusita!

#38
miki3

miki3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 05.02.2006
Si eu sunt in cautare de hotel in Turcia, nu ne-am hotarat inca, am gasit o oferta Hotel Grand Zaman Garden(4stele), Alanya, All inclusive 14 zilela inceputul lui iulie(transport inclus) zburam din Germania, deci si agentia tot aici in Germania, 2500 euro(2 adulti si 2 copii), ce spuneti de oferta? Hotelul il cunoasteti a stat cineva acolo? Am inteles ca e plaja Kleopatra la 50 m de hotel, am inteles ca e renumita plaja asta.

Alte recomandari? Bugetul nostru ar fi aprox. 2500 euro pentru 2 saptamani (transport cu avionul din Germania).
In Romania vad ca sunt oferte la 2000 de euro pentru o saptamana, dar cei drept la 5 stele si UAL, noi ne multumim si cu 4stele si AL(am inteles ca-i diferenta numai la bauturile internationale intre UAL si AL, iar cum noi nu suntem amatori de bauturi alcoolice ne avantajeaza AL).

Edited by miki3, 21 May 2010 - 12:25.


#39
sens

sens

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 24.05.2010
buna dimineata!
am facut rezervare la kervansaray lara-7 zile ,897 EURO ...m-am "trezit" tarziu si asta a fost ce am gasit "convenabil"!daca imi place antalya si rezistam bn la drumul cu masina +copii(2 si 8 ani),pentru anul viitor planuiesc sa iau ce vreau,din timp!


ati fost la kervansaray lara ,careva?poate imi spuneti ce si cum e pe acolo

#40
Paperotzi

Paperotzi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 19.02.2008

View Postsens, on 26th May 2010, 08:24, said:

buna dimineata!
am facut rezervare la kervansaray lara-7 zile ,897 EURO ...m-am "trezit" tarziu si asta a fost ce am gasit "convenabil"!daca imi place antalya si rezistam bn la drumul cu masina +copii(2 si 8 ani),pentru anul viitor planuiesc sa iau ce vreau,din timp!


ati fost la kervansaray lara ,careva?poate imi spuneti ce si cum e pe acolo

Eu m-am simtit foarte bine acolo anul trecut. Singurul inconvenient ar fi faptul ca pe holuri nu exista aer conditionat, dar e un fapt minor. Au un bar pe plaja care mi-a placut foarte mult. De fapt, acolo mincam si la prinz.

#41
sens

sens

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 24.05.2010

View PostPaperotzi, on 26th May 2010, 11:11, said:

Eu m-am simtit foarte bine acolo anul trecut. Singurul inconvenient ar fi faptul ca pe holuri nu exista aer conditionat, dar e un fapt minor. Au un bar pe plaja care mi-a placut foarte mult. De fapt, acolo mincam si la prinz.
multumesc pentru raspuns!ma bucur ca te-ai simtit bine!
te rog sa imi spui daca sunt spatii de joaca pt copii(suficente)..
nu a fost tocmai optiunea mea ,dar cum ceilalti din ekipa au inclinat pt KL..m-am supus majoritatii!
ps:pentru anul asta ce ai ales? :)

#42
Paperotzi

Paperotzi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 19.02.2008

View Postsens, on 26th May 2010, 13:48, said:

multumesc pentru raspuns!ma bucur ca te-ai simtit bine!
te rog sa imi spui daca sunt spatii de joaca pt copii(suficente)..
nu a fost tocmai optiunea mea ,dar cum ceilalti din ekipa au inclinat pt KL..m-am supus majoritatii!
ps:pentru anul asta ce ai ales? :)

Erau citeva masinute, dar nu erau gratuite. In schimb miniclubul parea destul de bine dotat, cu fel de fel de activitati. Desi am mers cu juniorul (5 ani atunci), nu prea l-a interesat subiectul. A stat toata ziua pe cele 3 tobogane. Mai este si un teren de minigolf si alte asemenea jucarii pe care le gasesti in toate hotelurile. Noi am ales hotelul pentru pretul mai mult decit modest: 490 euro pentru 7 nopti, in iunie.
Dar fiecare hotel are avantajele si dezavantajele lui. Cu un an inainte am fost la Royal Wings si, desi marea majoritate vor spune ca este peste KL, pentru noi acesta din urma a avut un foarte mare avantaj. Deoarece cel mic e pasionat de tobogane noi am stat cam mult pe uscat la Royal Wings. In sensul ca acolo toboganele sint intr-o parte a hotelului (cu bazine in care nu te poti scalda) iar piscinele in cealalta, a trebuit ca mereu cineva sa faca un compromis. In schimb, la KL piscina cu tobogane este mare si ne bucuram de ea cu toti in acelasi timp.
Anul acesta am ales zece nopti la Utopia World Resort din Alanya. Un hotel amplasat pe un deal, cu unparc acvatic decent si la un pret si mai decent. Plecam in 4 iunie, la Goreme si in 10 iunie ne incepe sejurul la UWR.

Concediu placut!

#43
sens

sens

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 24.05.2010

View PostPaperotzi, on 26th May 2010, 14:42, said:

. Deoarece cel mic e pasionat de tobogane noi am stat cam mult pe uscat la Royal Wings. In sensul ca acolo toboganele sint intr-o parte a hotelului (cu bazine in care nu te poti scalda) iar piscinele in cealalta, a trebuit ca mereu cineva sa faca un compromis. In schimb, la KL piscina cu tobogane este mare si ne bucuram de ea cu toti in acelasi timp.
Anul acesta am ales zece nopti la Utopia World Resort din Alanya. Un hotel amplasat pe un deal, cu unparc acvatic decent si la un pret si mai decent. Plecam in 4 iunie, la Goreme si in 10 iunie ne incepe sejurul la UWR.

Concediu placut!
sa aveti vacanta placuta!se pare ca v-a priit turcia de mergeti din nou!10 zile ar fi fost si pt noi perfect..mai ales ca am decis pt drum cu masina!

cat despre topogane-sunt sigura ca pe acolo o sa ne petrecem si noi timpul!nu am uitat nici de barul de pe plaja despre  care spuneai!
ms!

#44
adi206fly

adi206fly

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 11.03.2008

View Postsens, on 26th May 2010, 08:24, said:

buna dimineata!
am facut rezervare la kervansaray lara-7 zile ,897 EURO ...m-am "trezit" tarziu si asta a fost ce am gasit "convenabil"!daca imi place antalya si rezistam bn la drumul cu masina +copii(2 si 8 ani),pentru anul viitor planuiesc sa iau ce vreau,din timp!


ati fost la kervansaray lara ,careva?poate imi spuneti ce si cum e pe acolo

salut
In momentul cand scriu sunt inca in hotel si sper sa nu ai si tu parte de ce am avut eu si ca sa ma fac inteles iti dau cateva exemple minore poate pentru unii
1.Am ajuns la hotel cu un copil de 1 an si 9 luni de care se pare ca nu stiau surpriza ce sa zic intr-un final am primit o camera care binenteles nu avea patut.Stai ca nu este tot, a doua zi am fost "nevoit" sa schimb camera si iar stai la receptie si iar asteapta in camera pentru patut deci finalul 2 zile plimbare vizitat hotel Kervansaray Lara
2.Masa de pranz la fel in fiecare zi dar asta este zic eu si iar surpriza incepe ploaia toata lumea privirea sus nimeni nu se agita, binenteles eram afara ca in interior nu erau locuri si continuarea dus fara sapun ,gel sau sampon.Ma gandesc putin si apelez la un ospatar chelner sau cum se numesc baietii la Kervansaray care se uita mirati cum ploua peste fraierii care dau banii si reusesc cu dureri de maini ca saracu nu stia decat turca si ceva ruso-germana sa primesc un loc ca sa manance si copilul ceva.
3.Vin fericit astazi de la plaja adica penultima zi dau sa intru in camera si iar surpriza nu mai functiona cardul asa ca iar receptie iar discutii iar pierdere de timp
Daca mai doreste cineva mai am si alte surprize "placute" din "hotelul" de 5 stele KERVANSARAY LARA
A si pentru cei care o sa zica atata dai atata face tin sa specific 1250 euro 7nopti nu am dat eu ca am vrut ci atata mi sa cerut si aveam unele pretentii totusi 5 stele am fost si anul trecut la Miracle si ok fara comentarii.
Nu am obiceiul sa scriu decat daca trebuie si asta ca sa nu pateasca si altii ca mine si sa mai terminam odata cu aia sunt germani sau italieni sau etc si noi suntem mai fraieri ca suntem romani cel putin asta se simte in Kervansaray
BAFTA BAFTA BAFTA

#45
romanitzaa

romanitzaa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 14.05.2009
Recomand din tot sufletul Crystal Admiral Resort 5* UAI.
Am fost anul acesta in luna mai si am platit 257 euro/persoana si a fost excelent. Mancarea foarte buna si diversificata , curatenie, amabilitate, piscina mare, multe posibilitati de distractie, tobogane pentru adulti si separate pentru copii, program artistic in fiecare seara de foarte buna calitate, locuri de joaca si programe speciale pentru copii, sucuri, ayran, bauturi alcoolice, cafea turceasca la dispozitie, sauna, hammam, jacuzzi, nisipul de pe plaja acceptabil (fara bolovani), verdeata multa si flori. Un 10 PLUS  pentru echipa de animatori si pentru dulciuri . Singurul incident l-am avut la sosire la receptie, dar l-am uitat repede.

#46
Nathalie

Nathalie

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 29.02.2008
Buna seara!
Oscilez intre Aegean Dream Resort si Corinthia Club Tekirova, va rog sa-mi-l recomandati pe cel mai potrivit pentru o familie tanara cu un copil de 4 ani.

#47
sens

sens

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 24.05.2010

View Postadi206fly, on 28th May 2010, 01:34, said:

salut
In momentul cand scriu sunt inca in hotel si sper sa nu ai si tu parte de ce am avut eu si ca sa ma fac inteles iti dau cateva exemple minore poate pentru unii
BAFTA BAFTA BAFTA

multumesc pentru info!...
nu imi aduc vreun zambet pe buze! :rolleyes:
si eu am luat in pripa:titanic si miracle erau in stop sale!iar noi "ne-am bucurat "de EB ,UAI ,5*ETC!si ... !!sper sa am parte de confort...si nu de incidente!
oricum ,bieletele sunt in buzunar ,so...!

#48
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View PostNathalie, on 3rd June 2010, 20:35, said:

Buna seara!
Oscilez intre Aegean Dream Resort si Corinthia Club Tekirova, va rog sa-mi-l recomandati pe cel mai potrivit pentru o familie tanara cu un copil de 4 ani.
corinthia cu mina pe inima

#49
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Mergeti pe mana lui Rott! Da pentru Corinthia

#50
Nathalie

Nathalie

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 29.02.2008
Va multumesc amandurora! Maine merg sa fac rezervarile.

#51
adrianak

adrianak

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.06.2010
Buna,

anul acesta in luna august am vrea si noi sa mergem in Turcia. Suntem o familie cu un copil de 7 ani si vrem sa calatorim cu avionul, locatia sa fie aproape de avion, sa fie plaja cu nisip, aproape de hotel, servicii bune, siguranta alimentara, verdeata in jur si temperaturi suportabile. Poate cineva sa ma ajute in a alege o locatie potrivita?

Multumesc mult

#52
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postadrianak, on 9th June 2010, 14:21, said:

Buna,

anul acesta in luna august am vrea si noi sa mergem in Turcia. Suntem o familie cu un copil de 7 ani si vrem sa calatorim cu avionul, locatia sa fie aproape de avion, sa fie plaja cu nisip, aproape de hotel, servicii bune, siguranta alimentara, verdeata in jur si temperaturi suportabile. Poate cineva sa ma ajute in a alege o locatie potrivita?

Multumesc mult
hotel BARUT LARA

#53
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,658
  • Înscris: 26.11.2001
Maine decolez, am primit belete noi de la Ag Kusadasi.

Initial zborul dus-intors era asigurat de Air Bucharest, dar s-a modificat, cel de dus va fi asigurat de Jetran Air ... :o

Asta nici macar site nu au, sper sa nu imi fie frica sa ma urc in avion.
Stirile despre ei este ca se joaca de-a falimentul si acum au un singur avion (MD).

#54
don_King

don_King

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,039
  • Înscris: 26.11.2001
Pentru un concediu cu copil mic in Turcia, recomand in cunostinta de cauza Royal Dragon. Scriu acest mesaj din receptia hotelului (wireless) si crede-ma ca e super ok. 75% sunt nemti, si mai toti au copii. Au si o zona speciala de "parcare" in fata restaurantului in care gasesti in orele de masa minim 20-30 de carucioare de copii. Iar turcii stiu sa te faca sa te simti bine si sa revii mereu. Satisfactia clientului e aici o adevarata religie.

Ceva poze/video si sa gasesti la http://www.holidaych...hid_158494.html .

Am prieteni de familie care merg de ani de zile la hotelul care face parte din acelasi grup si anume Royal Wings. La fel, super ok pt familisti.

O singura problema, mancarea e in exces. E imposibil sa nu pui cateva kg pe tine.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate