Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...
 

Cod pentru aflare nr ascuns

- - - - -
  • Please log in to reply
99 replies to this topic

#73
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
sigur ca exista ! daca exista nu se mai vaita lumea...
o fi existan, ca ceva trebuie sa fie dpdv tehnic, numai ca niciun amarat de client hartuit de cineva nu poate beneficia de el

#74
parintily

parintily

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,569
  • Înscris: 08.01.2007

View Postphlak, on Jan 23 2008, 01:53, said:

'Blacklist' parca se chema,il poti cauta pe google.Dar merge decat pe symbian!
Intrebare: ce dual sim cu simbian stii tu?
Eu am optiunea "blacklist" pe telefon si nu am simbian!
Si ca sa folosesti aceasta optiune trebuie sa stii numarul de tel ca sa-l  bagi in "blacklist"!!!!

#75
danutzu_cj

danutzu_cj

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 10.01.2007

View Postspare-me, on Jan 23 2008, 17:51, said:

nu exista asa ceva
Exista dar trebuie sa faci si reclamatie la politie (mie asa mi s-a zis)

#76
makanake_17

makanake_17

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,961
  • Înscris: 12.11.2008
asa afli cel mai simplu:

te duci frumusel la operatorul tau de telefonie (orange, vodafone, cosmote etc) si o rogi frumos pe don'soara de acolo sa dea lista cu apelurile care le-ai primit in aceea zi  :) asa a facut un prieten de'a meu

#77
djraul_raks

djraul_raks

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 19.11.2009
clir (identificarii liniei de apel restrictie) Controalele la prezentarea de oaspete identitatea (prin intermediul clama) in retelele GSM. Daca clir este permis, pe oaspete "ile MSC indica aceasta restrictie la destinatie msc. identitatea este apoi nu a inaintat la destinatie statia mobila.

Exista o GSM incalca functia pentru clir care este disponibila la organizatii precum politia, si permite oaspete AS sa fi vazut chiar daca ei au ales sa-si restranga identitatea.

#78
plvt_florian

plvt_florian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 21.08.2006
daca va sacaie cineva cu nr ascuns pot sa aflu numarul. plvt_florian id mess

#79
marius1950

marius1950

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 25.01.2008
Am sa va povestesc ce mi s-a intamplat mie. Sper sa fie un ghid pentru cei care sunt deranjati de numere ascunse. De peste 6 luni primesc telefoane cu “ numar privat “. La inceput am zis ca e vreun nebun care se va plictisi pana la urma. Dar nu a fost asa. Acesta continua zi si noapte sa ma sune avand zilnic 8-9 apeluri de la acesta. Uneori acesta ma injura, alteori nu zicea nimic, iar in alte dati dadea doar bip-uri.
Am cumparat un telefon cu symbian si am instalat o aplicatie care se numeste “Handy Blacklist” si am setat ca toate apelurile cu numar ascuns sa fie respinse. Am avut 2 zile de liniste, dupa care am inceput sa fiu sunat dupa alte numere care nu erau ascunse. In alte 3 luni am inregistrat in agenda aproximativ 50 de numere noi (le-am notat in agenda in ordinea in care au venit, cu x1, x2, x3, etc.). Niciodata nu m-a sunat de pe acelasi numar de 2 ori, ceea ce am inteles este ca aceasta persoana folosea telefonul unor cunoscuti, adica le cerea telefonul sa dea si el un telefon (cine refuza o cunostinta sa dea un telefon de pe aparatul sau ?). Fiind disperat de acest individ, am cumparat o cartela preplatita, am setat telefonul sa-mi ascunda identitatea, si intr-o noapte (pe la doua) am inceput sa sun si eu la toate numerele pe care le aveam deja inregistrate in agenda (cele 50 de numere). La un moment dat primesc pe telefonul meu (nu cel cu cartela preplatita) un apel de la un numar nou. Am inteles ca unul din cele 50 de numere la care am sunat este al individului care ma tot deranja. Era de fapt o capcana, ca eu sa sun si pe acest numar nou si in felul acesta persoana respectiva putea sa-si dea seama cine se razbuna pe el. Chiar cu aceasta actiune a mea, acesta nu s-a potolit. Va pot spune (ca doar sunt patit) ca aplicatia blecklist este buna, numai ca aceasta nu functiona cand eram sunat de pe numere fixe unde centrala telefonica era analogica si nu digitala sau eram sunat de pe un numar de Spania cu identitate ascunsa. In aceasta varianta trecea si de blecklist. Sper ca nu am dat idei unora care vor sa streseze pe altii.
Dar sa va spun cum am rezolvat pana la urma problema. Am fost la politie sa fac plangere dar politistul (garcea), imi zice ca nu poate sa inregistreze plangerea mea (invocand tot felul de motive). Mi s-a parut o aberatie ca nu se poate rezolva aceasta problema si am luat legatura cu un avocat. Avocatul cand a auzit ca politistul nu vrea sa inregistreze o plangere, a inceput sa rada si mi-a zis ca am fost pacalit de garcea. Mi-a zis ca politistul nu are voie sa nu inregistreze o plangere, indiferent ce scrie in ea. Aceasta trebuia sa fie inregistrata. A doua zi am mers cu avocatul dupa mine la politie, la acelasi garcea si plangerea a fost inregistrata la politie, fara discutii. Norocul meu a fost ca lucrarea (plangerea) a fost repartizata la un politist bine pregatit (nu ar trebui sa spun noroc pentru ca toti politisti ar trebui sa fie buni profesionisti – dar acestia sunt putini, foarte putini).
Sa va spun mai departe, acest politist a cerut un desfasurator cu toate numerele care m-au apelat in ultimele 3 luni, mai exact
1. numar de telefon (chiar daca acesta era ascuns, in centrala telefonica acest numar apare)
2. IMEI telefon (si acesta apare in centrala)
3. Antena GSM de la care s-a apelat
Compania de telefonie mobila este obligata (conform legii de functionare) sa furmizeze aceste informatii politiei.
In felul acesta am descoperit ca toate apelurile erau efectuate de la o antena GSM din judetul Prahova, orasul Ploiesti. Tot din raspunsul telefoniei mobile a reiesit ca cel care ma suna cu numar ascuns a folosit doua telefoane (doua IMEI-uri diferite). Numerele de telefon de la care am fost sunat cu identitate ascunsa erau cartele reincarcabile (ceea ce inseamna ca nu era un abonat inregistrat). Si cu toate astea politistul l-a depistat, identificat. A fost simplu din cauza ca acest individ a folosit cartelele vorbind cu prietenii, dar a folosit si telefoanele respective (identificate prin IMEI) cu cunoscuti. Politistul a sunat la acesti prieteni ai individului si a aflat cum il cheama, unde sta. A fost chemat la sectia de politie (la inceput acesta a zis ca a gresit numarul, numai ca probele impotriva sa erau clare) si acesta si-a recunoscut fapta. Acesta a fost condamnat (primind o pedeapsa penala).
Toate aceste probleme puteau fi evitate daca telefoniile mobile nu permiteau apeluri cu numere ascunse. Poate se gaseste o minte luminata sa le interzica acestora sa se apeleze cu numar ascuns. Daca nu ai mimic de ascuns nu iti ascunzi identitatea.
Apelati cu incredere la avocat si la politie si va veti rezolva problema.

#80
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
sau ca ultima solutie iti cumperi un sony ericsson care are o functie numita whitelist care respinge toate telefoanele pe care nu le ai in lista

@marius1950 ce legatura avea respectivul care te tot deranja, era un simplu anonim sau il cunosteai?

#81
dilx

dilx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 08.02.2010
Hai sa va spun cum functioneaza, testat pe Vodafone si Cosmote. Ca sa functioneze, trebuie sa poti face devieri. Ai numarul tau (A) pe care te suna un numar privat (B) si mai ai tu inca un numar ©. Ca sa functioneze, toate numerele trebuie sa fie in aceeasi retea, inclusiv nr B . Numarul A il deviezi catre numarul C. Cand te suna numarul ascuns B, pe nr C iti apare fix numarul lui B. Daca nu-ti apare inseamna ca nu este din aceeasi retea. Am incercat si functioneaza, cred, cu orice telefon. Pe Vf am incercat cu un Nokia 2630 + nokia 5000 + un LG mai destept iar pe Cosmote cu un e50 + samsung 5230 + nokia 6070. Daca numarul pe care primesti apeluri cu numar ascuns este de cartela, telefon cu blacklist sau schimba-ti numarul. La cartela se pot face devieri doar catre casuta vocala.

#82
next_door

next_door

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 212
  • Înscris: 04.01.2008

View Postdilx, on 30th March 2010, 02:22, said:

Hai sa va spun cum functioneaza, testat pe Vodafone si Cosmote. Ca sa functioneze, trebuie sa poti face devieri. Ai numarul tau (A) pe care te suna un numar privat (B) si mai ai tu inca un numar ˆ. Ca sa functioneze, toate numerele trebuie sa fie in aceeasi retea, inclusiv nr B . Numarul A il deviezi catre numarul C. Cand te suna numarul ascuns B, pe nr C iti apare fix numarul lui B. Daca nu-ti apare inseamna ca nu este din aceeasi retea. Am incercat si functioneaza, cred, cu orice telefon. Pe Vf am incercat cu un Nokia 2630 + nokia 5000 + un LG mai destept iar pe Cosmote cu un e50 + samsung 5230 + nokia 6070. Daca numarul pe care primesti apeluri cu numar ascuns este de cartela, telefon cu blacklist sau schimba-ti numarul. La cartela se pot face devieri doar catre casuta vocala.
La mine nu functioneaza:am un Nokia 2730(A), un Samsung D900i(B) si un Sony Ericsson K320i©.Mentionez ca sunt in Cosmote, nokia-ul e pe cartela iar celelalte doua pe abonament.

#83
teddyursuxxx

teddyursuxxx

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 01.04.2010

View PostWhite, on 1st July 2005, 13:30, said:

Era un cod .. il bagai .. si cand te suna cineva cu nr ascuns il vedeai #31#nr

il stie cineva .. sau mai exista si pentru alte telefoane ?


thx
White
Stie cineva daca poti sa dai MESAJE cu nr ascuns??? dc da cum??????? :thumbup:


View Postteddyursuxxx, on 1st April 2010, 11:55, said:

Stie cineva daca poti sa dai MESAJE cu nr ascuns??? dc da cum??????? :thumbup:
la mn nu merg MESAJELE

#84
dilx

dilx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 08.02.2010

View Postnext_door, on 31st March 2010, 20:43, said:

La mine nu functioneaza:am un Nokia 2730(A), un Samsung D900i(B) si un Sony Ericsson K320i?.Mentionez ca sunt in Cosmote, nokia-ul e pe cartela iar celelalte doua pe abonament.

Toate incercarile pe care le-am facut au fost cu abonamente, atat Vodafone cat si Cosmote. Sunt aproape sigur ca nu tine de telefon. Cu prima ocazie in care o sa am acces la o cartela de Cosmote sau Vodafone , incerc sa vedem daca merge si revin cu raspuns.

Edited by dilx, 02 April 2010 - 15:52.


#85
tukanul

tukanul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 05.07.2007
http://numar-ascuns....i.ro/index.html
se rezolva!!!
garantat suta la suta! :peacefingers:

#86
starsecurity

starsecurity

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 12.04.2007
Cel mai bine intrati pe http://numarascuns.tripod.com si aflati gratuit cine va suna cu numar ascuns! :coolspeak:

#87
dannytelo

dannytelo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 18.01.2009
Pt toti cei care aveti aceasta problema si vreti sa scapati de cretinii care suna cu privat number, exista o solutie perfecta.
cel putin pe symbian eu am un Nokia 5800 si am descarcat de pe OVI o aplicatie call manager se numeste, costa 14 RON, dar isi face treaba super bine, blochezi doar intrari apeluri pt numere ascunse/hidden calls se numeste optiunea, si la dobitoc sau dobitoaca care te suna intra direct un ton de ocupat, fara sa sune nici macar o fractiune de secunda telefonul tau, singura chestie daca vrei sa faci o proba sa suni pe telefonul care ai aplicatia respectiva, vei vedea pt mai putin de o fractiune de sec ca incearca sa-ti intre un apel, dar dispare imediat, nici macar nu apuca tel sa memoreze un apel ratat sau ceva de genu'
Este bestial, merita acesti 14 RON, fata de fel si fel de combinatii la astia care iti cer nu stiu cat si iti afla ei nr etc.
Incercati si o sa stati linistiti mereu, ca cine vrea sa te sune, te va suna cu nr la vedere, nu ascuns.
Aplicatia are o perioada de proba si merge si fara sa dai bani pe ea, dar dupa daca tot te mai sacaie, o poti cumpara definitiv online direct de pe ovi market cu un card de credit VISA/MASTER CARD, etc.

Iar pt muishtii astia care sunati asa cu nr asc. ca sigur citesc si ei aceste forum-uri ca sa se distreze, ca doar sunt bolnavi si retardati, va urez s-o inghititi adanc pana va ustura kuru.

Bafta la ceilalti.

#88
regali

regali

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 04.06.2005

View Postdannytelo, on 11th July 2011, 11:18, said:

Pt toti cei care aveti aceasta problema si vreti sa scapati de cretinii care suna cu privat number, exista o solutie perfecta.
cel putin pe symbian eu am un Nokia 5800 si am descarcat de pe OVI o aplicatie call manager se numeste, costa 14 RON, dar isi face treaba super bine, blochezi doar intrari apeluri pt numere ascunse/hidden calls se numeste optiunea, si la dobitoc sau dobitoaca care te suna intra direct un ton de ocupat, fara sa sune nici macar o fractiune de secunda telefonul tau, singura chestie daca vrei sa faci o proba sa suni pe telefonul care ai aplicatia respectiva, vei vedea pt mai putin de o fractiune de sec ca incearca sa-ti intre un apel, dar dispare imediat, nici macar nu apuca tel sa memoreze un apel ratat sau ceva de genu'
Este bestial, merita acesti 14 RON, fata de fel si fel de combinatii la astia care iti cer nu stiu cat si iti afla ei nr etc.
Incercati si o sa stati linistiti mereu, ca cine vrea sa te sune, te va suna cu nr la vedere, nu ascuns.
Aplicatia are o perioada de proba si merge si fara sa dai bani pe ea, dar dupa daca tot te mai sacaie, o poti cumpara definitiv online direct de pe ovi market cu un card de credit VISA/MASTER CARD, etc.

Iar pt muishtii astia care sunati asa cu nr asc. ca sigur citesc si ei aceste forum-uri ca sa se distreze, ca doar sunt bolnavi si retardati, va urez s-o inghititi adanc pana va ustura kuru.

Bafta la ceilalti.
Imi era sa nu postez intr-un topic "mort" dar vad ca sunt posturi din 2011, eu am un telefon Samsuns corby, fara prea multe functii destepte, dar cu o singura aplicatie de milioane, poti baga intr-o "lista neagra" nu doar nr ascunde ci si celelalte nr de telefon, cum ar fi banca, vodafone, cand nu platesti factura :)). Adica mai pe scurt, e un telefon ideal pentru blocarea nr ascunse si ptr cei cu datorii la banci. MAXIM AM ZIS!

#89
Lanc3lot

Lanc3lot

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 18.01.2009

View Postregali, on 25th August 2011, 14:25, said:

Imi era sa nu postez intr-un topic "mort" dar vad ca sunt posturi din 2011, eu am un telefon Samsuns corby, fara prea multe functii destepte, dar cu o singura aplicatie de milioane, poti baga intr-o "lista neagra" nu doar nr ascunde ci si celelalte nr de telefon, cum ar fi banca, vodafone, cand nu platesti factura :)). Adica mai pe scurt, e un telefon ideal pentru blocarea nr ascunse si ptr cei cu datorii la banci. MAXIM AM ZIS!

Salutare
Cum se numeste "aplicatia" pentru Samsung Corby?
Merci

#90
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008
La mine cu *#30# imi afiseaza nr ascuns care m-a apelat (nokia E52)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate