Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Cod pentru aflare nr ascuns

- - - - -
  • Please log in to reply
99 replies to this topic

#1
White

White

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 777
  • Înscris: 25.06.2004
Era un cod .. il bagai .. si cand te suna cineva cu nr ascuns il vedeai #31#nr

il stie cineva .. sau mai exista si pentru alte telefoane ?


thx
White

#2
gtk

gtk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,868
  • Înscris: 18.09.2004
poate pt. ascunderea numarului ...  ascunderea numarului se face din centrala, deci nu vad cum s-ar putea face sa se treaca peste ascunderea nr.,...practic nu e transmis respect. numar... chestia asta cu 31 si # sau * difera de la retea la retea... dar nu cred ca poti afla un numar ascuns datorita caracteristicilor telefonului....

#3
cutler

cutler

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,194
  • Înscris: 09.09.2003
#31# era pt ascunderea numarului si nu exista un antidot  :w00t:

#4
White

White

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 777
  • Înscris: 25.06.2004
pai .. cand vrei sa suni cu nr ascuns .. suni cu #31# .. si ar trebui sa fie si revese .. anyway .. daca nu e .. nu e

mi-a zis un prieten .. ca avea codu respectiv .. si il gasise pe un site ..

#5
filip

filip

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 27.01.2004
vrajeala completa.

#6
stratificat

stratificat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 19.04.2005

White, on Jul 3 2005, 14:48, said:

pai .. cand vrei sa suni cu nr ascuns .. suni cu #31# .. si ar trebui sa fie si revese .. anyway .. daca nu e .. nu e

mi-a zis un prieten .. ca avea codu respectiv .. si il gasise pe un site ..

<{POST_SNAPBACK}>


reversul ar fi sa fii super smecher ... si sa ai serviciul CLIP + ...
dar din pacate(sau din fericire) pe asta nu il au decat mai marii tarii

#7
vad

vad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,738
  • Înscris: 25.12.2004
exista o singura solutie (cel putin gasita de mine) pana acuma, cand te sacaie unul cu numar ascuns, indiferent de retea, iti activezi mesageria vocala si cand esti anuntat ca ai un mesaj (apel ratat) iti si spune numarul.
acum reversul, asa ca daca vreti sa sunati pe cineva cu nr ascuns ca sa nu il afle nu insintati cu apelul ca daca intra mesageria, o sa ii apara numarul, inseamna ca intre retele numerele pot fi citite in centrala, insa se codeaza doar pe ecranul telefonului.

#8
ThEDaMn3d

ThEDaMn3d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 02.04.2004
Sigur ca din telefon se face smecheria. Parca pe SL45i era un patch de vedeai numarul chiar daca e ascuns, dar trebuia sa fie in neaparat in agenda respectivul numar, din cate am aflat de pe forum-urile nemtesti, e foarte greu (poate chiar imposibil) sa "dezveti" un Siemens de acest obicei. La Nokia... poate cu un programel pe Symbian ar merge, dar de cod nu cred ca exista.

#9
White

White

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 777
  • Înscris: 25.06.2004
aha .. chestia cu mesageria e de folos ..

thx

#10
cosmin09

cosmin09

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 01.07.2004
e buna faza cu mesageria dar daca te sacaie unu cu ident. ascunsa mai e o solutie....stai cu telefonu in mana si cum suna il taxezi ii faci faza asta de vro 5 ori (5 ori e mult da ma rog) si ai sa vezi ca se potoleste....asa am patit yo ma sacaia unu cu ident. ascunsa pana l-am taxat de vro 3 ori si s-a potolit...:D

#11
stratificat

stratificat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 19.04.2005
mesageria vocala nu iti spune numarul ....e aberatie ....
incercati si o sa vedeti ... va spune numar privat ...
try it

#12
dynky

dynky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 19.05.2005
asa e.ca cu mesageria nu faci nimik.Am vazut pe un site cu bancuri ca isi facuse Costi Ionita la dialog chestia cu vazutu daca il suna cineva cu ascuns si le zicea sa fie confidential sau ceva de genu asta.Si daca era sa existe vreun cod il afla el sigur inaintea noastra cred..

#13
dynky

dynky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 19.05.2005
Uite aici scria http://bascalie.ro/s...IuaHRtbA--.html

Edited by dynky, 06 July 2005 - 22:50.


#14
neoliviu

neoliviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 921
  • Înscris: 09.09.2004
numarul ajunge pana pe telefonul apelat. dar datorita codului de "ascundere" nu este afisat. am auzit la unele nokia vechi (sau bosch?) era un cod cu care se afisa si nr care venea ascuns. totodata sunt patch-uri pt telefoanele siemens X55 care permit afisarea numarului "ascuns"

#15
stratificat

stratificat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 19.04.2005
aberam aberam ....
in GSM exista doua servicii de retea care fac posibila afisarea ID-ul unui utilizator
CLIP - Call Line Ideintification Prezentation - este serviciul care permite unui utilizator GSM sa vada cine il suna (daca nu il ai pe asta nu vezi cine te suna)
CLIR - Call Line Identification Restriction - serviciul care iti ofera posibilitatea de a restrictiona trimiterea numarului tau de tel atunci cand efectuezi un apel.
Acest CLIR poate fi in trei stadii:
1. Daca serviciul nu este activ nu o sa poti sa iti restrictionezi niciodata numarul de telefon chiar daca formezi cu #31#
2. Daca serviciul este activat dar cu parametru TEMPORAR (asa e activat by default pt toti userii) - numarul tau va fi ascuns doar daca utilizezi #31# sau optiunea de telefon de ascundere id permanent (care in practica pune #31# in fata fiecarui numar apelat)
3. Daca serviciul este activat dar cu parametru PEMANENT - orice apel efectuezi, de pe orice model de telefon, va fi cu ID ascuns

Antidotul este detinut tot de operatorii GSM si este oferit catre POLITIE, 112 etc. iar acesta ofera posibilitatea de a vedea numarul de telefon indiferent de CLIR-ul pe care il utilizeaza cel care apeleaza.

SERVICIILE ASTEA SUNT OFERITE DE CATRE OPERATORII GSM SI NU EXISTA UN COD SAU PROGRAM PENTRU A VEDEA NUMRUL CELUI CARE VA APELEAZA.

Pentru mai multe detalii despre termenii pe care i-am spus mai devreme intrati
aici si mai cautati ....

iar costi ionita cerea exact acel serviciu pe care il are politia ...

Sper sa fie mai clar acum

Edited by stratificat, 06 July 2005 - 23:41.


#16
nicudotro

nicudotro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 22.06.2004
sunati cu numar ascuns la 021-5691301 (nu taxeaza) si verificati https://secure.nicu.ro/021-5691301.txt  :P

#17
stratificat

stratificat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 19.04.2005

nicudotro, on Jul 7 2005, 00:04, said:

sunati cu numar ascuns la 021-5691301 (nu taxeaza) si verificati https://secure.nicu.ro/021-5691301.txt  :P

<{POST_SNAPBACK}>

ti-am mai dat reply pe aceasta tema ... ai intervenit si cand a fost lansat interenetip.ro ...probabil esti de la ei sau ai luat linia de CLIP + de la ei ... probabil ca ati primit serv de CLIP + pentru ceva serv clienti ... :P
Ocium ... nu e fair sa arati la toata lumea numarul de tel al potentialilor clienti ....  :nonobad: ...cine o sa mai aiba incredere in voi?

Edited by stratificat, 07 July 2005 - 00:14.


#18
nicudotro

nicudotro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 22.06.2004
numarul nu e de la telefonip.ro e de la smartcall.ro. si nu am servciul CLIP+ ci pur si simplu ignor flag-ul care imi spune ca apelul are numar ascuns.

ps. nu lucrez la ei, de fapt nu lucrez nicaieri, deaba dau bacul acum  :D

Edited by nicudotro, 07 July 2005 - 00:17.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate