Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

litoral grecia 2010

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
lilianacristea

lilianacristea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.04.2010
m am hotarat vreau sa plec in creta pe 1iulie 2010 , imi caut colegi de drum

#2
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,920
  • Înscris: 09.12.2004
in creta se ajunge de obicei cu avionul...

#3
iuli72

iuli72

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.01.2011

View PostEvergreen, on 5th April 2010, 23:02, said:

in creta se ajunge de obicei cu avionul...
Traseu auto Istambul-Rodos-Creta-Atena
In 2009 am facut, cu sotia, acest traseu, cu masina timp de 2 saptamani. Sunt aproximativ 4000 km si este deosebit de interesant.
Traseul a fost urmatorul: Focsani-Constanta-Varna-Istambul-Kanacale(scris aproximativ)-feribot Dardanele - Izmir-Marmaris - Rodos (feribot 3-4 ore) -Creta (Iraklio - feribot 9-10 ore) - Hania - Atena (feribot 10-12 ore) si acasa prin Grecia si Bulgaria.
Taxe -Turcia -intrare 10 E persoana (am auzit ca s-a suspendat)
Feribot -Cel mai scump a fost intre Marmaris si Rodos (desi aprope se vad!), cam 210 E (2 pers. si masina). Au spus ca e intre doua state (si cum Turcia si Grecia au relatii destul de proaste...). Intre Rodos si Iraklion cam 140 E si tot cam atat intre Creta si Atena. Aici sunt cele mai multre legaturi, zilnice, din mai multe orase (noi am parasit Creta la Hania). In total cam 500 E dati pe ... apa! Mai punem vreo 300 E motorina (am mers cu un Golf IV Variant, 1.9 Tdi, 5 %). Ca sa vezi toate aceste zone (Istambul 3 zile, Marmaris-1 zi, Rodos - 3 zile, Creta-3 zile, Atena - 1 zi) cred ca merita din plin.
Am scris cu gandul ca mai exista "nebuni" pe lume care sa faca asa ceva si informatiile pot fi de ajutor. M-am simtit dator pentru ca de pe astfel de site-uri am aflat si eu multe lucruri utile in calatoriile facute. Pentru alte informatii, o adresa de e-mail: [email protected]. Multa bafta!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate